Seiko Chronograph 100M Alarm SNAF49 Bilgi ve Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Chronograph 100M Alarm SNAF49 Bilgi ve Yorum

Mesaj Goldeagle » 11 May 2018, 22:59

Merhabalar herkese ,

Forumda arattım fakat bulamayınca fikrinizi almak istedim , seiko snaf49p kullanan var mı ? Artıları eksileri ile tercih edilebilinir mi?

https://www.hepsiburada.com/seiko-snaf49p-erkek-kol-saati-p-SASNAF49P

Resim
Kullanıcı avatarı
Goldeagle

Re: Seiko Chronograph 100M Alarm SNAF49 Bilgi ve Yorum

Mesaj taskin » 12 May 2018, 01:04

hoşgeldiniz öncelikle.

saati hiç kullanmadım fakat naçizane bir öneride bulunmak isterim; seikoların siyah kaplamaları ileri vadede açılıyor ve rahat çizilebiliyor. haliyle altındaki silver renk ortaya çıkınca hoş durmuyor. bu yüzden çelik almanızı eshefle öneriyorum.

kronograf öncelikli tercihiniz var ise güzel isabet ama, forumdaki her üye arkadaş gibi mekaniğe yönlendirme vurgusu yapacağım size.

sevgiler.
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj Goldeagle » 12 May 2018, 20:52

taskin yazdı:hoşgeldiniz öncelikle.

saati hiç kullanmadım fakat naçizane bir öneride bulunmak isterim; seikoların siyah kaplamaları ileri vadede açılıyor ve rahat çizilebiliyor. haliyle altındaki silver renk ortaya çıkınca hoş durmuyor. bu yüzden çelik almanızı eshefle öneriyorum.

kronograf öncelikli tercihiniz var ise güzel isabet ama, forumdaki her üye arkadaş gibi mekaniğe yönlendirme vurgusu yapacağım size.

sevgiler.

Teşekkürler değerli yorumunuz için , pekala mekanik konusunda bu fiyat aralığında önerebilieceğiniz ürünler var mıdır ?
Kullanıcı avatarı
Goldeagle

Mesaj copycat » 13 May 2018, 08:17

1000 TL çok düşük bir bütçe değil. Gayet güzel Orient, Seiko hatta Tissot otm. Saat denk getirebilirsiniz. 2. ele sıcak bakıyorsaniz temiz bir Samurai, turtle ya da visodate olabilir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Mandos » 13 May 2018, 10:02

Gece %20 indirim vardı ek olarak malum sitede. 1100₺-1200₺ye inmişti o saatler. İsterseniz bir bakın.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj MeraklıAdam » 13 May 2018, 13:04

Seiko tabi ki bilindik ve sağlam bir marka, ama sizin almak istediğiniz saat quartz gündelik kullanıma da uygun değil, ve asla o fiyata değmez, o fiyata birçok Seiko otomatik ve Orient otomaik saatler bulunabilir. Ha eğer kaliteli bir spor quartz chronograph bir saate sahip olmak isterseniz, ve daha uygun fiyata ararsanız, ben size Casio Edifice chronographları tavsiye edebilirim, en azından daha ucuza satın alıp, gönül rahatlığıyla yıllarca hiç pişman olmadan kullanabilirsiniz. :thumbup:
Kullanıcı avatarı
MeraklıAdam

Mesaj taskin » 14 May 2018, 00:31

Goldeagle yazdı:
taskin yazdı:hoşgeldiniz öncelikle.

sevgiler.

Teşekkürler değerli yorumunuz için , pekala mekanik konusunda bu fiyat aralığında önerebilieceğiniz ürünler var mıdır ?

benden sonra arkadaşlar güzel önerilerde bulunmuşlar, gözden geçirin derim. :champ:
Kullanıcı avatarı
taskin

Mesaj Goldeagle » 14 May 2018, 16:59

copycat yazdı:1000 TL çok düşük bir bütçe değil. Gayet güzel Orient, Seiko hatta Tissot otm. Saat denk getirebilirsiniz. 2. ele sıcak bakıyorsaniz temiz bir Samurai, turtle ya da visodate olabilir.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Söylediğinizde haklısınız fakat saatin şekil kısmı bazen aklımı çeliyor , kararsızlığa düşürüyor gerçekten. Aksesuar olarak kullanılacağı için insan biraz albenisi olsun istiyor işte...
Kullanıcı avatarı
Goldeagle

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 57 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners