襤kisi Aras覺nda Kald覺m

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

襤kisi Aras覺nda Kald覺m

Mesaj Cruciatus » 01 May 2018, 18:16

Merhaba dostlar, efendiler, Romal覺lar..
Bir s羹redir alt覺n veya alt覺n/癟elik kasal覺 bir dress watch aray覺覺nday覺m.

Bunun i癟in son iki aday覺m kald覺 sizlere dan覺mak istedim.

1- Omega DeVille Prestige

Resim

Saatin bezeli 18 ayar alt覺n, gerisi 癟elik. 襤ndisler ve tepe yine alt覺n. Saatin kadran覺n覺n deseni 癟ok g羹zel. COSC sertifikal覺 caliber 2500 Omega Co-Axial mekanizmaya sahip. Dip fiyat 14k.

2- Longines Presence Heritage

Resim

Saat tamamen 18 ayar alt覺n. Harika bir retro kadran覺 var. ETA 2895-2 temelli Caliber L609 mekanizma kullan覺yor. Dip fiyat 9.700..

Sizin fikriniz nedir? Yard覺mc覺 olabilirseniz sevinirim.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Re: 襤kisi Aras覺nda Kald覺m

Mesaj Umutt » 01 May 2018, 19:17

Cruciatus selamlar, bu ikisi aras覺nda estetik olarak tercih yapmam gerekseydi Longinesi tercih ederdim. Omega n覺n Deville serisine ne kadar uzaksam, Longinesin heritage serisine bir o kadar yak覺n覺m bu arada, yani bir tarafa pozitif dier tarafa negatif 繹nyarg覺m olduu s繹ylenebilir. Buna kar覺l覺k 繹nerimde bu 繹nyarg覺lar覺n etkisi yok tamamen kendi subjektif estetik kriterlerimle yapt覺覺m deerlendirme.

Eminim siz b羹t羹n alternatifleri g繹zden ge癟irmisinizdir bu eleme s羹recinde ama, ben 癟ok beendiim i癟in sormadan edemeyeceim; dj 116333 d羹羹nd羹n羹z m羹 ?

Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
Umutt

Kay覺t: 01 Oca 2011, 23:13

Mesaj mlm » 01 May 2018, 19:28

Ben de Longinese daha yak覺n覺m, small second, kollar, boynuzlar ve alt覺n kasas覺yla daha bir dress.
Omegada o kadran 羹st羹nde alt覺n kollar ve alt覺n indisler albenili durmam覺.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Ya: 43
Kay覺t: 03 Au 2010, 02:59

Mesaj afl » 01 May 2018, 19:48

Baz覺lar覺na iddial覺 gelebilir ama benim g繹z羹mde marka olarak Longines Omega'dan daha 繹ndedir. De Ville ise Omega'n覺n ilk akla gelen modeli deil doal olarak.
Hele ki dresswatch se癟iminde her halukarda Longines derim. Se癟tiiniz model g羹zel. Lange 1815 i and覺r覺yor. Mavi kollar, k羹癟羹k saniye, rakamlar.
Buna kar覺l覺k konu d覺覺 ama, 30CH veya 13ZN kronograf kalibreli vintage bulursan覺z harika olur. G羹n羹m羹z i癟in 35-37mm olarak k羹癟羹k kalabilir ama kasa bezel ve boynuz yap覺lar覺 o kadar uygundur ki 40 gibi durur. Kalibreler ise b羹y羹k efsanedir.

Ama bug羹ne d繹nersek; verdiiniz iki se癟enek aras覺nda Longines heritage miras daha iyi. Merkezi saniye isterseniz Flagship veya Elegant da olabilir.

Omega ve Longines d覺覺 bir ey olursa b羹t癟e dahilinde ayr覺ca alternatif bak覺labilir. Ama imdilik buna girmedim.
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj khef » 01 May 2018, 20:34

De Villein kadran覺, mlmnin aksine, benim houma gitti; iddial覺 duruyor. Ancak Longines dengeli tasar覺m覺 ile ilk tercihim olurdu. :thumbup:

Bir dier sebep, alt覺n-癟elik kasa denemelerinin genelde k繹t羹 sonu癟lanmas覺. De Villede de g羹zel durmam覺. Bu kombinasyonda benim i癟in imdiye kadar ki tek istisna; sevgili Umuttun Cartieri. :champ:

Son olarak arada ciddi fiyat fark覺 var; full alt覺n Longines yine a癟覺k ara 繹nde. :thumbup:

Kullan覺c覺 avatar覺
khef

Ya: 43
Kay覺t: 07 Mar 2014, 13:02

Mesaj Cruciatus » 01 May 2018, 20:44

Umutt yazd覺:Cruciatus selamlar, bu ikisi aras覺nda estetik olarak tercih yapmam gerekseydi Longinesi tercih ederdim. Omega n覺n Deville serisine ne kadar uzaksam, Longinesin heritage serisine bir o kadar yak覺n覺m bu arada, yani bir tarafa pozitif dier tarafa negatif 繹nyarg覺m olduu s繹ylenebilir. Buna kar覺l覺k 繹nerimde bu 繹nyarg覺lar覺n etkisi yok tamamen kendi subjektif estetik kriterlerimle yapt覺覺m deerlendirme.

Eminim siz b羹t羹n alternatifleri g繹zden ge癟irmisinizdir bu eleme s羹recinde ama, ben 癟ok beendiim i癟in sormadan edemeyeceim; dj 116333 d羹羹nd羹n羹z m羹 ?

Resim

A癟覺k癟as覺 bu saate bakmad覺m. Bakmamam覺n da iki sebebi var asl覺nda. Birincisi ben deri kordonlu bir dress watch istiyorum. Fotoraflardaki gibi vintage g繹r羹n羹ml羹 birey. 襤kincisi ise b繹yle bir Rolexin 癟al覺ma ortam覺mda 癟ok dikkat 癟ekecek olmas覺. G繹ze batan saatleri pek sevmiyorum.

Ama bu iki nedenden en 繹nemlisi ilk madde. Kibar, zarif ve vintage g繹r羹n羹ml羹 birey ar覺yorum.

Rolexi bir kenara koyarsak benim de g繹nl羹m Longinesden yana gibi ama 10k fiyat band覺na 癟覺k覺nca in-house bir mekanizma almak daha m覺 mant覺kl覺 olur diye d羹羹nmeden edemiyorum. elikide kalma sebebim de bu asl覺nda.

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Mesaj Cruciatus » 01 May 2018, 20:51

mlm yazd覺:Ben de Longinese daha yak覺n覺m, small second, kollar, boynuzlar ve alt覺n kasas覺yla daha bir dress.

Saati bizzat g繹rd羹m, denedim. Asl覺nda Jaquet Drozu al覺rken son anda vazge癟tiim saat buydu. Fotoraftakinden daha etkileyici asl覺nda.. Ancak Longinesi daha sonra g繹rd羹m. G繹rd羹羹mde ite budur demitim. San覺r覺m o olacak..

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Mesaj Cruciatus » 01 May 2018, 20:52

mlm yazd覺:Ben de Longinese daha yak覺n覺m, small second, kollar, boynuzlar ve alt覺n kasas覺yla daha bir dress.

afl yazd覺:Baz覺lar覺na iddial覺 gelebilir ama benim g繹z羹mde marka olarak Longines Omega'dan daha 繹ndedir. De Ville ise Omega'n覺n ilk akla gelen modeli deil doal olarak.
Hele ki dresswatch se癟iminde her halukarda Longines derim. Se癟tiiniz model g羹zel. Lange 1815 i and覺r覺yor. Mavi kollar, k羹癟羹k saniye, rakamlar.
Buna kar覺l覺k konu d覺覺 ama, 30CH veya 13ZN kronograf kalibreli vintage bulursan覺z harika olur. G羹n羹m羹z i癟in 35-37mm olarak k羹癟羹k kalabilir ama kasa bezel ve boynuz yap覺lar覺 o kadar uygundur ki 40 gibi durur. Kalibreler ise b羹y羹k efsanedir.

Ama bug羹ne d繹nersek; verdiiniz iki se癟enek aras覺nda Longines heritage miras daha iyi. Merkezi saniye isterseniz Flagship veya Elegant da olabilir.

Omega ve Longines d覺覺 bir ey olursa b羹t癟e dahilinde ayr覺ca alternatif bak覺labilir. Ama imdilik buna girmedim.

khef yazd覺:De Villein kadran覺, mlmnin aksine, benim houma gitti; iddial覺 duruyor. Ancak Longines dengeli tasar覺m覺 ile ilk tercihim olurdu. :thumbup:

Bir dier sebep, alt覺n-癟elik kasa denemelerinin genelde k繹t羹 sonu癟lanmas覺. De Villede de g羹zel durmam覺. Bu kombinasyonda benim i癟in imdiye kadar ki tek istisna; sevgili Umuttun Cartieri. :champ:

Son olarak arada ciddi fiyat fark覺 var; full alt覺n Longines yine a癟覺k ara 繹nde. :thumbup:

San覺r覺m tercih Longinesten yana olacak. Asl覺nda akl覺m覺 癟elen tek ey mekanizma. Yoksa Longinesi devilleden daha 癟ok sevdim pras覺 a癟覺k..

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 190 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners