Orient (Mako II vs Ray II vs Independence)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Orient (Mako II vs Ray II vs Independence)

Mesaj MrJingles » 24 Mar 2018, 00:35

Bu üç model arasından hangisi sizce üstatlar? Mako ve Ray kadran tasarımları dışında aynı modeller. Mekanizma da aynı. Independence modeli ise boyut ve mekanizma olarak farklı. Hangisi daha iyi bir seçim olur? Makı ve Ray 41.5 mm Independence ise 44 mm çapa sahip. Boyut olarak daha iyi.

Mako II (FAA02001B9) F6922 Kalibre
Resim

Ray II (FAA02004B9) F6922 Kalibre
Resim

Independence (FEV0R001BH) 46E40 Kalibre
Resim
En son MrJingles tarafından 24 Mar 2018, 09:41 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Gerçek bir saat enerjisini pilden ve ışıktan değil sahibinden alır.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Re: Orient (Mako II vs Ray II vs Independence)

Mesaj asrb70 » 24 Mar 2018, 07:02

Selamlar, ben de mako ve ray arasında kalıp canlı inceledikten sonra ince detaylarda ray 2 de karar kıldım. Zaten mekanizma aynı, bundan sonrası kişisel zevkiniz ama kadran tasarımı olarak ray 2 derim :)
Kullanıcı avatarı
asrb70

Mesaj neperliva » 24 Mar 2018, 09:52

Tabi ki ray 2 :geek:
"Hata yapmayan kişi aslında genel olarak hiçbir şey yapmıyor demektir".
Kullanıcı avatarı
neperliva

Mesaj MrJingles » 24 Mar 2018, 10:30

neperliva yazdı:Tabi ki ray 2 :geek:

Hocam tasarım olarak söylüyorsanız ben Independence'yi daha çok beğendim. Yani alsam direkt onu alacağım ama mekanizma olarak hangisinin ki iyi onu düşünüyorum. Çünkü Mako ve Ray'de F6922, Independence'da 46E40 var. Hangi mekanizma daha iyi ve sapması daha azsa %70 ihtimalle onu seçeceğim. Çünkü bizzat mağazada deneme durumum var o yüzden tasarıma göre de durum değişebilir.
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Mesaj Ufkynl » 24 Mar 2018, 12:12

MrJingles yazdı:

Hocam tasarım olarak söylüyorsanız ben Independence'yi daha çok beğendim. Yani alsam direkt onu alacağım ama mekanizma olarak hangisinin ki iyi onu düşünüyorum. Çünkü Mako ve Ray'de F6922, Independence'da 46E40 var. Hangi mekanizma daha iyi ve sapması daha azsa %70 ihtimalle onu seçeceğim. Çünkü bizzat mağazada deneme durumum var o yüzden tasarıma göre de durum değişebilir.

hocam siz tasarımını begendıgınız alın. karaı vermişsiniz< zaten :)
bana sorarsanız ben de ray 2 derim. ama onu secmek için once diğerini almak gerek :)
Kullanıcı avatarı
Ufkynl

Mesaj MrJingles » 25 Mar 2018, 10:16

Ufkynl yazdı:
MrJingles yazdı:

hocam siz tasarımını begendıgınız alın. karaı vermişsiniz< zaten :)
bana sorarsanız ben de ray 2 derim. ama onu secmek için once diğerini almak gerek :)

Son cümlenizi anlayamadım hocam. :)
Kullanıcı avatarı
MrJingles

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 79 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners