Babaya doçentlik hediyesi Bütçe:20k

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Babaya doçentlik hediyesi Bütçe:20k

Mesaj Bg17 » 10 Şub 2018, 23:09

Rolex submariner (halk arasindaki tabiriyle no date) tam isabet bir karar olurdu.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Mesaj Jestia » 11 Şub 2018, 01:13

Öncelikle ince yorumlarınız için çok teşekkür ederim, çok güzel öneriler gelmiş, bu saatlere baktığımda JLC reverso ve yeşil camlı milgauss alternatif listesine eklendi, üzerinde biraz düşünmemiz gerekecek malum bütçeler biraz yüksek. Grand Seiko konusuna açıkçası çok sıcak bakamadım fakat listeye ekledim, onun dışında IWC Le Petit Prince ilgimi çekti, biraz araştırmadan sonra onu da listeye ekleyeceğim sanırım.

Onun dışında özellikle Rolex Hulk ve Milgauss için alım tavsiyesi verebileceğiniz, güzel indirimler alabileceğim satış noktaları önerileriniz varsa bunları da öğrenmek isterim(yurtiçi-yurtdışı).
Kullanıcı avatarı
Jestia

Mesaj darksilence » 11 Şub 2018, 02:01

Omega Globemaster veya resimdeki De Ville olabilir...
Resim
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj darksilence » 11 Şub 2018, 02:12

Bütçeye uygun Globemaster olarak bunlar düşünülebilinir 39 mm olarak
Resim
Resim
41 mm derseniz iskontulu indirimiyle 25 k ya bu olabilir.. ki çok da güzel olur kanımca.. :super:
Resim
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj tpskl » 11 Şub 2018, 17:20

Jestia yazdı:Merhabalar,

Babam doçentliğini önümüzdeki günlerde alacak gibi görünüyor, kendisine doçentlik hediyesi olarak bir saat almayı düşündük. Kendisi saatlere meraklı olmakla birlikte yıllarca tek saat olarak longines conquest kullanan bir insan olduğu için kaliteli bir saatin mutlu edeceğini düşündük.

Günlük hayatta ve iş hayatında spor giyinen, yeşil rengini çok seven ve deri kayışlardan pek hazetmeyen birisi olarak aklıma ilk gelen saat 1116610LV oldu fakat bütçemizi biraz(x2) aştığı için diğer alternatifleri inceleme kararı aldım. Bu noktada sizlerden yardım isteme gereği duydum, Türkiye içinden alınacaksa(yurtdışı opsiyonumuz da var) bütçemizi biraz esnetmemiz söz konusu olabilir. Saat önerileriniz, yaklaşık fiyatlarıyla beraber gelebilirse çok sevinirim. Şimdiden herkese teşekkür ediyorum.

Not: İkinci el düşünmüyoruz.

Hayırlı evlat diye size deniyor sanırım[emoji4] Benim önerim naçizane omea railmaster olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
tpskl

Mesaj leonardo06 » 12 Şub 2018, 06:59

moy yazdı:nazım hocam bari sen yapma yivsiz datejust mı olur allah aşkına

Bence de yivsiz dj, balkonsuz eve benzer[emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
leonardo06

Mesaj Archimed » 12 Şub 2018, 10:57

Merhaba,

Öncelikle babanızın doçentliği şimdiden hayırlı olsun. Tabi sizin gibi düşünceli ve böyle özel bir hediye alan evlada sahip olduğu için babanızın şanslı olduğunu düşünüyorum.

Hediye önerisinden önce size naçizane birkaç tavsiye ve akabinde saat önerisinde bulunmak istiyorum.

Ben de yaklaşık 3 yıldır bir vakıf üniversitesinde yardımcı doçent olarak görev yapmaktayım; bunun yanı sıra kendi işimi de takip ediyorum. Kendi okulumun yanı sıra; farklı okullarda da (gerek devlet gerek vakıf üniversitesi - hem Anadolu'daki mütevazi, hem de İstanbul'daki havalı vakıf üniversiteleri) benim gibi beyaz yaka kökenli akademisyenler ile, eskiden beri tanıdığım asistanlıktan yetişme akademisyenleri tanırım, bazıları ile iyi dostluğum var. Akademisyenler arasında bazı yazılı olmayan ilginç kurallar var. Özellikle devlette asistanlıktan yetişmiş kıdemli kademeli profesörler, uzun yıllar boyunca mütevazi maaşla yaşadıkları için daha alt kadrodaki kişilerin lüks araç, saat, takı gibi eşyalarına gıcık olabiliyor. Bu durum kıdemli kademeli profesörlerin yanı sıra; yıllardır doktorasını bitirememiş öğretim görevlileri, kadrosuz yardımcı doçent ve doçentler için bile geçerli. Dolayısıyla sizin son derece iyi niyetli jestiniz, babanıza düşman kazandırabilir. Belki de babanız bu yüzden hem belli bir kaliteye sahip, hem de satın alması çok zor olmayan Longines saat kullanıyor olabilir. Eğer babanızın doçentlik öncesi belli medyatik bir itibarı veya politik/devlet kademesinden belli bir gücü varsa, bu güzel hediyeniz diğer akademisyenleri kıskandırsa bile, babanızın gücü karşısında sesleri çıkmayacaktır. Yok dediğim gibi babanızın belli bir medyatik itibarı veya politik/devlet kademesi kökenli bir gücü yoksa, babanız pahalı saati okulda takmak istemeyebilir veya taktığı saat istemeden onu rahatsız pozisyonlara düşürebilir. Maalesef son derece bilgi kişiler olmasını beklediğiniz akademisyenlerin dünyasında da son derece sığ insanlar olabiliyor ve bu sığ insanlar bazen keyifleri kaçırabiliyorlar.

Bu açıklamam sonrası size saat önerim; diğer arkadaşların belirttiği gibi Grand Seiko, Tudor veya Rolex'in dikkat çekmeyen, küçük çaplı (36 mm'lik) modellerinden seçim yapmanızdır. Zira Türkiye'de Grand Seiko'yu saat fanatikleri dışında bilen, anlayan yoktur. Emin olun çakma Rolex bile ülkemizde Grand Seiko'dan daha fazla dikkati çekiyor. Bu yüzden belli bir kalitede olan, ancak dışardan ne olduğunu bilmeyen kişilerin anlamadığı bir Grand Seiko'yu babanız rahatça kullanabilir. Bunun dışında Tudor da fazla tanınmayan bir marka olduğu için avantaj sağlayabilir. Okul çevresindeki Tudor'u bilen hocalar da Tudor'dan rahatsız olmaz. Son olarak da 39 mm çaplı, çelik kasa ve bilezikli bir Oyster Perpetual Rolex de dikkatleri babanızın koluna çekmeden keyifle kullanmasını sağlayabilir. Saat çaplarının gittikçe büyüdüğü günümüzde küçük çaplı Rolex'ler dikkat çekmiyor. Hatta pek çok kıdemli kademeli akademisyenin de oldukça eski görünümlü küçük çaplı Rolex Oyster Perpetual kullandığını görüyor, biliyorum.

Önerilerimi birkaç görsel ile destekleyeyim:

ABD liste fiyatı 4.300 USD olan Grand Seiko

Resim

Jomashop.com fiyatı 2.995 USD olan Tudor Black Bay Heritage Steel

Resim

Jomashop fiyatı 2.350 USD olan Tudor Black Bay 41 mm

Resim

Son olarak yine Jomashop.com fiyatı 4.698 USD olan Rolex Oyster Perpetual 36 mm

Resim
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj Eskimemur » 12 Şub 2018, 11:37

20 k tl fiyat bandında bir rolex alır. konuyu hiç uzatmam.
Kullanıcı avatarı
Eskimemur

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 51 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners