Citizen Eco-drive

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Citizen Eco-drive

Mesaj Frax » 04 Haz 2010, 16:29

Böyle bir cümleyi asla kabul edemem.Ben yaşımla ve bildiklerimle "0" sayılırım saat konusunda.Sadece "keyif" almanız için böyle dedim, ama bu saatle ilgili fikrimi dile getiririm :)
Bu modelden bahsedersek eğer, 800TL bence fazla 400TL olabilir.Bu fiyata İsviçre-Almanya dolaylarından otomatik olmadığı için tercih ederim.Seiko güzeldir, memnuniyet açısından baş ağrıtmaz fiyatının hakkını verir genel olarak.Dalgıç saati konusunda 2fast bilgili olduğu için bu saate ne der bilemem ama :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Clk » 04 Haz 2010, 18:17

Eterna,

bazen uygun fiyatli ürünler sonucta bize cok daha pahaliya patlayabilir. Bu özellikle saat konusunda böyle. Yukarida ki mesajlarinizdan saat kullanma sekliniz ve saatten beklentileriniz ile ilgili gayet acik bir vurgulama yapmissiniz. Benim anladigim siz saati 24 saat kolda istiyorsunuz. Eger uygun diye bir saat alirsaniz cok cabuk SIKILIRSINIZ ve sonucta yeni bir saat arayisi icine girersiniz ki buda ekstra maliyet demek. Almis oldugunuz saat ikinci elde degeri olmayan bir saat oldugu icinde tüm hikaye bastan baslayacak maddi anlamda.

Bence duygulari bir tarafa birakip mantik ile hareket etmek en iyisi. Ben bugün sadece duygularim ile hareket ediyor olsaydim ilk ciktigi günden itibaren koluma bir JLC Duometer takmistim. Ama yapmiyorum cünkü anlami yok. Beklemek, sabretmek ve sonucta gönüldeki saate kavusmak hem en güzeli hem de en degerlisi.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj ihal » 17 Ağu 2010, 11:15

http://img37.imageshack.us/g/23003.jpg/

Arkadaşlar size sormak istediğim linkteki iki saat hakkında görüşleriniz, siz hangisini tercih edersiniz? hangisi daha iyidir? son olarak ben alarmı olsun istiyorum iki saatten birinde iki alarm var diye okudum bir yerde doğrumudur? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Kullanıcı avatarı
ihal

Mesaj Clk » 17 Ağu 2010, 14:30

Alarma neden ihtiyac duydugun önemli!!! Eger alarm fonksiyonunu uyanmak icin kullanmak istiyorsan bu tip saatleri simdiden unutabilirsin cünkü yeterli ses vermiyorlar :( Örnek Seiko Velatura Yacht Timer
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj ihal » 17 Ağu 2010, 14:50

uyanmak için istiyorum, biliyorum sesi az ama ben lise zamanlarında hani o seiko nun plastik alarmlı saatlerinden kullanıyordum ve yeterliydi benim için, heralde ondan da az değildir sesleri. bir ikinciside citizen markası dünyada ışık enerjisi ile çalışan tek saat modeli bildiğim kadarıyla ve sonsuz enerjiyle çalışması çok ilgimi çekiyor. yani bir citizen alacağım ama karar veremedim sizin tavsiyeniz ne olur?
Kullanıcı avatarı
ihal

Mesaj Clk » 17 Ağu 2010, 15:22

Benim sahsi tercihim viewtopic.php?f=110&t=1854&p=26344&hilit=citizen+promaster+land#p26344 linkte ki Promaster Land saat olurdu. Bence optik anlamda muhtesem, teknolojisi cok iyi, fiyat olarakta kabul edilebilir bir rakam.

Ama zevkler ve renkler tartisilmaz tabii ki :)
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj 2fast4u » 17 Ağu 2010, 16:22

24 saat kolda duracaksa ya nato kayisli bir military modeli yada celik kayisli bir diver saat olmalidir diye dusunuyorum.
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

Mesaj 2fast4u » 17 Ağu 2010, 16:23

tabii capida 42 mm civarlarini gecmemeli
The world is yours .
" serial flipper"
Kullanıcı avatarı
2fast4u

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 108 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners