10 bin TL bütçe ile öneriler; Omega, Tudor, Nomos, Seiko...

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

10 bin TL bütçe ile öneriler; Omega, Tudor, Nomos, Seiko...

Mesaj zodiac » 14 Oca 2018, 19:45

Kafa karışıklığı son aşamasında şu an, istediğim temel olarak kaliteli çelik bilezikli, her kullanıma uygun ama daha çok ofis kullanımı için bir saat. Bileğim ufak, 6.2" ve üst düz kısmı 49-50 mm. Aslında istediğim saat 36 mm Rolex oyster per., çok beğendim, hem çeliği çok kaliteli hem çok kibar, ancak sıfır fiyatı 20 üstüne çıkıyor, yurtdışı en düşük 17 civarında ve bütçemi aştı.

Listem şu şekilde;

1. Nomos Tangente 38 mm tarihsiz, safir arkalı versiyon - 7 bin TL (TR)
+; Baya beğendim :), ikinci eli de ilerde üzmeyecek bir saat gibi duruyor, in house ve gerçekten kaliteli
-; Metal kordon isteğim karşılanmıyor, saat çok güzel ama ilerde sıkılır mıyım bu basitlikten acaba diye sormadan edemiyorum

2. Omega Seamaster 300M 41 mm Siyah - 10,500 - 11 bin TL (TR)
+; Marka algısı, kendini kabul ettirmiş bir saat, siyah kadran baya güzel duruyor
-; Fiyat, bu fiyatla paralel değer kaybı fazla olabilir, kordon çok güzel değil, bana biraz spor kaçıyor açıkcası, sürekli gömlek giyiyorum

3. Tag Heuer Carrera Calibre 5 - 39 mm - 7 bin TL (yurtdışı)
Video'su : https://www.youtube.com/watch?v=r6WoR-mZRxQ&app=desktop

+; 39 mm ile bileğime gerçekten güzel oldu, krem kadran ile güzel duruyor, beğendim baya :)
-; Eta 2824, yurtdışından alınacak olması

4. Longines Master Moon Phase 40 mm çelik kordonlu - 8500 TL (TR)
Videosu: https://www.youtube.com/watch?v=5-AN49S9IVU

+; Saat baya baya güzel :)
-; İlerde ikinci eli sıkıntı oluşturabilir, birde etrafımda Longines kullanıcıları servisle baya haşır neşir oluyor, kalite sıkıntısı var mı diye
düşündürüyor

5. Tudor Heritage Black Bay 36 mm yada 41 mm (8500 civarı, yurtdışı)

36 - https://www.youtube.com/watch?v=hcVcX5ArMHw
41 - https://www.youtube.com/watch?v=yIpbVrDWt7I

+; 36 mm bana baya uygun, saat kaliteli genel olarak
-; 36'lık da ilerde ikinci el sıkıntı olabilir, 41'lik benim için bir miktar büyük açıkcası, eta 2824 kullanıyorlar

6. Seiko sarx033 (3-3500 yurtdışı)
Video; https://www.youtube.com/watch?v=ELn89Zspj5o

+; Fiyat uygun, saat gerçekten güzel ve kaliteli
-; Marka algısı, 6R15 kullanması
Kullanıcı avatarı
zodiac

Re: 10 bin TL bütçe ile öneriler; Omega, Tudor, Nomos, Seiko

Mesaj castilla » 14 Oca 2018, 20:15

Bu listedekiler içerisinden ben nomos ve tudor arasında kaldım :) Nomos çok sade ve şık gerçekten kendine has bir havası var , tudor eta kullanıyormuş eğer bu sizin için bir eksiyse bence uzak durmanızı öneririm, benim için problem olmazdı..Bu listeye ek olarak biraz klasik belki ama omega speedmaster proffesional önerebilirim
Kullanıcı avatarı
castilla

Mesaj cbmad » 14 Oca 2018, 22:06

Hepsi güzel secimler seiko bu model diğerlerinin gerisinde ancak ekonomoik avantajı nedeniyle tercih edilesi.. bence tag ve tudor kapışır aquaterra dışarıdan kazanır. Kolay gelsin :champ
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj kiwi21 » 14 Oca 2018, 23:04

Sizin gibi ince bilekli biri olarak ben de saydıklarınız içinden öncelikle 36mm'lik Tudor Black Bay'i tercih ederdim. Gerçi yurtdışından alınacak olması sizin için bi eksi durum yaratır mı bilemiyorum. Bu durumda da ikinci tercihim Nomos olurdu. Son olarak da Seiko sarx033 yerine sarx055 de düşünülebilir. Yurtdışında 1000 $ civarı fiyatı var.

Hangisini tercih ederseniz edin mutlu zamanlarınıza eşlik etsin. :champ:
https://instagram.com/kiwiwatch
Kullanıcı avatarı
kiwi21

Mesaj Archimed » 15 Oca 2018, 11:47

Bütçeniz yaklaşık 10k TL ise Grand Seiko düşünür müsünüz? Grand Seiko'lardan quartz olanları yurt dışında yaklaşık 2.200-3.100 USD civarında fiyat aralığında satılıyor. Spring Drive özellikli Grand Seikolar ise 3.800 USD'den itibaren satılıyor (fiyatlar Seiko USA sitesindeki geçerli fiyatlardır). "İlla otomatik olsun" demiyorsanız quartz bir Grand Seiko; kaliteli işçiliği ile makul bir seçim olabilir ve belirttiğiniz bütün modelleri geride bırakabilir.

Eğer Grand Seiko önerime sıcak bakmıyorsanız Tudor Black Bay derim. Günümüzde Rolex dışında hangi saati alırsanız alın ikinci elde değer kaybı söz konusu; bu durum Rolex'lerde sadece daha düşük oluyor. Bir de Rolex Tudor markasını; kaliteli işçiliğe sahip bir ürünü uygun fiyattan satabilmek için oluşturdu. O nedenle Tudor'un mekanizmasına çok takılmayın derim; sonuçta Rolex, kendi kardeş markasına zarar verebilecek bir komponent kullanmaz diye düşünüyorum. Ayrıca; yeni Tudor'lar artık in house mekanizma kullanıyor diye biliyorum.

Verdict: İmkanları zorlayıp Grand Seiko Spring Drive, yoksa Tudor Black Bay 36 veya quartz Grand Seiko derim :thumbup:
Kullanıcı avatarı
Archimed

Mesaj zodiac » 15 Oca 2018, 15:02

Quartz almam hocam :) Spring drive da almam çünkü servisi sadece Japonya'da var dünyada ve kimse dokunamıyor başka. Automatic olur ama fiyatlar pahalı :)

Speedmaster pro denedim hesalit baya hoşuma gitti ama büyük geldi bana, tam sınırda bileğimin.

Tudor 36 mm olduğundan bulması da satması da zor olacak gibi, onu deneyemedim daha, baktığım yerlerde yoktu.

sarx033'ü de deneyemedim.

Sanki şu an nomos ve sarx033 önde, plase tudor gibi deneyebilirsem :D
Kullanıcı avatarı
zodiac

Mesaj Ankthas » 15 Oca 2018, 16:32

İlla sıfır olmalı diye bir kaideniz yoksa hedefteki saat olan 2. el vintage bir datejust/oyster perpetual bulunabilir bu fiyata. Bu saydıklarınız içerisinde ilk tercihim Longines - Master mp olurdu çok çok şık bir saat. Genelde ofiste kullanacaksanız ve gömlek giyiyorsanız da en doğrusu bu gibi sanki.

Yine de bütün adaylar çok başarılı, saatlerin ikinci el değerlerini düşünmeyin bence hepsi oldukça popüler saatler, değerlerini koruyacaklardır. Şimdiden hayırlı olsun.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Bg17 » 16 Oca 2018, 00:21

Listede omega seamaster gordum. Benim gorusume gore bu saatler arasinda acik ara en iyi saat.
Time is too precious to be measured by a cheap instrument...
Kullanıcı avatarı
Bg17

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] ve 82 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners