Citizen Eco-drive

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Citizen Eco-drive

Mesaj Auto_designer » 15 May 2010, 22:34

Öncelikle tüm saat sevenlere merhaba,

Citizen Eco-Drive AV0031-59A modelini 320 $ civarında sıfır satış fiyatı olan bir yer buldum. Bir otomatik meraklısı olarak bu pilli saatın uygun olmadıgını bılıyorum fakat aklımdakı otomatikler için biraz daha beklemelıyım. :)

Resim

Eco drive teknolojısının ilk meyveleri olan (ben öyle biliyorum) bu saatte yeni teknoloji olmasından ileri gelen problem olup olmadıgını öğrenmek istedim. Bu nedenle saatı kullanan veya kullanmıs arkadaslardan saat hakkında ve ısık ıle sarj olma verimliliği hakkında bilgi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Auto_designer

Re: Citizen Eco-drive

Mesaj safir » 16 May 2010, 01:39

Ben verimlilik bakımından Seiko Kinetikten daha çok beğeniyorum üstelik daha ucuz bu yüzden benimde bir model almaya niyetim var ,eski modellerin pilleri 10 yıl civarı dayanırken şimdilerde li-ion şarjlı pillerin 20 yıl civarı ve üstü dayandığı söyleniyor. Şarj süresi olarak 43 saatte şarj ile tam şarja ulaştığını bir yerde okumuştum. Şarj süresi ise modeline göre birkaç ay ile 1,5 yıl arası değişiyor diye biliyorum, modern60 gibi duayen ustalarımız daha kesin cevaplar verecektir özet olarak bunları söyleyebilirim.
Kullanıcı avatarı
safir

Mesaj Clk » 16 May 2010, 06:01

viewtopic.php?f=49&t=1901 basligi altinda Eco-Drive calisma prensibi ile ilgili gerekli bilgilere ulasabilirsiniz.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj ihal » 28 May 2010, 15:17

Arkadaşlar merhaba ben forumun yeni bir üyesi olarak herkese paylaşımlar için şimdiden teşekkür ediyorum.. benim beğendiğim bir citizen saat var citizen caiber g910 olarak geçiyor sanırım. aşağıda fotosu var. bu saati nerden alabilirim citizenin sitesine baktım bu model yoktu. nasıl ulaşabilirim. bilmiyorum belki mesajı yanlış başlığa yazdım ama yardımcı olursanız sevinirim..

Resim
Kullanıcı avatarı
ihal

Mesaj Clk » 28 May 2010, 15:36

Aradigin saat signature serisine ait bir grande complication. Bu saate verilecek rakam ile Omega, Breitling and Co. alinir.

Ayrica saat bu hali ile piyasaya cikmamis. Saatte bezel ve butonlar farkli sekilde dizayn edilmis.

BZ0016-50E saatin kod numarasi internette ararsan bulursun.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj 2fast4u » 28 May 2010, 15:54

japonlarin bu denli pahali saat yapma girisimleri ne olabilir.Sadece gosteris ya da meydan okuma olamaz .Baska bir amac yatiyor altinda.Bu konuyu ayrica bir tartismak lazim.Mesela Grandseiko ornegi..
Resim
bununla ayni amac icin yapilmis olabilirmi direkt saldiri ve zafer:)
Resim
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj Frax » 28 May 2010, 15:56

"Grand Comp." olarak en uygun fiyatlı saatler Citizen'ler değil mi yine de? Başka bir başlıkta perpetual mevzusu geçmişti hatta.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Modern60 » 28 May 2010, 22:55

Ben eco-drive 2000 de kullandım ve hediye de ettim. Saatin şarj depolama kapasitesini hala değiştirmemişler. iki sene takmıştım. Çok güzel bir saat. Tavsiye ederim. Benim kullandığım ve hediye ettiklerim o zamanlarda üretilen GMT lerdendi.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 198 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners