IWC Le Petit Prince Mark XVIII Bilgi ve Öneri

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

IWC Le Petit Prince Mark XVIII Bilgi ve Öneri

Mesaj caglarhep » 25 Ara 2017, 20:59

Arkadaşlar herkese selamlar.

Uzun zamandır IWClere bir hayranlığım var ve araştırıyorum. Ozellikle pilot serilerini. 7days olan Big Pilot bütçemi malesef aştığı için bu Le Petit Prince modellerine yöneldim. Görünüşü gerçekten güzel, tek kafamı kurcalayan mekanizma. Sanırım içinde ki mekanizma ETA, evet marka IWC, sonucta yarın bigun satmaya kalksam yine degerini cok fazla kaybetmeyecek bişey velakin sizce bu saate 3500dolar vermeye değer mi?

Fikirlerinizi alırsam karar vermemde süper olur.
Şimdiden teşekkürler

instagram.com/caglarhepterlikci
youtube.com/caglarhepterlikci
youtube.com/gitaratolye

Kullanıcı avatarı
caglarhep

Re: IWC Le Petit Prince Mark XVIII

Mesaj bumega » 26 Ara 2017, 09:04

Selamlar.
IWC hem derin tarihi olan hemde saatseverler tarafından prestiji kabul görmüş bir marka.
Uzun yıllardır giriş seviyesi saatlerinde ETA tabanlı mekanizmaları maliyeti düşürmek adına kullanan markalardan biri. Tıpkı Panerei ve Breitling gibi.
Kendi inhouse ürettikleri mekanizmalar ise sizin de dediğiniz gibi fiyat skalası yüksek ürünler. Örneğin LePetit de 4000 usd olan fiyat big pilot da kendi ürettikleri inhouse 50000 caliperleri nedeniyle 10000 usd ve üzeri fiyata çıkmakta.
Sorduğunuz soru daha önce forumda çeşitli başlıklarda da tartışıldı. ETA mekanizmalı bir saate bu kadar para verilir mi diye düşünenler var tabiki.
Ancak benim şahsi görüşüm saat üretiminde en önemli kısım mekanizma olsada kasa üretiminden yapılan testlere işçilik kalitesi IWC, Panerai ve Breitling gibi markaların standartlarında ve inhouse üretilen diğer ürünlerle aynı standarttan geçerek satışa sunulmakta. O yüzden ben alınır ve daha iyi olur görüşündeyim. Hem rüştünü ispatlamış mekanizmalar, hem bakım masrafları düşük, yedek parça ve işçilik daha yaygın bulunabilir düzeyde.
Bende doğal olarak inhouse bir mekanizma olacak diye aynı markanın saatine 7000 usd daha fazladan vereyim mi diye sorduğum zaman tabiki gerek yok yanıtını veriyorum kendime. :champ:
Kullanıcı avatarı
bumega

Re: IWC Le Petit Prince Mark XVIII Bilgi ve Öneri

Mesaj EnderE » 26 Ara 2017, 10:38

Bende bur ekleme yapayım . IWC eta mekanizma üzerinde ciddi oynamalar yapıyor . Yanlış hatırlamıyorsam taşları bile değişiyorlar. Yani eta etaliktan çıkıyor denilebilir :)

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj eyimen » 26 Ara 2017, 17:51

İkinci el değerine pek güvenmeyin derim..
Kullanıcı avatarı
eyimen

Mesaj darksilence » 26 Ara 2017, 23:14

İster ETA olsun ister Sellita. IWC’yi gözü kapalı alırım. Sadece saati beğeneyim yeter... :thumbup:
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Mesaj TSayiR » 27 Ara 2017, 12:09

eyimen yazdı:İkinci el değerine pek güvenmeyin derim..
+1 katilmamak elde degil. İkinci el degeri sorun degilse kesinlikle alinir diyorum. Forumdaki diger saat severlerinde söyledigi gibi servis olaylarinda, eta mekanizma, hem zaman hem de fiyat olarak daha mantikli. Servis-bakim-tamir icin saati bir gonderiyorlar pir gönderiyorlar, saatin geri gelmesi aylar sürüyor, hemde öyle fiyatlar cikariyorlarki giriş-orta sinif bi mekanik saat alirsin. Gönül ister ki ayni fiyata inhouse versinler ve servis-bakim-tamir masrafi düşük olsun. Sonuç olarak çekinmeden alin diyorum.

GT-I9082 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj Skywalker87 » 19 Oca 2018, 00:39

En son IWC Aquatimer Split Minute saatimin Split minute tuşu durduk yere bozulunca kendimi Edinbugh IWC AD de buldum 400-450 gbp aldılar benden üste birde 4 hafta beklettiler, o günden sonra genel olalar otomatik saatlerim bozulur diye Korkmaz değilim aslında. Ama mark 18 güzel özellikle kayış tarasımı güzel

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Skywalker87

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 99 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners