Otomatik saat önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Otomatik saat önerisi

Mesaj emirimer » 29 Oca 2018, 18:42

Öncelikle merhabalar;

Düğün koşturması içinde en sevdiğim kısıma geldik ve damatlık saatimi seçeceğim. Saat konusunda hassas olduğum için tercih kısmını bana bıraktılar.Emin olduğum tek şey ise otomatik bir saat istiyorum.

Haftasonu bir kaç modeli inceleme şansım oldu ama kararsızlığım daha da arttı. Beğendiğim modeller nasıl? Ya da bu bütçe bandında alternatif hangi saatlere bakabilirim?

1)Nomos Neomatik
Resim
Tasarım olarak en beğendiğim ve aklımda olan ilk model buydu ancak kasa ölçüsü benim için çok ufak kaldı. Bileğimde beni mutlu etmedi. Bir miktarda bütçeyi aşıyor.

2)Tag Heuer Aquaracer Calibre 5
Resim
Bu da çok beğendiğim bir saat. Duruşunu da çok beğendim ancak düğün hediyesi olacağından biraz fazla spor kaldığına ilişkin geri dönüşler aldım. Kafam karıştı.

3)Maurice Lacroix Pantos
Resim
Açıkçası hiç aklımda olan bir saat markası değildi gelin hanım tarafından seçildi. Çok fazla araştırmadığımdan bilmiyorum. O sebeple biraz soğuk yaklaştım. Ancak duruşu falan güzel.

4)Longines Master Collection Chronograph
Resim
Bu da beğendiğim saatlerden biriydi ve tam anlamıyla bu bir damat saati dedirtiyor gibi. 44mm kasa ile de bileğimde en güzel duran bu oldu ancak hala içimde tereddütler var.
En son emirimer tarafından 30 Oca 2018, 10:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
emirimer

Re: Otomatik saat önerisi

Mesaj ekdellal » 29 Oca 2018, 21:20

Longines olurdu benim tercihim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ekdellal

Mesaj copycat » 29 Oca 2018, 22:38

ML pontos'un biraz daha spor bir modeli var. Eğer o olsaydı direkt o olsun derdim kendim alıyor olsam. Ama bu modeli de güzelmiş.

Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
copycat

Mesaj moy » 29 Oca 2018, 23:19

Öncelikle şimdiden hayırlı olsun allah tamamına erdirsin.
Bize be tarz bir saat istediğiniz ve giyim tarzınız hakkında bilgi verirseniz bir kaç saat içinde sizin işinizi çözeriz :)
Tercih pilottan yana olacaksa oris,alpina bell and rose meistersinger ara bakabilirsiniz
Diver isterseniz birazda bütçeyi arttırsanız hem çok güzel bir model hemde 2.el de değer kaybı az olacak olan bir olan omega seamaster300 m i öneririm baktığını aquaracerlarda güzel omega aquis small seconda da bakalirsiniz.
Dress watch olarak malesf pek bir öneri yapamıyacağım çünkü tarzım değil :)
Umarım yardımcı olabilmişdir

Bu arada saat arayışıma bende ortalama sizin bütçeleriniz ile başlamıştı okunumu okuyarak hem biraz eğlenenilirsiniz hemde fikir berebilir

viewtopic.php?f=62&t=27367#axzz55WiVBukB
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Mesaj smhhhh » 30 Oca 2018, 00:20

paylaştığınız saatler kolunuza pek yakışmamış. aralarında ML en çok yakışan. :champ:
Kullanıcı avatarı
smhhhh

Mesaj Skywalker87 » 30 Oca 2018, 01:59

Çok göreceli bir konu, herkezden farklı bir yanıt çıkar diye tahmin ediyorum. Şahsen dördü arasında benim favorim Tag Heuer, bir sonrakide Longines. Tepki çekmek istemem ama şahsen Maurice Lacroix leri itici buluyorum nedense, Longines modellerinide pek beğendiğim söylenemez ama Tag Heuer'in çoğu modelini başarılı buluyorum. Nomos larda güzel ama günlük kullanılacak pek bir modeli yok gibi 40 yaş altı için sanki.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Mesaj emirimer » 30 Oca 2018, 09:22

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkürler. :thumbup:

ekdellal yazdı:Longines olurdu benim tercihim
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şu anda en önde o gözüküyor gibi.

copycat yazdı:ML pontos'un biraz daha spor bir modeli var. Eğer o olsaydı direkt o olsun derdim kendim alıyor olsam. Ama bu modeli de güzelmiş.
Lenovo S1a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

smhhhh yazdı:paylaştığınız saatler kolunuza pek yakışmamış. aralarında ML en çok yakışan. :champ:

ML konusunda kafamda hep bir soru işareti var. Temkinli yaklaşıyoruz o yüzden.

moy yazdı:Öncelikle şimdiden hayırlı olsun allah tamamına erdirsin.
Bize be tarz bir saat istediğiniz ve giyim tarzınız hakkında bilgi verirseniz bir kaç saat içinde sizin işinizi çözeriz :)
Tercih pilottan yana olacaksa oris,alpina bell and rose meistersinger ara bakabilirsiniz
Diver isterseniz birazda bütçeyi arttırsanız hem çok güzel bir model hemde 2.el de değer kaybı az olacak olan bir olan omega seamaster300 m i öneririm baktığını aquaracerlarda güzel omega aquis small seconda da bakalirsiniz.
Dress watch olarak malesf pek bir öneri yapamıyacağım çünkü tarzım değil :)
Umarım yardımcı olabilmişdir

Bu arada saat arayışıma bende ortalama sizin bütçeleriniz ile başlamıştı okunumu okuyarak hem biraz eğlenenilirsiniz hemde fikir berebilir

viewtopic.php?f=62&t=27367#axzz55WiVBukB

%95 spor giyinen bir insanım. Aslında spor bir saati çok daha fazla kullanabilirim ama damat saati olunca da klasik bir saat beklentisi doğuyor. En azından karşı tarafın beklentisi o yönde.

Oris'în de modelleri çok ilgimi çekiyor ancak henüz nokta atışı yapıp bu model diyemedim. Mesitersinger'lara da baktım ancak çok beklediğim gibi olmadı. Belki ilerleyen dönemlerde ikinci saat olarak alabilirim bir model. Omega'lara da bir göz gezdireceğim ama bütçenin üzerinde oluyorlar diye düşünüyorum.

Skywalker87 yazdı:Çok göreceli bir konu, herkezden farklı bir yanıt çıkar diye tahmin ediyorum. Şahsen dördü arasında benim favorim Tag Heuer, bir sonrakide Longines. Tepki çekmek istemem ama şahsen Maurice Lacroix leri itici buluyorum nedense, Longines modellerinide pek beğendiğim söylenemez ama Tag Heuer'in çoğu modelini başarılı buluyorum. Nomos larda güzel ama günlük kullanılacak pek bir modeli yok gibi 40 yaş altı için sanki.
Sent from my iPhone using Tapatalk

ML konusunda ben de hep bir adım geride duruyorum. Tag Heuer'i bende çok beğendim ama başka saatleri andırıyor sanki biraz. Bu dörtlü içinde Longines önde gözüküyor. Alternatif başka ne olabilir bilmiyorum tabi.
Kullanıcı avatarı
emirimer

Mesaj moy » 30 Oca 2018, 09:50

Malesef damat saati klasik olacak muhabbetleri var ama genelde spor giyiniyorsanız atacaksınız bir köşeye duracak yazık günah o bütçeye.
Ben sizin yerinizde olsam karşı taraf bütçeyi arttıramıyorsa,çaktırmadan siz üzerine eklerseniz tam istediğiniz modele göz kırpabilirsiniz.
bu arada morice day date,tag cal16 day date,tag 1887 date,longines master collection kullanıyorum içlerindeki en zayıf halka işçilik ve zaman tutmada morice
son olarak sizin bütçelere morice pontos s modeline bakabilirsiniz deri,metal,nato,silikon kayış seçenekleri ile farklı giyim tarzlarında kullanabilirsiniz
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan bağımsızlık olmaz.
Kullanıcı avatarı
moy

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 29 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners