Gylcine kullanan var mı ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Gylcine kullanan var mı ?

Mesaj atoprak » 28 Nis 2018, 14:08

Arkadaşlar merhaba,

Geçen yıl sonunda oldukça beğenerek Sinn 104 ST aldım.
Neredeyse her gün kullanıyorum özellikle kış ayları da o muhteşem deri kayışıyla çok neşeli geçti ancak yavaş yavaş kayışının kolumu biraz terlettiğini (havaların ısınmasıyla birlikte) bu sebeple de ömrünün kısalacağını hissetmeye başladım.

Biraz daha düşük bütçeyle, biraz daha "her yola gelen, sağlam ve oraya buraya çarpsam da" çok üzülmeyeceğim bir saat arıyorum. yazın belki biraz daha fazla bilek göreceğini hesaplayıp çelik bilezikli bir diver bana mantıklı geliyor...

Bir kaç model üzerine yoğunlaştım. temiz 2nci elleri de hesaba katarak, Oris Aquis, Squale Atmos 30, Gycine Combat Sub modellerine yoğunlaştım diyebilirim (belki Certina DS Action ve Longiness HydroConguest de olabilir)

Aslında sizin fikirleriniz de önemli.. bu seçenekler arasından özellikle Glycine Combat Sub için yurt dışında çok iyi indirimler var (450usd + kargo + vergi gibi 600usd toplam maliyet olur)...

Glycine firmasını Invicta satın aldı diye biliyorum. Bu sebeple kalitesinde potansiyel bir düşüş olmuş mudur ?

Ne dersiniz ?

Not : Bu fiyat segmentte, çelik kayışı iyi, ve nispeten SKX serilerinden daha yakışıklı, şık bir Seiko modelini de tavsiye edebilirsiniz. (Tercihim 40mm civarı, 42nin üzerini pek tercih etmiyorum)
Kullanıcı avatarı
atoprak

Re: Gylcine kullanan var mı ?

Mesaj burakyigit » 28 Nis 2018, 16:47

kasa çapı 40 mm civarı olarak skx serisi içinde küçük kasa isterseniz skx013. geçen gün forumda satış ilanında gördüğüm citizen promaster da tercih edilebilir.
Kullanıcı avatarı
burakyigit

Mesaj Kakefe » 28 Nis 2018, 17:17

Glycine nin airman serisinden 2 saatim oldu. Gayet mutlu kullandim. Invictanin aldigi ve fiyatlarinin da asagi geldigi dogru. Yeni sub larin perfformansini bilmiyorum ama WUS da okudugum kadari ile fiyatina gore gayet iyi. Oradan sizde sahsen bir arastirin derim.

instagram @watchcolony
Kullanıcı avatarı
Kakefe

Mesaj atoprak » 28 Nis 2018, 22:55

burakyigit yazdı:kasa çapı 40 mm civarı olarak skx serisi içinde küçük kasa isterseniz skx013. geçen gün forumda satış ilanında gördüğüm citizen promaster da tercih edilebilir.

Merhaba,
Tavsiyeniz için teşekkürler.

Ben aslında iri biriyim... bilek olaraktan kalın taraftayım ancak aksine çok büyük saatler sevmiyorum ... Sinn 104 koluma ilk taktığım anda biraz küçük gibi gelmişti ama sonra ideal ölçüm buymuş gibi geliyor... haliyle 40-42mm idealdir benim için.. 38mm biraz küçük.. ve ek olarak skx serilerini estetik olarak pek beğenememiyorum. Sanırım bir üst seviyede güzel modeller Sbp kodlu olanlar...onlar daha şık ve mümkün gözüküyor
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj atoprak » 28 Nis 2018, 23:01

Kakefe yazdı:Glycine nin airman serisinden 2 saatim oldu. Gayet mutlu kullandim. Invictanin aldigi ve fiyatlarinin da asagi geldigi dogru. Yeni sub larin perfformansini bilmiyorum ama WUS da okudugum kadari ile fiyatina gore gayet iyi. Oradan sizde sahsen bir arastirin derim.

instagram @watchcolony

Çok teşekkürler tavsiyeniz için ...
ben orada biraz araştırma yapiyim..

Kötü bir yorum veya tecrübe okudum yabancı bir forumda.. biraz çabuk dağılmış, sahibi şaşkındı.. biraz ondan, biraz invicta durumundan, biraz da fiyatının oldukça düşmesinden dolayı içime kurt düştü ...
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj Ankthas » 30 Nis 2018, 20:05

Ben iki hafta kadar önce Seiko - Samurai aldım. Çok çok memnunum, bilezik, lume, saatin genel kalite hissi benim için oldukça yerinde. İnce bilekli olmama rağmen 44mm hiç sırıtmadı diye düşünüyorum, ayrıca günde sadece -7 saniye sapıyor. Ben SKX'i görüntü olarak beğensem de mekanizması, bileziği, genel kalite hissiyle pek içime sinmedi bir türlü, üstelik fiyat olarak da yüksek buluyorum, Samuray'ı ikinci el olarak çok daha uyguna aldım ikinci el SKX'ten. Onun dışında Monster kullanmadım ama çok sevilen bir model yine 3. jenerasyonda tatlı bir mavi ve hoş bir yeşil varyasyon çıktı yeşil tükendi ama mavisi satılıyor hala Amazon'da:

https://www.amazon.com/SEIKO-PROSPEX-LIMITED-MODEL-SZSC003/dp/B01N01Q41G/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1525108134&sr=8-1&keywords=seiko+monster

Sizin kafanızdaki saatlerin kapıştığı bir karşılaştırma videosu izlemiştim youtube'da onu da buraya bırakayım belki yardımı olur, benim içlerinden favorim görsel sebeplerden Christopher Ward:

https://www.youtube.com/watch?v=AdmP5xmDHPA
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Umutt » 30 Nis 2018, 23:17

Merhaba, Glycine Combat sub yakın zamanda ikinci el aldım ama kondusyon ile ilgili tolere edilemeyecek problemler olduğu için aldığım kişiye iade ettim. Kesinlikle kalite hissiyatı yüksek, hatta Airman serisini Combat'tan daha da başarılı buluyorum. Tr de bilinirliği düşükmama yurtdışında kesinlikle daha popüler, zaten wus da çok sayıda ikinc el ilanı görebilirsiniz. Vergi dahil toplam 600 usd ye alabiliyorsanız da alınır bence.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj schavelle » 02 May 2018, 10:15

Merhaba, tam fiyat/performans saatlerini seçmişsiniz.
Glycine benim çok sevdiğim, tarihi de olan bir marka. Özellikle vintage dünyasında Chrono ve Airman modelleri çok popüler.
Güncel Combat Sub modellerinden vintage görünümlü sararmış lume'li olanlarını beğeniyorum:
https://www.jomashop.com/glycine-watch-gl0083.html
Bazen süper indirimler oluyor. Linkte Nato bileklikli olan modeli paylaştım ama çelik ve silikon bileklikli modelleri de satılmakta.
Yine de favori Glycine modelim Airman'dir.
Şu anda satışta olan modellerde Invicta sebebiyle kalitede bir düşüş olduğunu zannetmiyorum. Şahsen Invicta'nın daha üst segment markası olarak kalacağını düşünüyorum. Kendileri de öyle diyor:
http://wornandwound.com/under-invicta-glycine-promises-to-focus-on-airman-and-combat-lines/

Certina belki daha da önemli bir marka (bence). Kendi mekanizmasını ve patentli teknolojinerini de üretiyordu zamanında. İlla da Diver olacak diyorsanız DS Action Diver'ın Titanyum modellerini öneririm.

Longines Hydroconquest Türkiye'de daha popüler ve daha çok bilekte görebileceğiniz bir model. Top Grade ETA kullandığı söyleniyor. Şahsen normal Conquest modelini daha çok seviyorum ve kullanıyorum ama Diver arıyorsanız Hydroconquest'i kesinlikle öneririm. Hatta 2. el olarak uygun fırsatlar var.

Oris Aquis yukarıdaki saatlerden daha pahalı, bu yüzden elma-elma karşılaştırma olduğunu düşünmüyorum ama tabii ki 2. el TSF edition öneririm. (Cosc sertifika, 2 bileklik, limited edition vs.)

Her ne kadar Seiko'yu çok sevsem ve kullansam da yukarıdaki saatleri daha az bulunması ve biraz daha özel hissettirmesi sebebiyle SKX, Turtle, Samurai gibi modellere öneririm.
Kullanıcı avatarı
schavelle

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners