Vintage koleksiyon için yardım

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Vintage koleksiyon için yardım

Mesaj Reymem » 14 Şub 2018, 11:15

Öncelikle merhaba değerli forum üyeleri ,

En kısa zamanda başlangıç olarak bir “otomatik” saat koleksiyonu oluşturma niyetindeyim ve belli bir bütçe ayıracağım (10-15000 tl) . Amacım al sat olmayacak tamamamen ileride çocuklarıma torunlarıma bırakmak amaçlı başlangıç yapmak istiyorum ,

Öğrenmek istediğim özellikle “saat mekanizmaları” hakkında pek bilgim yok , hangi marka model ve sağlamlık olarak hangi mekanizmalara yönelmek mantıklı olur . Öncelikli zevklerime örnek verecek olursak daha önce oris diver small second kullandım , bu aralar seikolara bakıyorum “vintage” olarak bullhead,bellmatic vs gibi , saat alırken nelere dikkat etmeliyim ( polisaj,orjinallik hakkında )

Değerli mesajlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim
Kullanıcı avatarı
Reymem

Re: Vintage koleksiyon için yardım

Mesaj eraslani » 14 Şub 2018, 13:14

Selamlar,
öncelikle hoşgeldiniz :champ:
Maksat saat zevkini yaşayıp bunu gelecek kuşaklara bırakmaksa,beğendiğiniz bir saati yeni olarak satın alıp yıllar boyu kullanın..Çocuklara torunlara kaldığında zaten vintage olur :thumbup:
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj mturann » 14 Şub 2018, 13:25

Acele etmeyin forumda zaman geçirin bol bol forumdaki ilgili başlıkları okun derim
Kullanıcı avatarı
mturann

Mesaj Reymem » 14 Şub 2018, 22:39

Cevaplarınız için teşekkürler şimdiki modelleri almak tabikide güzel olur ama vintage saatler hep hosuma gitmiştir o yüzden yönelmek istiyorum ama mekanizmaları bakımından eski saatlerle ilgili pek bilgim yok , suan almak istediğim saatlerden biri seiko bullhead mesela .
Yine bell maticler hosuma gidiyor tv kasa seiko 5 ler vs gibi , özellikle kaliteli model ve kasalarla ilgili marka farketmez önerilerinizi bekliyorum ,
Kullanıcı avatarı
Reymem

Mesaj carillon » 16 Şub 2018, 19:07

Öncelikle kolay gelsin.vintage saat koleksiyonu çok dikkat etmeniz gereken bir konu.Tavsiyem işin ehli bir saatçi ye danışarak alım yapmanız olur.MEkanizma ve marka konusunda ruslarla çok bütçe ayırmadan saat bilginizi ve gelecek süreç için deneyiminizi arttırabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
carillon

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 93 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners