襤kisi Aras覺nda Kald覺m

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: 襤kisi Aras覺nda Kald覺m

Mesaj Cruciatus » 01 May 2018, 22:37

eyimen yazd覺:
Cruciatus yazd覺:
brkblkn yazd覺:De Ville ler de art覺k master chronometer oldu. 8900 kalibre dururken iki eski modeli olan 2500'e o paray覺 vermeyin derim. stelik forumda Metas sertifikal覺 yeni AT'ler 14 bine giderken..

Tamam覺 8900 olmad覺. Misal Hour Vision serisi 8900 master chrono olurken prestige serisi hala 2500.. yani fotoraf覺n覺 koyduum saatin g羹ncel mekanizmas覺 2500. AT k覺saltmas覺n覺 anlayamad覺m maalesef..

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi

AT = Aqua Terra :D

Ahahahah.. b羹t羹n modelleri d羹羹nmem ama aqua terran覺n akl覺ma gelmemesi :)

AT benim dresswatch kriterlerime uymuyor maalesef.

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj brkblkn » 01 May 2018, 23:01

Cruciatus yazd覺:
brkblkn yazd覺:De Ville ler de art覺k master chronometer oldu. 8900 kalibre dururken iki eski modeli olan 2500'e o paray覺 vermeyin derim. stelik forumda Metas sertifikal覺 yeni AT'ler 14 bine giderken..

Tamam覺 8900 olmad覺. Misal Hour Vision serisi 8900 master chrono olurken prestige serisi hala 2500.. yani fotoraf覺n覺 koyduum saatin g羹ncel mekanizmas覺 2500. AT k覺saltmas覺n覺 anlayamad覺m maalesef..

Evet ger癟i kal覺nl覺k kayg覺s覺 nedeniyle t羹m modelleri yeni mekanizmaya ge癟irmeyecek olabilirler. Yine de bana 2500 kalibreye o paralar verilmez gibi geliyor :roll:
Kullan覺c覺 avatar覺
brkblkn

Ya: 39
Kay覺t: 19 ub 2018, 23:38

Mesaj Cruciatus » 01 May 2018, 23:06

brkblkn yazd覺:
Cruciatus yazd覺:

Evet ger癟i kal覺nl覺k kayg覺s覺 nedeniyle t羹m modelleri yeni mekanizmaya ge癟irmeyecek olabilirler. Yine de bana 2500 kalibreye o paralar verilmez gibi geliyor :roll:

Muhtemelen tercihim Longinesten yana olacak..

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Mesaj afl » 01 May 2018, 23:07

襤kinci elde belki bir JLC 16000-18000 tl aral覺覺nda bulunabilir ama TR de 癟ok zor.
Biraz b羹t癟e artarsa kesinlikle Hermes.
Bu fiyatlarda FC d羹羹n羹lebilir ama o da alt覺n deil kaplama. Fakat yine de manufacture moonphase 覺k saat.

Longines'e tek alternatif yine Montblanc Star Classique Automatic 39mm.

Resim

Ama bana sorarsan覺z Longines hala en iyi :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
afl

Ya: 57
Kay覺t: 27 May 2014, 15:18

Mesaj Cruciatus » 01 May 2018, 23:26

afl yazd覺:襤kinci elde belki bir JLC 16000-18000 tl aral覺覺nda bulunabilir ama TR de 癟ok zor.
Biraz b羹t癟e artarsa kesinlikle Hermes.
Bu fiyatlarda FC d羹羹n羹lebilir ama o da alt覺n deil kaplama. Fakat yine de manufacture moonphase 覺k saat.

Longines'e tek alternatif yine Montblanc Star Classique Automatic 39mm.

Resim

Ama bana sorarsan覺z Longines hala en iyi :thumbup:

Ahahaha tesad羹f羹n b繹ylesi.. Bug羹n bu Montblanca da bakm覺t覺m.. G羹zel bir saat ama Longinesin o vintage havas覺 hi癟birinde yok..

襤kinci el uan i癟in pek d羹羹nm羹yorum. FClere de bakm覺t覺m. ok da beenmitim ama Longinesten sonra habercilerin deyimiyle ortadouda kartlar yeniden da覺t覺ld覺.. :)

Karar覺m 羹癟 aa覺 be yukar覺 netleti gibi.. Longines Presence Heritage i癟in Tarkandan geliyor; seni g繹rd羹m g繹reli, ateine d羹t羹m d羹eli, g羹n dodu r羹yalar覺ma :)

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Mesaj Ground » 01 May 2018, 23:47

Merhaba,

Biraz yaz覺lanlara ayk覺r覺 olacak ama 2 saati de beenmedim :( Sak覺n kusura bakmay覺n. Yanl覺 anlamay覺n.

1. Saat Omega ilk g繹rd羹羹mde 癟ok feminen bir alg覺 yaratt覺.

Resim

2. Saat Longines kasa boyut saniyenin bulunduu konum. Tam vintage dress. Bu duruma tek ters d羹en say覺 fontlar覺 ve b羹y羹kl羹羹. Saatin zarifliini sanki alm覺 g繹t羹rm羹 gibi.

Resim

Kiisel g繹r羹羹m tabi bunlar. Zevkler ve renkler konusu doru yanl覺 kavram覺 gibi deildir. Bana doru gelmeyen belki 癟ounlua doru gelebilir.

Tabi bir de 2 saat aras覺nda kalsam longines derdim..

Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj Cruciatus » 02 May 2018, 00:08

Ground yazd覺:Merhaba,

Biraz yaz覺lanlara ayk覺r覺 olacak ama 2 saati de beenmedim :( Sak覺n kusura bakmay覺n. Yanl覺 anlamay覺n.

1. Saat Omega ilk g繹rd羹羹mde 癟ok feminen bir alg覺 yaratt覺.

Resim

2. Saat Longines kasa boyut saniyenin bulunduu konum. Tam vintage dress. Bu duruma tek ters d羹en say覺 fontlar覺 ve b羹y羹kl羹羹. Saatin zarifliini sanki alm覺 g繹t羹rm羹 gibi.

Resim

Kiisel g繹r羹羹m tabi bunlar. Zevkler ve renkler konusu doru yanl覺 kavram覺 gibi deildir. Bana doru gelmeyen belki 癟ounlua doru gelebilir.

Tabi bir de 2 saat aras覺nda kalsam longines derdim..

Estafurullah tabii ki yanl覺 anlamam.. Bu tip g繹r羹ler i癟in sordum zaten. Esas覺nda font bana da b羹y羹k geldi ama pek 癟ok se癟enek aras覺ndan en optimal uyumu bu saatte yakalad覺m. Kiminde kollar, kiminde roma rakamlar覺, kiminde boynuzlar kiminde ise ksa boyutu houma gitmedi. Longineste totale bakt覺覺mda font b羹y羹kl羹羹 tolore edilebilir bir durum olarak g繹r羹nd羹 g繹z羹me...

Asl覺nda konuyu a癟maktaki ikincil amac覺m da, g繹z羹mden ka癟an bir se癟enek varsa 繹neri olarak getirilmesiydi. Ancak farkl覺 bir se癟enek gelmezse ve bu se癟enek akl覺m覺 癟elmezse Longinesi alacak gibiyim..

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Mesaj ekdellal » 02 May 2018, 00:52

Kendime al覺yor olsam Longinesi al覺rd覺m. Hay覺rl覺 olsun. [emoji1419]

Kullan覺c覺 avatar覺
ekdellal

Ya: 54
Kay覺t: 15 Kas 2016, 20:42

ncekiSonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 64 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners