襤kisi Aras覺nda Kald覺m

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 襤kisi Aras覺nda Kald覺m

Mesaj EnderE » 06 May 2018, 22:19

Dorudan kiisel g繹r羹sleri eletirmek yerine kars覺 taraf覺n goruslerini yap覺c覺 sekilde 癟羹r羹tecek anti tezler sunarsak daha 覺k olur.

BLA-L09 cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Ender Erdogan / Eski Kullan覺c覺 Ad覺 Forestsoul
Kullan覺c覺 avatar覺
EnderE

Ya: 43
Kay覺t: 20 ub 2016, 23:59

Mesaj rolexcollector » 06 May 2018, 23:42

alihoca yazd覺:
afl yazd覺:Baz覺lar覺na iddial覺 gelebilir ama benim g繹z羹mde marka olarak Longines Omega'dan daha 繹ndedir. De Ville ise Omega'n覺n ilk akla gelen modeli deil doal olarak.
Hele ki dresswatch se癟iminde her halukarda Longines derim. Se癟tiiniz model g羹zel. Lange 1815 i and覺r覺yor. Mavi kollar, k羹癟羹k saniye, rakamlar.
Buna kar覺l覺k konu d覺覺 ama, 30CH veya 13ZN kronograf kalibreli vintage bulursan覺z harika olur. G羹n羹m羹z i癟in 35-37mm olarak k羹癟羹k kalabilir ama kasa bezel ve boynuz yap覺lar覺 o kadar uygundur ki 40 gibi durur. Kalibreler ise b羹y羹k efsanedir.

Ama bug羹ne d繹nersek; verdiiniz iki se癟enek aras覺nda Longines heritage miras daha iyi. Merkezi saniye isterseniz Flagship veya Elegant da olabilir.

Omega ve Longines d覺覺 bir ey olursa b羹t癟e dahilinde ayr覺ca alternatif bak覺labilir. Ama imdilik buna girmedim.

Marka konusundaki g繹r羹羹n羹z son derece subjektif ve hakkaniyetten uzak maalesef. Longines hi癟bir zaman Omega ile ayn覺 segmentte olamad覺 ve imdi de deil sayg覺lar.
Kime ve neye g繹re?
Kat覺lm覺yorum yorumunuza.

SM-G965F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Ya: 41
Kay覺t: 31 Mar 2010, 23:14

Mesaj eyimen » 07 May 2018, 00:10

Tudor Rolex'ten daha 繹ndedir demekle ayn覺 ey tamamen. Markalar覺n sahibi(Rolex-Tudor/Omega-Longines) kendi i癟erisinde konumland覺rm覺 zaten.. Yanl覺 anla覺lmas覺n, herkes istedii gibi g繹rebilir tabi ki :D
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj rolexcollector » 07 May 2018, 00:25

eyimen yazd覺:Tudor Rolex'ten daha 繹ndedir demekle ayn覺 ey tamamen. Markalar覺n sahibi(Rolex-Tudor/Omega-Longines) kendi i癟erisinde konumland覺rm覺 zaten.. Yanl覺 anla覺lmas覺n, herkes istedii gibi g繹rebilir tabi ki :D
Eyimen omega daha 羹st konumland覺r覺lm覺 marka, tabii ki buras覺 doru.
Ancak 繹zellikle i dress ve longines tarih癟esine gelince 繹nde olduu noktalar var.
Her omega saat, longines in t羹m modellerinden daha iyidir diyemeyiz bence.

The best , or nothing..
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Mesaj Cruciatus » 07 May 2018, 00:38

Arkadalar yukar覺da yazm覺t覺m; Longinesi ald覺m.
Tart覺maya gerek yok :)

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj eyimen » 07 May 2018, 01:04

nzmokur yazd覺:
eyimen yazd覺:Tudor Rolex'ten daha 繹ndedir demekle ayn覺 ey tamamen. Markalar覺n sahibi(Rolex-Tudor/Omega-Longines) kendi i癟erisinde konumland覺rm覺 zaten.. Yanl覺 anla覺lmas覺n, herkes istedii gibi g繹rebilir tabi ki :D
Ancak 繹zellikle i dress ve longines tarih癟esine gelince 繹nde olduu noktalar var.

Tabi ki diyemeyiz, kat覺l覺yorum. Ama yorum marka baz覺nda gelmi saat baz覺nda deil. Neyse 癟ok da 繹nemli deil :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
eyimen

Kay覺t: 13 Tem 2015, 22:54

Mesaj rolexcollector » 07 May 2018, 01:47

eyimen yazd覺:
nzmokur yazd覺:

Tabi ki diyemeyiz, kat覺l覺yorum. Ama yorum marka baz覺nda gelmi saat baz覺nda deil. Neyse 癟ok da 繹nemli deil [emoji106]
Burada afl ve alihoca n覺n yorumlar覺n覺 okursan neden bu cevab覺 verdiimi daha iyi anlayabilirsin.
Kerem abi nin yorumuna 100% kat覺l覺yorum hatta longines le grande classic saat sahibiyim.
Ama bu yorumun alt覺na hakkaniyetten uzak ve subjektif yorumu bence rahats覺z edici.
Bir diver saatte omega longines i d繹ver.
Ama dress kategori ve daha k羹lt modelleri olan longines denince bi d羹羹n羹p anlamak laz覺m derim...
襤yi geceler

The best , or nothing..
Kullan覺c覺 avatar覺
rolexcollector

Mesaj afl » 07 May 2018, 09:49

alihoca yazd覺:
afl yazd覺:Baz覺lar覺na iddial覺 gelebilir ama benim g繹z羹mde marka olarak Longines Omega'dan daha 繹ndedir. De Ville ise Omega'n覺n ilk akla gelen modeli deil doal olarak.
Hele ki dresswatch se癟iminde her halukarda Longines derim. Se癟tiiniz model g羹zel. Lange 1815 i and覺r覺yor. Mavi kollar, k羹癟羹k saniye, rakamlar.
Buna kar覺l覺k konu d覺覺 ama, 30CH veya 13ZN kronograf kalibreli vintage bulursan覺z harika olur. G羹n羹m羹z i癟in 35-37mm olarak k羹癟羹k kalabilir ama kasa bezel ve boynuz yap覺lar覺 o kadar uygundur ki 40 gibi durur. Kalibreler ise b羹y羹k efsanedir.

Ama bug羹ne d繹nersek; verdiiniz iki se癟enek aras覺nda Longines heritage miras daha iyi. Merkezi saniye isterseniz Flagship veya Elegant da olabilir.

Omega ve Longines d覺覺 bir ey olursa b羹t癟e dahilinde ayr覺ca alternatif bak覺labilir. Ama imdilik buna girmedim.

Marka konusundaki g繹r羹羹n羹z son derece subjektif ve hakkaniyetten uzak maalesef. Longines hi癟bir zaman Omega ile ayn覺 segmentte olamad覺 ve imdi de deil sayg覺lar.

Subjektif diyen yorumunuza kat覺l覺r覺m. 羹nk羹 zaten daha ilk c羹mlemde "bana g繹re" dedim, Evrensel veya saat d羹nyas覺nda kabul g繹r羹r ekilde demedim. Buna kar覺l覺k hakkaniyetten uzak konusunda asla kat覺lmam. Naz覺m'覺n dedii gibi kime ve neye g繹re hakkaniyet. Verdiimiz paraya veya horolojik ge癟mie g繹re ise hala longines daha 癟ok hak eder diye d羹羹n羹r羹m. Hatta sizin hi癟 bir zaman ayn覺 segmentte olamad覺 yorumunuza ciddi itiraz ederim. Siz bug羹ne g繹re konumusunuz ve muhtemelen speedmaster, seamaster gibi modelleri d羹羹nerek. Oysa 1930-1950 aras覺n覺 incelerseniz ciddi fark覺 g繹rebilirsiniz.
Marka alg覺s覺 farkl覺 bir ey. Patek'in marka alg覺s覺 ile Lange'nin marka alg覺s覺n覺 k覺yaslayamazs覺n覺z bile. Ama teknik, dizayn vs gibi bir 癟ok konuda Lange daha 繹nde. Sonu癟ta b羹t羹n bu deerler de subjektif temellere bal覺 zaten. Bundan tamamen ayr覺 tutmak da biraz ger癟ek d覺覺 olur.
Hi癟 Omega'm olmad覺, 癟ok b羹y羹k ihtimalle olmayacak da. Longines kulland覺m, belki ileride yine kullan覺r覺m. Ama benim bu durumumu Omega'n覺n kaale alaca覺n覺 da pek d羹羹nm羹yorum :D :D
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 153 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners