Skagen ve Wesse

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Skagen ve Wesse

Mesaj barkodd » 21 Ara 2017, 23:04

Bugün AVM'de dolaşırken çok hoşuma giden biri Skagen diğeri ise Wesse marka iki saat gördüm, Skagen marka saatleri genelde vitrinde şık bulmakla birlikte bu kadar ince ve hasır ya da bileği bir şekilde saran deri kordonlu modellerini bilekte pek estetik bulmadığımdan daha önce çok severek aldığım Skagen saatleri satmıştım, ve bir daha da Skagen saat almak istemiyordum, ama bu sefer baktığım saat gerçekten bileğimde çok çarpıcı durdu, fiyat olarak yüksek bulmasaydım hemen alacaktım ama fiyat olarak 900 TL civarı bir fiyat söylediler daha fazla inmeden, dolar kuru vb. nedenlerle artık fiyatlar zaten yukarı tırmanma eğiliminde olsa da markanın gözümdeki algısı yüzünden sanki böyle bir ürüne 500-600'den fazla verilmezmiş gibi geliyor, belki de Skagen'i gözümde yanlış konumlandırıyorum, bilmiyorum...
Diğer saatse benim pasajlarda bujiterilerde vb. görmeye alışık olduğum Wesse marka bir saat, ama saati elinize aldığınızda çok kaliteliymiş hissi veren şimdiye kadarki gördüğüm Wesse'lerden tamamen farklı bir duruşu var, gövde tek başına pek başarılı sayılmaz ama özellikle kordonun hem rengi hem kalitesi saat olduğu iddia edilen Diesel- Guess gibi markaların ürünlerinden bariz daha kaliteli ve albenili, aynı ürün Fossil vb. olsa çok şık bir saat yapmışlar derim, ama Wesse yazısını görünce refleks olarak uzak durası geliyor insanın. Satıcı bayan saat&saat'in satın aldığı, o yüzden kendilerinin markası olduğu ve tanıtım fiyatı olarak %15 indirimli olarak satıldığı gibi birşeyler söyledi ama kendisi de söylediklerine ne kadar hakim,bilmiyorum (saati 476 TL'ye satıyorlar indirimle)
Her 2 saat de aslında hoşuma gitti (wesse'nin kadran vasat, ama kordonuyla beraber çok şık, ve o renk her zaman o güzellikte bulunmadığından kadrana rağmen sırf kordonu yüzünden bile alınabilir gibi duruyor, ama özellikle Skagen gerçekten çok hoş), ama marka ve karşılığı fiyat yüzünden ne alabildim, ne de tamamen alınmaz diyebiliyorum. Ürünlerin linkleri aşağıda (özellikle Wesse'nin rengi nette pek belli olmuyor, gerçekte çok daha güzel, Skagense kolda gerçekten çok şık duruyor) Bu subjektif birşey, ama sizce bir Skagen'e o fiyat verilir mi (mesela 1.467 TL'ye bir Seiko siparişi verip saat gelir gelmez iade etmiştim 2 gün önce, ama o fiyat benim için aslında yüksek olsa da iadede etken olan kesinlikle fiyat değildi, Seiko'da o fiyatın karşılığında bir "saat" satın aldığımı düşününürken Skagen'de sadece bir aksesuar aldığımı düşünüyorum, o fiyat çok geliyor), ya da nasıl olursa olsun adı saat olan ve markası Wesse olan bir ürün 400-500 TL'ye alınır mı (olay tamamen bütçe ve zevk medelesi, ben de oturmuş saat kültürü olan biri değilim, seni sarsmayacak bütçe ayırabiliyorsan herşeyi alabilirsin, ama yine de aldığımız saatlerin bir ederi var, ve sırf saat denilince akla gelen makinelerden biri diye estetik olarak gözüme hoş gelmeyen ama saatten anlayanların saygı duyacağı bir ürünü alacak kadar saate farklı anlamlar yükleyebilen biri olmadığım gibi sırf gözüme güzel geldi/kolda güzel duruyor diye üç kuruşluk mekanizmayla imal edilip makyajlanıp süslenip ederinin çok üzerinde satılan bir ürün de almak istemiyorum)

Skagen'in özelinde bu modeli için, Wesse için ise genel marka seviyesi için beni aydınlatabilecek (belki ben ürünler hakkında yanlış düşünüyorumdur) birileri olursa sevinirim

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erke ... KW6070/PD/

https://www.saatvesaat.com.tr/saat/erke ... 201703/PD/
En son barkodd tarafından 21 Ara 2017, 23:54 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
barkodd

Re: Skagen ve Wesse

Mesaj ermansire » 21 Ara 2017, 23:22

Paranıza yazık.
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj barkodd » 21 Ara 2017, 23:48

Aslında katılmıyor diilim... O illüzyondan çabuk çıkmak lazım... Ama yine de daha hesaplı olsa düşünülebilir gibi geliyor
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj barkodd » 28 Ara 2017, 02:24

Michael Kors?
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj fortis » 28 Ara 2017, 06:38

Skagen, wesse ve mk... üçünden de vazgeçin bence. O cafcaflı kadran görüntülerine çok aldanmayın. Siz yine seiko modellerine bakın. Ya da daha makul fiyatlara sahip olan orient modellerini bir inceleyin.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
fortis

Mesaj raven » 28 Ara 2017, 15:03

Skagen marka olarak tercih edilebilir fakat bahsettiğiniz diğer markayı almazsanız iyi olur. Paraniza yazık.
Düşünüyorum öyleyse varım, düşünemiyorum öyleyse malım!
Kullanıcı avatarı
raven

Mesaj Maybek » 28 Ara 2017, 21:09

O paraya mako, 2.el le locle, visodate tavsiyeleri gelmeden skagen i fena bulmadigimi soyleyeyim :) 500 civari olsa dusunulebilirdi ama 900 e hakikaten 1001 cesit seiko dan illaki istediginize yakin bir saat bulunur hem de uzun zaman kullanirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
Maybek

Mesaj atoprak » 29 Ara 2017, 09:36

Skagen o kadar da kötü ve bir moda markası kıvamında değil diye düşünüyorum.

Kendine özgün bir anlayışıda var... benim halen çekmecemde durur ve kayış problemi olmasa kullanırım ara ara...
Ancak tabiki çok modeli var ve yeni model çıkışı çok hızlı ... hal böyle olunca eski modeller ile ilgili örneğin benim saatimin orjinal kayışını bulamayabiliyorsunuz. Bu durum aslında sanırım bu tip markaların genel problemi..
Kullanıcı avatarı
atoprak

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 80 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners