Orient Esteem (FDB08004B) Hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Orient Esteem (FDB08004B) Hakkında

Mesaj Classy » 12 Oca 2018, 10:52

Arkadaşlar merhaba, ben Orient Esteem hakkında merak ettiğim bazı şeyler var, kullanan arkadaşlar varsa onlardan da yorum almak isterim. Almak istediğim modeli bu, fakat Bambino ve Mako kadar iyi zaman tutar mı bunu merak ediyorum, yaklaşık 30-40 dolar fark var aralarında Mako ile, Bambino ise 20 dolar. Mako tasarım olarak tamamen farklı güzel bir saat ancak biraz mekanizma görmek istememden ötürü Bambino yada Mako yerine bu saat hoşuma gitti daha önceleri ince kağıt gibi bir saat zannediyordum ben bu saati ama videoları izleyince öyle olmadığını gördüm ve hoşuma gitti.
Eğer bu saati alırsam kahverengi deri kayış takmak istiyorum ancak bu kayışı alırken boyutlar konusunda nasıl hareket etmeliyim hiç bilmiyorum bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.
https://www.amazon.com/Orient-FDB08004B-Esteem-Heart-Watch/dp/B005HZU7LK
İnternette kahverengi deri kayış takan hiç kimse görmediğim için kendim Photoshop'tan kahverengiye çevirmeye çalıştım normal mi anormal mi duruyor hiç bilmiyorum. Yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar şuan acelem var o yüzden aklıma gelenleri tam soramamış olabilirim sonradan edit yapıp ekleyebilirim.

Birde Orient'in kendi sitesinde fiyatı 250$ ama Amazon'un kendi satıcısı olan güvenilir yerde de 119 dolar bu dikkat edilmesi gereken bir nokta mı ? Çünkü Mako'da da durum böyle ve forumda Amazon'dan alan bir çok kişi var.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
Classy

Re: Orient Esteem (FDB08004B) Hakkında

Mesaj Ankthas » 12 Oca 2018, 12:07

Orient'in kendi sitesinde fiyatın yüksek olması normal, oradakiler liste fiyatları olup satılırken indirime girer. Hemen her saat markası için geçerlidir bu. Amazon'dan gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. 22mm boynuz genişliği varmış bu durumda 22mm'lik kahverengi kayış alıp istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz ama genelde siyah kadranlı saatlere pek kahverengi kayış gitmez, bu yüzden pek görememiş olabilirsiniz. Zaman tutuşu, dakiklik bakımından ise yorum yapamayacağım üç saati de kullanmadım, kullanan arkadaşlar daha iyi bilgiler verecektir. Mekanik saatlere giriş için oldukça güzel bir saat bence, ilk saatinizde mekanizmanın çalışmasını görmek size şevk ve mutluluk verecektir. İyi günlerde kullanın şimdiden.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj yus49 » 12 Oca 2018, 15:32

Merhaba. Ben beyaz kadranlisini aldim kullaniyorum. Surekli sekilde taktigimda gunluk 6-7 saniye ileri gidiyor ancak takmadigim vakitler 15-20 saniyeyi buluyor. Guc rezervi kendi saatimde denedigim kadariyla 39 saat. Lumeleri az kaliyor saatin guclu degil(sizin begendiginiz siyah kadranda lume var mi bilmiyorum). Bulanilirseniz sirkecide vs deneyin derim gerci en son baktigimda yeni versiyonlari vardi rafta ama belli de olmaz.
Kullanıcı avatarı
yus49

Mesaj codermax » 12 Oca 2018, 17:48

kullanıyorum, gayette memnunum ancak sapmasını test etmedim,
Kullanıcı avatarı
codermax

Mesaj Classy » 13 Oca 2018, 12:59

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yorumlardan anladığım kadarıyla güzel bir saat geriye sadece almak kalıyor umarım alana kadar geçen zamanda sıkılmam saatten. :D
Kullanıcı avatarı
Classy

Mesaj Classy » 13 Oca 2018, 12:59

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Yorumlardan anladığım kadarıyla güzel bir saat geriye sadece almak kalıyor umarım alana kadar geçen zamanda sıkılmam saatten. :D
Kullanıcı avatarı
Classy

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 141 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners