İlk otomatik için saat önerisi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

İlk otomatik için saat önerisi

Mesaj mucem » 28 Oca 2018, 10:52

Merhabalar,

foruma yeni üye oldum. İlk otomatik saatimi alacağım, fakat çeşitli kararsızlıklar yaşıyorum. Örneğin şu alttaki modelleri beğendim:

https://urun.n11.com/erkek-kol-saati/seiko-presage-spb039j-otomatik-erkek-kol-saati-P162306374
http://www.kosovalisaat.com/urun/claude-bernard-cb-83014-3-ab/

Fakat, bütçeyi biraz daha yükseltebilirim. Ya da bunların yerine şunun gibi bir şeyle mi başlamalıyım:

https://shop.junkers.de/en/zeppelin-7656-5-lz127-count-zeppelin.html
https://shop.junkers.de/en/junkers-6164-5-spitzbergen-f13.html

Bir de en merak ettiğim, bu günlük 10 saniyelik sapmalar filan her saatte olur mu? Yani birkaç günde bir ayar mı yapmak gerekiyor otomatik saatlere?

Cevap vereceklere teşekkürler şimdiden.
Kullanıcı avatarı
mucem

Re: İlk otomatik için saat önerisi

Mesaj krstarica » 29 Oca 2018, 00:57

Sapma işi mekanizma kalitesiyle kısmen doğru orantılı bu işin uzmanı değilim lakin her saat bir şekilde gündelik koşullara göre sapar. BU kimi saatte 1 sn kiminde 15 kiminde 10 dur.

Burada kesin bir kıstas yoktur ancak genelde orta segment saatlerde 7-8 snden fazla olmaz. Bu işte kesin bir standart yoktur. Hülasa aynı marka aynı model iki saaten biri günde 5 sn sapıp, diğeri ortalama 1 snde sapabilir bu biraz şans işi. Bilmeniz gerekir. Sadece COSC sertifikalı saatlerde böyle bir güvence var ki o da minimal düzeyde sapabileceği en yüksek değerler üzerinden yorumlama yapar.

Diğer bir şekilde bir saatin günde 10 sn sapması anormal değildir ancak genelde giriş seviyesi saatlerde dahi günlük 15 sn gibi değerler çok fazla kabul görmez kısacası alacağınız saat belirli bir müddet (Zemberek esnekliğe ulaşana kadar ) Bu kullanıma bağlı olarak 2 ayda olabilir 2 senede olabilir, sonuca ulaşıp oturur ve saat daha az sapma yapar.

Alacağınız saat 10 sn ve altı sapma yaparsa sorun yok demektir. GÜle güle kullanın. Eğer yapar ve 2-3 aylık non-stop kullanımına bağlı olarak halen sapma istenilen değerleri üstündeyse, saate ayarlama yaptırırsınız yetkin bir saatçide ya da garnatili servisinde

Automatik olan seikoyu şahsen ben seçerdim. Farklı markalarda var 2.500 tl bandında birçok markadan otomatik saat bulabilirsiniz kendinizi kısıtlamayın. Hamilton, Tissot, Orient de bunlara dahildir tek tek bakın ve alacaksanız istanbuldaysanız yolunuz sirkeciye düşssün. İnternetten daha uyguna alacağınız kesindir.
Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje, ali žalim što nemaju svoje.(Başkalarının benim fikirlerimi çalmasından ötürü üzülmüyorum, acıyorum çünkü kendi fikirleri yok.)-Nikola Tesla
Beograd-Serbia
Kullanıcı avatarı
krstarica

Re: İlk otomatik için saat önerisi

Mesaj Ankthas » 29 Oca 2018, 11:59

Giyim tarzını ve bütçenizi belirtirseniz nokta atışı tavsiyeler gelecektir. Ayrıca "alacağım ilk saatin illa sıfır olması gerek" diye bir kaideniz yoksa forumun satılık kısmındaki saatlere de göz atabilirsiniz çok uygun fiyatlara saatler var.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners