Jomashop hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Jomashop hakkında

Mesaj rolexcollector » 14 Mar 2018, 23:02

copycat yazdı:evet arkadaşlar şimdilik mutlu son.

jomashop'tan aldığım saatler de tıpkı ebay ve diğer yurtdışı sitelerden aldıklarım gibi gümrüğü sorunsuz geçti. ptt de gayet hızlı bir şekilde ürünü iki günde elime ulaştırdı. gümrük vergisi doğru hesaplanmış şekilde, ptt görevlisi tarafından istendi ve nakit olarak ödedim. özellikle ptt görevlisinin gelmeden önce beni cebimden araması çok hoşuma gitti. tüm süreçlerle siparişim 7 günde elimde oldu.

inşallah saatlerin çalışmasında da herhangi bir problem çıkmazsa genel olarak memnun kaldım. tavsiye ederim.

aldığım saatler de gayet mütevazı saatler olmasına rağmen fırsat bulduğum anda mini birer inceleme yazmayı düşünüyorum.
Hayırlı olsun guzel saatleri göstersin

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj Umutt » 14 Mar 2018, 23:47

copycat hayırlı olsun, kutu açılışı yapmayacaksanız hangi modeli/ modelleri aldınız paylaşırmısınız mahsuru yoksa ?
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj efee2000 » 15 Mar 2018, 17:48

muratcan87 yazdı:
copycat yazdı:he bir de şunu sorayım. PTT gümrük vergisini teslimatta nakit mi istiyor, kredi kartı seçeneği de var mı? yahut daha gümrüğe girer girmez havale mi istiyorlar? daha önce hep amazondan alıyordum onlar vergiyi peşinen alıyordu.

Öncelikle jomashop iyi bir site. Joma’dan kaynaklı sorun yaşama ihtimaliniz düşük. Ancak vergi meselesi çok sinir bozucu olabiliyor. Evinize önce bir kağıt geliyor. Sonra bu kağıtla gümrük neredeyse oraya gidiyorsunuz. Bu İstanbul’da Başakşehir Sanayi’de yer alan PTT Merkezi demek oluyor. Orada saati memurun yanında açıyorsunuz. Fiyata ve faturaya inanırsa %18 KDV ve ek olarak damga vergisi alıyor. (60-70₺ civarında damga vergisi) Bu ödemeyi yapıp teslim alıyorsunuz. Ancak memurun ters bir gününe denk gelirseniz bu ürün TSE şartlarına uygun mu diye Ankara’ya bile yollatabilir. Bunu firmalara sıklıkla yapıyorlar ama bireyselde çok çok nadir oluyor. Gerçekten adamı çıldırtmanız lazım :) ama bunu yazmamın nedeni böyle bir durumla memurla tartışırken iki kere düşünün :)

Merhaba, vermiş olduğunuz bir bilgiyi düzeltmek isterim. Yurt dışından alınan ürünün gümrüğe takılması durumunda eğer ürünü Jomashop gibi Amerika adresli bir firmadan almışsanız %18 KDV değil, %20 Gümrük vergisi ödersiniz. Bu oran eğer Avrupa birliği ülkerinden gelen bir ürün içinse %18 olacaktır. Avrupa birliği dışındaki tüm ülkeler, uzakdoğu dahil %20 gümrük vergisine tabidir.

Bilgilerinize
Kullanıcı avatarı
efee2000

Mesaj Mandos » 15 Mar 2018, 21:11

Saatin kırık, bozuk gelme durumlarında ne yapılıyor peki? Başına gelen oldu mu hiç?
Kullanıcı avatarı
Mandos

Mesaj bvrgndz » 30 Nis 2018, 12:50

arkakaşlar merhabalar bu konuşmadaki arkadaşlara da yazdım belki göremezler buraya da yazayım bir soru sormak istiyorum jomashoptan saat alıcam fiyatı 85 dolar ama 35 dolar Priority Mail International diye shipping methot veriyor ve ben bunu değiştiremiyorum bunu düzeltebilir miyiz yoksa cidden kargo ücreti 35 dolar mı ?
Kullanıcı avatarı
bvrgndz

Mesaj siyahpena » 30 Nis 2018, 22:48

bvrgndz yazdı:arkakaşlar merhabalar bu konuşmadaki arkadaşlara da yazdım belki göremezler buraya da yazayım bir soru sormak istiyorum jomashoptan saat alıcam fiyatı 85 dolar ama 35 dolar Priority Mail International diye shipping methot veriyor ve ben bunu değiştiremiyorum bunu düzeltebilir miyiz yoksa cidden kargo ücreti 35 dolar mı ?

malesef

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
siyahpena

Mesaj copycat » 01 May 2018, 08:07

Hocam mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Birlikte gelen iki saatin de tanıtımını japon bölümünde yapmıştım. Seiko recraft yeşil kadran otm. ve citizen Eco-drive world time almıştım.
Umutt yazdı:copycat hayırlı olsun, kutu açılışı yapmayacaksanız hangi modeli/ modelleri aldınız paylaşırmısınız mahsuru yoksa ?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj Umutt » 01 May 2018, 08:13

copycat yazdı:Hocam mesajınızı yeni gördüm kusura bakmayın. Birlikte gelen iki saatin de tanıtımını japon bölümünde yapmıştım. Seiko recraft yeşil kadran otm. ve citizen Eco-drive world time almıştım.
Umutt yazdı:copycat hayırlı olsun, kutu açılışı yapmayacaksanız hangi modeli/ modelleri aldınız paylaşırmısınız mahsuru yoksa ?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kusur yok hocam, normaldir görmemeniz. İki saati de gördüm daha sonra tanıtımınızdan, ikisi de çok güzel iyi günlerde kullanın.
Kullanıcı avatarı
Umutt

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: blumenberg ve 90 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners