Jomashop hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Jomashop hakkında

Mesaj Umutt » 08 Mar 2018, 20:08

Gönderim şartlarında, standart usps ile gönderimi tercih ederseniz ( usa nın resmi posta dağıtım kurumudur, bizdeki ptt nin muadili) paket, tr ye girdiğinde ptt devralır ve dağıtımını o yapar. Joma dan gelen bir ürünün gümrüğe takılmama şansı maalesef yok denecek kadar az ve Ab dışı olduğu için % 18 değil 20 vergi öderseniz, ancak aklınızda olsun hesaplamada posta ücreti dikkate alınmaz. Giderken kredi kartı extresini götürürseniz, sürprizlerden korunmuş olursunuz. ( gümrükteki yetkilinin, kutunun ya da faturanın üzerinde yazan bilgiye inanmayıp resen vergi tahakkuk ettirme yetkisi var) Özellikle kurumsal olmayan satıcılardan gelen gönderilerde bunu yapabiliyorlar.

Son olarak ürünlerin,standart firma garantisinin dışında olduğunu ve standart worldwide garantiden hiç bir şekilde faydalanamayacağınızı tekrar hatırlatayım.

Firma kendi garantisini veriyor ancak bu da haliyle bir problem yaşadığınızda saati Brooklyn/Usa deki genel merkeze gondermeniz gerektiği anlamına geliyor, saatlerin piyasadan bu kadar uygun olmasının en büyük sebebi de bu zaten. Bu sayede firma, distribütörlerden değil doğrudan ana firmadan mal alıyor ve servis haklarından feragat edip maliyet minimizasyonu sağlıyor. Yüksek adetlerde mal çekmesi bu maliyet avantajını daha da artırıyor. Diğer bir sebep ise sadece internet üzerinden satış yapıldığı için operasyonel maliyetlerinin düşük olması.

Alım yapan arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun diyorum.
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: Jomashop hakkında

Mesaj copycat » 08 Mar 2018, 21:03

Garantiyi çok kafaya takmıyorum. Bugüne kadar hiçbir saatimi garantiye götürmek zorunda kalmadım.. inşallah böyle devam eder.

Yalnız kredi kartı ekstresini götürmek çok iyi fikir, hiç aklima gelmezdi. Tavsiye için çok teşekkürler.

Daha önce dutyfreeisland'dan vergi sınırının 3 katı fiyatta aldığım saat gümrüksüz elime ulaşmıştı ama artık otoriteler iyice abarttilar. Bu sefer umudum yok. Kapıya gelsin de odeyelim ona razıyım.

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj barkodd » 09 Mar 2018, 10:47

yurtiçinde muhatap olduğum satıcının "elimizi öpersen 900 TL'ye alabilirsin, bu kıyağımızı da unutma" der gibi sattığı bir saati amazon.de üzerinden (gümrük vergisi de eklenmiş şekliyle) 383 TL'ye almıştım, dün de gönderdikleri maille kredi kartıma 62 TL geri ödeme yapacaklarını belirtmişler (bazı sitelerde zaten bizdeki gibi tüketici adına peşin alıp devlete ödedikleri katma değer vergisini ürün yurtdışına/başka ülke vatandaşına satıldığı için düşüyorlar, ama amazon.de'de bu ürün için bana fatura edilen fiyat son fiyat zannediyordum, gerçi bu iade henüz ekstreme yansımadı, o yüzden ekstremde görünceye kadar hala %100 emin değilim anca yine de benim için güzel bir sürpriz oldu), acaba jomashop'ta da ürünün satış fiyatı üzerinden o ülkeye normalde ödenecek vergi tutarı geri iade ya da indirim yapılıyor mu, yoksa sitede belirtilen fiyat son fiyat mı?
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj copycat » 14 Mar 2018, 13:31

evet arkadaşlar şimdilik mutlu son.

jomashop'tan aldığım saatler de tıpkı ebay ve diğer yurtdışı sitelerden aldıklarım gibi gümrüğü sorunsuz geçti. ptt de gayet hızlı bir şekilde ürünü iki günde elime ulaştırdı. gümrük vergisi doğru hesaplanmış şekilde, ptt görevlisi tarafından istendi ve nakit olarak ödedim. özellikle ptt görevlisinin gelmeden önce beni cebimden araması çok hoşuma gitti. tüm süreçlerle siparişim 7 günde elimde oldu.

inşallah saatlerin çalışmasında da herhangi bir problem çıkmazsa genel olarak memnun kaldım. tavsiye ederim.

aldığım saatler de gayet mütevazı saatler olmasına rağmen fırsat bulduğum anda mini birer inceleme yazmayı düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj rolexcollector » 14 Mar 2018, 23:02

copycat yazdı:evet arkadaşlar şimdilik mutlu son.

jomashop'tan aldığım saatler de tıpkı ebay ve diğer yurtdışı sitelerden aldıklarım gibi gümrüğü sorunsuz geçti. ptt de gayet hızlı bir şekilde ürünü iki günde elime ulaştırdı. gümrük vergisi doğru hesaplanmış şekilde, ptt görevlisi tarafından istendi ve nakit olarak ödedim. özellikle ptt görevlisinin gelmeden önce beni cebimden araması çok hoşuma gitti. tüm süreçlerle siparişim 7 günde elimde oldu.

inşallah saatlerin çalışmasında da herhangi bir problem çıkmazsa genel olarak memnun kaldım. tavsiye ederim.

aldığım saatler de gayet mütevazı saatler olmasına rağmen fırsat bulduğum anda mini birer inceleme yazmayı düşünüyorum.
Hayırlı olsun guzel saatleri göstersin

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Umutt » 14 Mar 2018, 23:47

copycat hayırlı olsun, kutu açılışı yapmayacaksanız hangi modeli/ modelleri aldınız paylaşırmısınız mahsuru yoksa ?
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj efee2000 » 15 Mar 2018, 17:48

muratcan87 yazdı:
copycat yazdı:he bir de şunu sorayım. PTT gümrük vergisini teslimatta nakit mi istiyor, kredi kartı seçeneği de var mı? yahut daha gümrüğe girer girmez havale mi istiyorlar? daha önce hep amazondan alıyordum onlar vergiyi peşinen alıyordu.

Öncelikle jomashop iyi bir site. Joma’dan kaynaklı sorun yaşama ihtimaliniz düşük. Ancak vergi meselesi çok sinir bozucu olabiliyor. Evinize önce bir kağıt geliyor. Sonra bu kağıtla gümrük neredeyse oraya gidiyorsunuz. Bu İstanbul’da Başakşehir Sanayi’de yer alan PTT Merkezi demek oluyor. Orada saati memurun yanında açıyorsunuz. Fiyata ve faturaya inanırsa %18 KDV ve ek olarak damga vergisi alıyor. (60-70₺ civarında damga vergisi) Bu ödemeyi yapıp teslim alıyorsunuz. Ancak memurun ters bir gününe denk gelirseniz bu ürün TSE şartlarına uygun mu diye Ankara’ya bile yollatabilir. Bunu firmalara sıklıkla yapıyorlar ama bireyselde çok çok nadir oluyor. Gerçekten adamı çıldırtmanız lazım :) ama bunu yazmamın nedeni böyle bir durumla memurla tartışırken iki kere düşünün :)

Merhaba, vermiş olduğunuz bir bilgiyi düzeltmek isterim. Yurt dışından alınan ürünün gümrüğe takılması durumunda eğer ürünü Jomashop gibi Amerika adresli bir firmadan almışsanız %18 KDV değil, %20 Gümrük vergisi ödersiniz. Bu oran eğer Avrupa birliği ülkerinden gelen bir ürün içinse %18 olacaktır. Avrupa birliği dışındaki tüm ülkeler, uzakdoğu dahil %20 gümrük vergisine tabidir.

Bilgilerinize
Kullanıcı avatarı
efee2000

Mesaj Mandos » 15 Mar 2018, 21:11

Saatin kırık, bozuk gelme durumlarında ne yapılıyor peki? Başına gelen oldu mu hiç?
Kullanıcı avatarı
Mandos

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 119 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners