Hamilton Jazzmaster Viewmatic Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Hamilton Jazzmaster Viewmatic Yorum

Mesaj vysaknc » 14 Şub 2018, 12:45

Okunmamış mesaj eraslani » 14 Şub 2018 09:40

Tissot-hamilton kiyaslamasinda bu modeller için Hamilton 2 kata kadar fazla eder bence..

Bu saati ilk sizin forumdaki bir tavsiyenızde gördüm..(Beyaz kadranlısı)
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj eraslani » 14 Şub 2018, 13:05

Forumda ki genel kanının aksine ben Tissot visodate ve le locle modellerinin kalite olarak tatmin edici olduğunu düşünmüyorum.
Gerçekten çok uygun bir fiyata visodate alıp birkaç gün kullanmıştım..Benim deneyimim saatin ancak aldığım parayı edeceği yönünde oldu (saat&saat %50 590 tl 2014).
Başka alternatif varsa değerlendirin tabii ama tissot-hamilton arasında düşünmeye gerek yok derim.
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj FatihParlak » 16 Şub 2018, 14:14

eraslani yazdı:Forumda ki genel kanının aksine ben Tissot visodate ve le locle modellerinin kalite olarak tatmin edici olduğunu düşünmüyorum.
Gerçekten çok uygun bir fiyata visodate alıp birkaç gün kullanmıştım..Benim deneyimim saatin ancak aldığım parayı edeceği yönünde oldu (saat&saat %50 590 tl 2014).
Başka alternatif varsa değerlendirin tabii ama tissot-hamilton arasında düşünmeye gerek yok derim.
kesinlikle katılıyorum, visodate almaya gidip hamilton jazzmaster slimline alıp çıkmıştım. sanırım tissot visodate ve le locle seiko, orient gibi japondan isviçre kalitesine ilk geçişte büyük fark yarattığı için forumda tutuluyor..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
FatihParlak

Mesaj FatihParlak » 16 Şub 2018, 14:15

eraslani yazdı:Forumda ki genel kanının aksine ben Tissot visodate ve le locle modellerinin kalite olarak tatmin edici olduğunu düşünmüyorum.
kesinlikle katılıyorum, visodate almaya gidip hamilton jazzmaster slimline alıp çıkmıştım. sanırım tissot visodate ve le locle seiko, orient gibi japondan isviçre kalitesine ilk geçişte büyük fark yarattığı için forumda tutuluyor..

FatihParlak

Mesaj vysaknc » 16 Şub 2018, 15:35

Birde Hamilton H37565131 Seaview Black Dial modeli sizlerin Diver diye tabir ettiğiniz saatlerden sanırım.Yani insanın biri klasik biride spor bir saati olsa iyi olur diyorum,tabi kimi arkadaşların mutlaka çok daha fazla seçenekli saatleri vardır.seaview modeli daha spor bir saat onun hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.Aslında omega speedmaster rediced modeli harika bir saat bence, fakat bütçe olarak biraz sıkıntılı .. Omeganın yerini tutmaz sanırım fakat yinede fikrinizi almak isterim (özellikle eraslani arkadaşımızın),veya bu çerçevede başka hangi saat tavsiye edilebilinir Selamlar...
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj Ankthas » 16 Şub 2018, 15:46

pixel6d yazdı:

Bence aynı klasmandaki giriş saatlerinde Japonlar Tissot'yu döver(mekanizma, kalite vs). Ör: Sarb033,35, Coctail Time'lar ve Orient Star. Yine de ben dizayn olarak yukardaki saatlerden en güzelinin Visodate olduğunu düşünüyorum. Visodate'in en büyük artısı farklı kayışlarla çok uyumlu olması. İkinci el 800-1000 arası bulursanız hiç düşünmeyin bence.

Hamilton'da ise beğendiğim model: Intramatic. Özellikle gri kadran 38mm olanı. Mekanizma olarak da üstün bir mekanizmaya sahip ve o fiyat bandında o mekanizma hiçbir saatte yok.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj vysaknc » 21 Şub 2018, 11:38

Resim
Hamilton H37565131 Seaview Black Dial saat hakkında bilgisi olan ve yorum yapabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..
Ayrıca bu çerçevede başka saat önerileri olursa sevinirim.Selamlar...
Hırs sebebi hasarettir..
Kullanıcı avatarı
vysaknc

Mesaj eraslani » 21 Şub 2018, 12:39

Veysel21 yazdı:Birde Hamilton H37565131 Seaview Black Dial modeli sizlerin Diver diye tabir ettiğiniz saatlerden sanırım.Yani insanın biri klasik biride spor bir saati olsa iyi olur diyorum,tabi kimi arkadaşların mutlaka çok daha fazla seçenekli saatleri vardır.seaview modeli daha spor bir saat onun hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.Aslında omega speedmaster rediced modeli harika bir saat bence, fakat bütçe olarak biraz sıkıntılı .. Omeganın yerini tutmaz sanırım fakat yinede fikrinizi almak isterim (özellikle eraslani arkadaşımızın),veya bu çerçevede başka hangi saat tavsiye edilebilinir Selamlar...

Modeli ilk defa gördüm..
Açıkçası bana çok karakterli görünmedi..Dalgıç gibi görünüyor ama 100 m. gün ve tarih olması ,indekslerin şekli vs bana hiç elektrik vermedi..
Ama Hamilton ve diver olacaksa frogman derim :thumbup:
http://www.hamiltonwatch.com/collection%20...%20ogman-auto
Kullanıcı avatarı
eraslani

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 56 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners