Otomatik/Spor Saat Önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Otomatik/Spor Saat Önerisi

Mesaj Mandos » 12 Mar 2018, 12:35

Herkese merhaba,

Aslında aklımda Seiko Samurai Pepsi almak vardı ancak lacivert kadranlı Seiko Presage alımından sonra iki lacivert kadranlı saat olsun istemedim. O yüzden alım sırasında 2.sıraya attım. Şu an max 1500 TL bütçeli, otomatik, spor, siyah kadranlı ve rakamlı bir saat arıyorum. Açıkçası Seiko hariç diğer markaların modelleri hakkında da bilgim yok. Aklıma sadece Steinhart büyük kasa pilot saatleri geliyor metal bir kordonla ancak yurtdışı alım tecrübem yok. Aklına gelen ve yardım etmek isteyen olursa çok sevinirim. Teşekkür ederim şimdiden :)

Not: İkinci el alımlara da açığım forumun başlığını da takipteyim. Elinde olup satmak isteyen olursa da düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
Mandos

Re: Otomatik/Spor Saat Önerisi

Mesaj Ankthas » 12 Mar 2018, 14:05

Hamilton - Khaki (field, king) bence aranan kan, sıfırı bu fiyatlara bulunabilir. :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Mandos » 12 Mar 2018, 17:21

Baktım aslında kolda görmek lazım bugün bir Sirkeci'ye gitmeye çalışırım kapanmadıysa denemek istiyorum. Teşekkür ederim güzel bir seçenek oldu benim için 44 mm modeli benim için uygun gibi duruyor. Tissot da var aklımda ama model çıkmadı ondan. Seiko'da rakamlar başlayınca fiyat 2000 TL oluyor nedense :)
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj Skywalker87 » 12 Mar 2018, 19:21

Victorinox olabilir mesela, fiyatına göre çok kaliteli saatler yapıyorlar, ayırdığınız bütçeye bulunabiliyor genelde

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj Mandos » 12 Mar 2018, 19:24

Bu modeli biliyorum ancak rakam kısmından tutmuyor bana.

Skywalker87 yazdı:Victorinox olabilir mesela, fiyatına göre çok kaliteli saatler yapıyorlar, ayırdığınız bütçeye bulunabiliyor genelde

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet bir tane güzeli Hasan abide mevcut :) Bildiğiniz modelleri var mı uyan? Bir de hangi mağazaları önerirsiniz bu saatler için Sirkeci ya da herhangi bir yerde?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj efee2000 » 15 Mar 2018, 17:59

İnvicta modellerine bakmanızı tavsiye ederim. Swiss ve Japon olmak üzere geniş bir spor model yelpazesi var. Ayrıca büyük kasa seviyorsanız çok seçenek mevcut. Otomatik saatlerinde genelde seiko'nun kullandığı NHA 35-38 serisini kullanıyorlar ki fiyat performas olarak kalite oldukça uygun. Bütçeye göre swiss otomatik mekanizmalı modelleri de mevcut, tabi fiyat japon mekanizmalı modellerinden daha pahalı.
Kullanıcı avatarı
efee2000

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 40 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners