En iyi tool watch? Ultimate Tool Watch

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

En iyi tool watch? Ultimate Tool Watch

Mesaj Shinigami » 17 May 2018, 14:15

Fiyat g├Âzetmeksizin, tool watch kategorisinde favorileriniz nelerdir?

Ben birka├ž adet payla┼čay─▒m, unuttu─čum haberim olayan marka modelleri birlikte ekleyelim :D Anket eklememi┼čim daha ├Ânce onu farkettim, ┼čimdi nas─▒l eklenir bulamad─▒m.

Rolex explorer 1 (├Âzellikle 2016 ve sonras─▒, 3-6-9 lar─▒n lume li oldu─ču versiyon.)
(hatta 1016 olsa explorer tad─▒ndan yenmez.)

Resim

Resim

Rolex explorer 2 polar 42mm

Resim

Omega Railmaster (Son ├ž─▒kan LE veya non-LE versiyonu, hatta 2000ler modelleri)

Resim

Resim

Sinn 856 (baz veya utc)

Resim

Resim

Sinn U1 - U2 -UX

Resim

Resim

Resim

Damasko da36 (veya herhangi bir damasko modeli)

Resim

Tudor North Flag

Resim

IWC ingenieur 3227 veya 3239

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Shinigami

Kay─▒t: 02 Haz 2012, 12:10

Re: En iyi tool watch? Ultimate Tool Watch

Mesaj coolfire » 17 May 2018, 14:42

Tool watch tam olarak ne anlamda kullan─▒l─▒yor. Her k─▒yafete, her duruma uyan saat gibi mi?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
coolfire

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 16 Mar 2013, 14:53

Mesaj Shinigami » 17 May 2018, 14:49

coolfire yazd─▒:Tool watch tam olarak ne anlamda kullan─▒l─▒yor. Her k─▒yafete, her duruma uyan saat gibi mi?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Genel anlamda, g├Ârselli─činden ├Ânce dayan─▒kl─▒l─▒─č─▒ ve i┼člevselli─či ile ├Âne ├ž─▒kan saatler. Ayr─▒ca sadece zaman─▒ s├Âylemek yerine bir amaca hizmet eden modeller. Misal pilot saatleri okunabilitesi y├╝ksek olmas─▒ i├žin tasarlanm─▒┼č indisler akrep yelkovan, dal─▒┼č saatlerindeki tek y├Âne d├Ânen bezel gibi.

Benim kafamdaki as─▒l soru ama, da─ča ta┼ča, haftasonu t─▒rmanmaya, trekking e, adrenalin sporlar─▒na, k─▒saca zor ko┼čullarda yan─▒n─▒zda olmas─▒n─▒ isteyece─činiz mekanik saatler. Asl─▒nda en iyi field watch demek laz─▒mm─▒┼č, nitekim pilot ve dal─▒┼č saatleride tool watch kategorisinde.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Shinigami

Mesaj kilimanjaro » 17 May 2018, 15:41

├çok uzun zaman sonra ├žok g├╝zel bir konu a├ž─▒lm─▒┼č.Bence tool watch diye saatleri kategorize etmek ├žok zor.Kullan─▒c─▒ ile ├Âzde┼čle┼čen bir durum asl─▒nda ve ki┼činin tool g├Ârd├╝─č├╝ her saat tool watch dur.├ľrne─čin ben dress saatlerin asl─▒nda sala┼č k─▒yafetlerle de tak─▒labilinir oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝r├╝m ve keyifle de da─ča ta┼ča vurabilirim.

Shinigami umar─▒m ama├žlad─▒─č─▒n─▒z gidi┼čat─▒n d─▒┼č─▒na ├ž─▒kmam─▒┼č─▒md─▒r.
Ne kadar farkl─▒ olursa olsun, sana ait olmayana tenezz├╝l etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazge├žme

Ernesto Che GUEVARA
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
kilimanjaro

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 15 Eki 2014, 21:43

Mesaj Shinigami » 17 May 2018, 15:50

kilimanjaro yazd─▒:├çok uzun zaman sonra ├žok g├╝zel bir konu a├ž─▒lm─▒┼č.Bence tool watch diye saatleri kategorize etmek ├žok zor.Kullan─▒c─▒ ile ├Âzde┼čle┼čen bir durum asl─▒nda ve ki┼činin tool g├Ârd├╝─č├╝ her saat tool watch dur.├ľrne─čin ben dress saatlerin asl─▒nda sala┼č k─▒yafetlerle de tak─▒labilinir oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝r├╝m ve keyifle de da─ča ta┼ča vurabilirim.

Shinigami umar─▒m ama├žlad─▒─č─▒n─▒z gidi┼čat─▒n d─▒┼č─▒na ├ž─▒kmam─▒┼č─▒md─▒r.

Ne demek olur mu ├Âyle ┼čey. burada zaten b├Âyle bir ba┼čl─▒─č─▒n amac─▒ g├Âr├╝┼čleri payla┼čmak yeni bilgiler, tecr├╝belerden faydalanmak. De─čerli g├Âr├╝┼člerinizi marka model olarak ta bekliyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Shinigami

Mesaj schavelle » 17 May 2018, 16:59

Vintage olanlar─▒ ay─▒ral─▒m derim.
Her ne kadar Explorer 1016 efsane de olsa modern saatler kadar ├žetin ve zorlu ┼čartlara dayan─▒kl─▒ olamayabilece─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum. Belki Ultimate Vintage Tool watch ayr─▒ bir konu bile olabilir.

Modern saatlerde de belki:
1. Field/Military/Expedition
2. Pilot
3. Dive
4. Chrono
olarak kategorize edebiliriz.

Son olarak F/P de─čil Best/Ultimate saat ├Ânerilerini payla┼čmay─▒ ├Âneriyorum.

Adaylar─▒m:
1. Field/Military/Expedition: IWC Ingenieur Dual Time Automatic Titanium
2. Pilot: Patek Philippe 5524G Calatrava Pilot Travel Time
3. Dive: Sinn UX EZM 2
4. Chrono: A. Lange & S├Âhne / Triple Split (Avatar fotomdaki saat)
En son schavelle taraf─▒ndan 17 May 2018, 17:03 tarihinde d├╝zenlendi, toplamda 1 kere d├╝zenlendi.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
schavelle

Ya┼č: 41
Kay─▒t: 29 Oca 2018, 10:45

Mesaj afl » 17 May 2018, 19:03

Iss─▒z adada kald─▒n─▒z. Kolunuzda saatiniz var ve olabildi─čince ├žok i┼činizi g├Ârmeli ├╝stelik sa─člam olmal─▒. Hindistan cevizi bile k─▒rman─▒z gerekebilir. O zaman;
Tarih g├Âstergesi olacak. G├╝n├╝ ┼ča┼č─▒rmayal─▒m.
Lume veya tirityum olacak. Gece ve deniz alt─▒nda g├Ârelim.
Su ge├žirmezlik darbeye dayan─▒kl─▒l─▒k y├╝ksek olacak.
├çok d├╝┼č├╝k ve ├žok y├╝ksek ─▒s─▒da ├žal─▒┼čacak.
Diver bezel veya krono olacak. K─▒sa zaman tutmak i├žin.
Bence minimum bunlar olmal─▒. Tabi moonface, g├╝ne┼č ve y─▒ld─▒z hesaplar─▒, pusula , geri say─▒m krono vs gibi ┼čeyler
eklenebilir. Ama temel olarak ilk yazd─▒klar─▒m olsa baya─č─▒ i┼če yarar.

Bu yar─▒┼č─▒ Casio G shock Gulfmaster kazan─▒r.

Ama mekanik saatler diye k─▒s─▒tlarsak alt alta koyarsan─▒z 3 saati sayar─▒m. S─▒ras─▒yla;

Sinn U2 UTC, Rolex submariner date ve Rolex GMT Master II.

SM-A810F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
afl

Ya┼č: 51
Kay─▒t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj Shinigami » 18 May 2018, 12:02

@schavelle adaylar gayet ba┼čar─▒l─▒ :champ:

@afl tam da konu ba┼čl─▒─č─▒n─▒n alt─▒nda olmas─▒ gereken bilgiler, elinize sa─čl─▒k yaz─▒ i├žin :champ:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Shinigami

Mesaj azizkaya » 18 May 2018, 12:48

Tool watch diyince atlanmamas─▒ gereken en ├Ânemli ┼čeylerden biri maaliyet biri de yerine koyulabilirlik. Y─▒llarca para biriktirip ald─▒─č─▒m saati muslu─ču tamir ederken ├ž─▒kart─▒r─▒m ben k─▒yamad─▒─č─▒mdan. Diyelim kolumda tuttum ve k─▒r─▒ld─▒, i├žine su ka├žt─▒ o arada mekanizma da─č─▒ld─▒. Olmaz da oldu diyelim yenilemek gerekti. Bu durumda ne yapaca─č─▒z?
Bu a├ž─▒dan benim favorilerim mekanik saatler s├Âz konusu oldu─č├╝ndan Orient ve Seiko'nun giri┼č seviye diverlar─▒. Mako, Ray, Turtle, SKX, Monster, Sumo, Samurai.
├ťretimi durdurulmasa Alpinist 1 numara olacak benim i├žin ama ┼ču anda 2. kriterimi kar┼č─▒lam─▒yor.
SKX ve Monster hala kolayca bulunabildi─či i├žin elenmedi.

SM-N910C cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
azizkaya

Kay─▒t: 14 Nis 2017, 01:02

Mesaj Archimed » 18 May 2018, 12:56

afl yazd─▒:Iss─▒z adada kald─▒n─▒z. Kolunuzda saatiniz var ve olabildi─čince ├žok i┼činizi g├Ârmeli ├╝stelik sa─člam olmal─▒. Hindistan cevizi bile k─▒rman─▒z gerekebilir. O zaman;
Tarih g├Âstergesi olacak. G├╝n├╝ ┼ča┼č─▒rmayal─▒m.
Lume veya tirityum olacak. Gece ve deniz alt─▒nda g├Ârelim.
Su ge├žirmezlik darbeye dayan─▒kl─▒l─▒k y├╝ksek olacak.
├çok d├╝┼č├╝k ve ├žok y├╝ksek ─▒s─▒da ├žal─▒┼čacak.
Diver bezel veya krono olacak. K─▒sa zaman tutmak i├žin.
Bence minimum bunlar olmal─▒. Tabi moonface, g├╝ne┼č ve y─▒ld─▒z hesaplar─▒, pusula , geri say─▒m krono vs gibi ┼čeyler
eklenebilir. Ama temel olarak ilk yazd─▒klar─▒m olsa baya─č─▒ i┼če yarar.

Bu yar─▒┼č─▒ Casio G shock Gulfmaster kazan─▒r.

Ama mekanik saatler diye k─▒s─▒tlarsak alt alta koyarsan─▒z 3 saati sayar─▒m. S─▒ras─▒yla;

Sinn U2 UTC, Rolex submariner date ve Rolex GMT Master II.

SM-A810F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi

Say─▒n AFL; Kriterleri baya─č─▒ s─▒k─▒ hale getirdiniz. Asl─▒nda tool watch deyince akl─▒ma daha basit ├Âzellikli saatler gelirdi ama ─▒ss─▒z ada ├Ârne─činiz de gayet mant─▒kl─▒. B├Âyle survival durumlar─▒ i├žin herhalde Seiko Astron serisinden veya daha da iyisi yayd─▒─č─▒ sinyaller sayesinde varl─▒─č─▒m─▒ haber verebilecek olan Breitling Emergency gibi bir saati tercih ederdim :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Archimed

Kay─▒t: 01 Eki 2011, 14:28

Mesaj khef » 18 May 2018, 13:16

azizkaya yazd─▒:Tool watch diyince atlanmamas─▒ gereken en ├Ânemli ┼čeylerden biri maaliyet biri de yerine koyulabilirlik. Y─▒llarca para biriktirip ald─▒─č─▒m saati muslu─ču tamir ederken ├ž─▒kart─▒r─▒m ben k─▒yamad─▒─č─▒mdan. Diyelim kolumda tuttum ve k─▒r─▒ld─▒, i├žine su ka├žt─▒ o arada mekanizma da─č─▒ld─▒. Olmaz da oldu diyelim yenilemek gerekti. Bu durumda ne yapaca─č─▒z?
Bu a├ž─▒dan benim favorilerim mekanik saatler s├Âz konusu oldu─č├╝ndan Orient ve Seiko'nun giri┼č seviye diverlar─▒. Mako, Ray, Turtle, SKX, Monster, Sumo, Samurai.
├ťretimi durdurulmasa Alpinist 1 numara olacak benim i├žin ama ┼ču anda 2. kriterimi kar┼č─▒lam─▒yor.
SKX ve Monster hala kolayca bulunabildi─či i├žin elenmedi.

SM-N910C cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi

Sevgili azizkaya, bahsetti─činiz saatler kesinlikle tool watch olarak sayaca─č─▒m─▒z modellerden, kat─▒l─▒yorum size. :thumbup:

Ancak maliyetin genel bir kriter olmas─▒ gerekti─či y├Ân├╝ndeki g├Âr├╝┼č├╝n├╝ze ise kat─▒lamayaca─č─▒m. Bir ki┼činin kutusundan ├ž─▒kar─▒p kullanmaya k─▒yamad─▒─č─▒ bir saati, bir ba┼čkas─▒ da─ča ta┼ča vurabilir. Saatin de─čeri subjektif ve g├Âreceli bir kavram; bu nedenle ┼čahsi kanaatim ├žok geni┼č fiyat aral─▒─č─▒nda de─čerlendirme yap─▒labilece─či y├Ân├╝nde. :champ:

Akl─▒ma gelen ilk 3 saat ise:

1)Rolex Submariner
2)Doxa Sub300
3)Seiko Marinemaster

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
khef

Ya┼č: 37
Kay─▒t: 07 Mar 2014, 13:02

Mesaj afl » 18 May 2018, 14:29

khef yazd─▒:2)Doxa Sub300

Listede kesin olmal─▒, ├žok do─čru :thumbup:
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
afl

Ya┼č: 51
Kay─▒t: 27 May 2014, 15:18

Sonraki

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 22 misafir

Click To Discover Time Square Kanyon

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners