Hangi Planet Ocean...

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hangi Planet Ocean...

Mesaj Serkanasn » 02 May 2018, 01:12

Arkadaşlar şu sıralar bir Omega Planet Ocean almak üzereyim lakin iki modeli arasında kaldim;

43.5 mm Master chronometer 8900 calibre mavi kadranlı yeni model: 24.000 TL

42 mm chronometer 8500 calibre siyah kadranlı eski model: 17.800 TL

42 mm moonwatch koluma tam gelmekte gibi lakin 43.5 mm de cok büyük durmaz 17.5 cm bilek kalınligim, mavi olan stokta var siyah olan sipariş ile gelecek, siyah olan üretimden kalkabilirmis(varsayım), her halukarda indirim vs ile de olsa arada 4.500 TL civarinda bir fark var.

Bu şartlarda seçim yapmakta zorlanıyorum, acaba hangisini almalıyım, teşekkür ederim şimdiden.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Re: Hangi Planet Ocean...

Mesaj ÜmitYüksel » 02 May 2018, 09:41

43.5 olan modeli kullanıyorum bence tam dengede bir saat bileğim normaldir ve bileğe oturuşunu seviyorum .

Resim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Ozgur » 02 May 2018, 09:54

Tavsiyem, size gore kolunuzda guzel duran model olur.
Fiyatlari da biraz daha arastirmanizi tavsiye ederim.
Festina lente
Kullanıcı avatarı
Ozgur

Mesaj Serkanasn » 02 May 2018, 11:30

Bu yazdıklarım liste fiyatlaridir, hatırı sayilir bir indirim alacağımı düşünüyorum lakin ne olursa olsun son kertede hatırı sayılır bir fark kaliyor ikisinin arasinda, bu kadar farka değip değmeyeceğini açıkçası öğrenmeye çalışıyorum.
Kullanıcı avatarı
Serkanasn

Mesaj eyimen » 02 May 2018, 12:22

Calibre 8500 ve 8900 neredeyse aynıdır. 8900'de başka bir time zone'a girdiğinizde akrebi yelkovan'dan bağımsız olarak ayarlayabiliyorsunuz. Seyahat etmiyorsanız çok kullanacağınız bir özellik değil. 8500'un Master Chronometer sertifikası olmasa da, mekanizma aynı olduğu için o testleri rahatlıkla geçebilecek özelliktedir. Bence fiyat farkına göre gönül rahatlığıyla 8500 tercih edilebilir.
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj EnderE » 02 May 2018, 14:10

Serkanasn yazdı:Arkadaşlar şu sıralar bir Omega Planet Ocean almak üzereyim lakin iki modeli arasında kaldim;

42 mm moonwatch koluma tam gelmekte gibi lakin 43.5 mm de cok büyük durmaz 17.5 cm bilek kalınligim, mavi olan stokta var siyah olan sipariş ile gelecek, siyah olan üretimden kalkabilirmis(varsayım), her halukarda indirim vs ile de olsa arada 4.500 TL civarinda bir fark var.

Bu şartlarda seçim yapmakta zorlanıyorum, acaba hangisini almalıyım, teşekkür ederim şimdiden.
43.5 PO moonwatchın yanında çap olarak değil kalınlık olarak sırıtır.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj ÜmitYüksel » 02 May 2018, 14:20

EnderE yazdı:
Serkanasn yazdı:Arkadaşlar şu sıralar bir Omega Planet Ocean almak üzereyim lakin iki modeli arasında kaldim;

43.5 PO moonwatchın yanında çap olarak değil kalınlık olarak sırıtır.

BLA-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İlk gün insan biraz yadırgasa da alışınca kalınlık etkilemiyor.Ama yorumunuza katılıyorum .Yüksekliği mevcut çok fazla umursamazsanız güzel ve alımlı saat.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Archimed » 02 May 2018, 15:44

8500 mekanizmalı ve 42 mm çaplı olan bir önceki modelini daha çok beğeniyorum. Nedense 8900 mekanizmalı ve 43,5 mm çaplı olan yeni modelin bezeli yakından hoşuma gitmiyor.
Kullanıcı avatarı
Archimed

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 86 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners