Quantum Hakkında Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Quantum Hakkında Bilgi

Mesaj alseT » 21 May 2018, 08:58

Öncelikle herkese merhaba.Grubu yıllardır bilmeme ve bazen girip çok güzel bilgiler edinmeme rağmen saatleri bu kadar severken aranıza ne yazık ki geç katıldım ama aradaki farkı yoğun ilgimle kapatacağımdan emin olabilirsiniz günlerdir vaktimin büyük kısmını forumda araştırmalar yaparken geçiriyorum.Gelelim konuma.2 yıldır stührling markanın prestige modelini kullanıyorum öğrencilik yıllarımda almıştım sade klasik şık bir saat markadanda memnunum hiç bir sorun çıkarmadı quartz bi saat,kendime yeni bir saat almaya karar verdim mekanik iskelet saatler yıllardır ilgimi çekiyor ve çok istiyordum ama markalarda bu saatlere malesef bütçem yetmiyordu replicalara da o kadar para vermek istemiyordum şuan bütçem 1000 tl saat araştırırken quantum markanın q master serisinde bir saat tam otomatik gece gündüz göstergesi olan dual time göstergesi olan ve zembereğin hareketini görebildiğim birsaat tam anlamıyla benim istediğim özellikleri taşıyan görünüm olarakta beni tamamiyle tatmin eden bir saat saatin asıl fiyatı 1280 tl indirimden yararlanırsam 910 tl ye gelecek sizlerden yardım istiyorum quantum markası hakkında bilgi sahibi olan kullananların yorumları bu saatte her hangi bir sıkıntı yaşarmıyım lütfen bilgi ve önerilerinizi paylaşırmısınız bu markanın haricinde bu özellikteki saatler malesef bütçemin baya üstünde o yüzden saat önerisinden daha çok marka ve saat hakkında bilgi istiyorum yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saatin görseli ve özellikleri: https://quantumwatches.com/series/qmg620
Kullanıcı avatarı
alseT

Re: Quantum Hakkında Bilgi

Mesaj MeraklıAdam » 22 May 2018, 12:22

1000tl gibi bir bütçeyle rahatlıkla orijinal ve mekanik saatler alınabilir, tavsiyem Orient otomatik veya Seiko otomatik saatlere yönelmenizdir, bu saatleri yıllarca sorunsuz kullanabilirsniz sadece siz değil torunlarınıza bile kalır bu saatler, o yüzden size tavsiyem, gerçek ve değerli saat markalarına sahip olmanızdır ki saatin tadını çıkarasınız. Quantum markasına gelince, fiyatını kalitesine ve mekanizmasına kıyaslarsak o fiyata gelmez, ve o saat alınmamalı, çünkü paranızı çöpe atmış olursunuz, bu arada ikinci el swiss otomatik saatlere de bakabilirsiniz. :thumbup:
En son MeraklıAdam tarafından 22 May 2018, 16:45 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj canzdmr » 22 May 2018, 14:32

Bence de seiko veya orient gibi japon markalarla başlayabilirsiniz otomatik saat yolculuğunuza.

İlla swiss made istiyorsanız bütçeyi biraz arttırmak gerekebilir.
Kullanıcı avatarı
canzdmr

Mesaj Dogu » 31 Tem 2018, 00:26

Arkadaşlar gibi tabi ki bende bir orient bir seiko önerebilirim hatta invicta da önerebiliriz. Ancak benim Quantum saat konusunda biraz farklı düşüncelerim var. Ülkemizde kaliteli işler her sektörde o kadar az ki... Ne bir arabamız var ne de başka bişeyimiz inan plastik sera da kullanılan ufak saksılar bile bize yurtdışından geliyor. Üretim yapılmayan bir ülkedeyiz. Ve türk bir aile İsviçre de wainer markasını kuruyor ve swiss made saat üretiyorlar bu bile saygıyı hak ediyor bence. Quantum saatine gelince 2002 yılından öncesinde aslında fena olmayan bir marka. Şimdi ise o aile quantum u satın almış durumda ve hem isviçre de hemde hong kongta saat üretiyor ve dünyaya bunları ihraç ediyor. Bence tü ka ka demeden uygun fiyatlı saatlerinden eğer mantıklıysa tabi ki kalite açısından alınması ve destek olunması gerekir diyorum. En azından saat işinde çaba gösteriyorlar...
Kullanıcı avatarı
Dogu

Quantum Hakkında Bilgi

Mesaj debra » 31 Tem 2018, 11:59

Merhaba, satılık ilanlarından şöyle bir ilan var; viewtopic.php?t=29030#axzz5Mp0M4swz

Skeleton seviyorsanız swiss made rotary de üzmez.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
debra

Mesaj Pardayan » 31 Tem 2018, 14:30

Quantum saat firması 1995 yılında kurulmuş olup ilk yıllarında ürettiği saatlerin tümü made in japandır. Daha sonra üretim taiwan ve koreye kaydırılmış ve marka nihayetinde 2012 yılında o zamana kadar firmanın distribütörü olan Türk Arıkan holding tarafından satın alınmıştır.
Quantum saatler çöp müdür? Hayır değildir. Yukarıda belirttiğim gibi sahibi bir Türk firmasıdır ve garanti ve servis desteği vardır. Belki problem şudur: Bir quantum saate vereceğiniz aynı paraya biraz daha kaliteli bir saat alma imkanınız her zaman vardır.
Kullanıcı avatarı
Pardayan

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 98 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners