Sahibinden 癟ok kullan覺lm覺 karars覺zl覺k :)

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Sahibinden 癟ok kullan覺lm覺 karars覺zl覺k :)

Mesaj barkodd » 31 Oca 2018, 00:02

Yukar覺daki arkada覺n da belirttii i癟i lacivert Oris'i rakuten'de 3.200 TL'ye denk gekecek ekilde buldum, bu fiyattan %8 vergi indirimi yapabileceini s繹yledi sat覺c覺, buraya gelince de %20 eklenince 3.600 TL civar覺na gelecekti yakla覺k, tam alma konusunda netlemitim ki sat覺c覺 羹r羹n羹n kalmad覺覺n覺 s繹yledi... 襤kinci eli sahibindende var 3.600 TL'ye, ama ikinci el almak istemiyorum, eer Hamilton'覺 3.600 gibi, veya bahsettiim Oris'i 4.000 civar覺 (s覺f覺r) bulabilirsem almaya karar verdim, ama san覺rom bu fiyatlar zor (TSF 羹yelerine %25 indirim var ama onu da tavan fiyat 羹zerinden yap覺yorlar, 4.750 oluyor b繹ylece, halbuki nette zaten onun biraz daha alt覺na bulabiliyorum)
Acaba canl覺 pazarl覺kla bu saati maazadan bu fiyata almak m羹mk羹n olur mu, bulunduum yerde maalesef Oris veya Hamilton satan (veya getirtebilecek) saat癟i olmad覺覺ndan pazarl覺k yapabilecek bir yer de yok
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Kay覺t: 20 Oca 2011, 11:59

Mesaj darksilence » 31 Oca 2018, 01:18

Bence forumdaki arkadalardan ikinci el bir Oris g繹z羹 kapal覺 alabilirsin.. :thumbup: Garantisi devam eden temiz bir Orisi bu fiyatlara 癟ok rahar alabilirsiniz. Oris ta gibidir korkmay覺n derim ;)
"As the Years Go Passing By..."
Kullan覺c覺 avatar覺
darksilence

Ya: 41
Kay覺t: 24 Au 2012, 13:09

Mesaj barkodd » 02 ub 2018, 21:16

Ger癟i bu swiss made olanlardan deil ama yine de arada swiss made saatleri de bulunan bir marka diye soruyorum, fiyat覺na bak覺l覺rsa (1.099 TL, g羹ya indirimle ) pek kaliteli bir mekanizmas覺 olmasa gerek ama u 羹r羹n nas覺ld覺r acaba? :
Resim
En son barkodd taraf覺ndan 03 ub 2018, 08:36 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Mesaj barkodd » 02 ub 2018, 21:43

Bu arada saat TMI Caliber NH39A kodlu bir mekanizma kullan覺yormu, san覺r覺m Seiko'nun, ve bir yorumda kinetic olarak bahsedilmi?
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Mesaj sentez42 » 03 ub 2018, 22:22

barkodd yazd覺:Bu arada saat TMI Caliber NH39A kodlu bir mekanizma kullan覺yormu, san覺r覺m Seiko'nun, ve bir yorumda kinetic olarak bahsedilmi?

Seiko'nun 4r36 mekanizmas覺n覺n baz覺 fonksiyonlar eklenmi hali oluyor san覺r覺m hocam. Kinetik deil otomatik. Bende NH35A olan覺 var gayet memnunum +-5 skalas覺n覺 genelde am覺yor ilgin癟 bir ekilde. Ama akl覺n覺zda Oris varken de Invicta al覺nmaz. Al覺n覺rsa da 1000 liraya al覺nmaz al覺n amazondan yar覺 fiyat覺na anca geliyordur vergisiyle falan.
Kullan覺c覺 avatar覺
sentez42

Ya: 30
Kay覺t: 22 Nis 2017, 22:43

Mesaj barkodd » 05 ub 2018, 20:27

Yurtd覺覺ndan vergiler vs. dahil 200$'a yak覺n bir 羹crete geliyor (i癟i mavi olan覺n Amazon'da T羹rkiye'ye g繹nderimi yok, i癟i g羹m羹 gri gibi olan覺n var, fiyat覺 da biraz daha ucuz dier sitelerde de genelde stok kalmama durumu var) Ama y.d覺覺ndan al覺nca memnun olmama durumunda iadesi meakkatli... (Y.i癟inden al覺p, beenirsem de geri g繹nderip y.d覺覺 siparii vermeyi d羹羹nmedim deil :) )
Asl覺nda sorun beendiim 羹r羹nleri canl覺 g繹r羹p ger癟ekte de beenirsem pazarl覺k yapamamak, oris (veya hamilton) i癟in siteyi aray覺p, pazarl覺k yap覺p, 羹r羹n gelince de beenmemek pek 覺k olmayacak... E yolum Sirkeci'ye d羹s羹n diye beklersem hem ne zaman gideceim, hem gidince akl覺mdaki t羹m modelleri ge癟tik bu iki modeli g繹r羹p g繹remeyeceim 羹pheli, 羹stelik bekledik癟e de bu kur durumuyla zaman ge癟tik癟e pazarl覺覺n balayaca覺 tepe fiyat haliyle artma eiliminde...
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Mesaj barkodd » 06 ub 2018, 14:07

Bu arada yakla覺k 3 hafta kadar 繹nce 16 $'a in'den sipari vermi olduum saat de geldi, ben beendim, 繹zellikle de bu fiyata :)
Resim
Kullan覺c覺 avatar覺
barkodd

Mesaj justery » 11 ub 2018, 18:15

2. resimdeki lacivert kadranl覺 Oris'e bay覺ld覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
justery

Kay覺t: 15 Oca 2018, 21:17

ncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    G繹r羹nt羹leme
    Yazar

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 165 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners