Skagen ve Wesse

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Skagen ve Wesse

Mesaj barkodd » 02 Oca 2018, 23:48

Herkese cevapları için çok teşekkür ederim, aslında saati en çok estetik kaygıyla alanlardanım, 10 TL'lik saat takarken de mutlu olabiliyorum, veya bileğimdeki fiyatı nispeten yüksek olan bir saati kullanırken de ancak estetik olarak da içime siniyorsa o 10 TL'lik saatle arasındaki kalite farkını hissederek takabiliyorum. Saat diyince benim de aklıma aslında Seiko başta olmak üzere Orient, belki Casio gibi markalar geliyor (Seiko'ların da bütçemi çok aşanları olduğu gibi yine de alınabilir modelleri var, ancak üst düzey markaları geçtik Oris, Citizen gibi nispeten ulaşılabilir markaların çok beğendiğim ama 5-10 bin TL bandındaki modellerini de alamayacağım için bu gruba çıkamayanlar için Seiko'nun çok başarılı bir firma olduğunu düşünüyorum)
Pek çok saati alıp çok nadir kullanıp pek satamayanlardanım, arada gözüme artık hiç hoş gelmeyen, ya da eskiyen vb. saatlerim var, ama saatlerimin arasındaki tek Seiko'nun kesinlikle fiyatını, hem hala kaybetmediği şıklığıyla, hem dayanıklılığıyla, hem zaten hem bende hem saati dışardan görende uyandırdığı kalite hissiyle sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum (yani aslında keşke bazı modellerin çabuk eskiyen ama o yeni olduğu andaki görselliğiyle Seiko gibi markaların kalitesini birleştirmenin, beğendiğimiz bazı saatleri Seiko kalitesiyle alabilmenin bir yolu olsa... :) )
maddi gücüm elverse şimdiki saatlerimin muhtemelen 30 katı saat alırım :) ki bazen durulmakla birlikte saat alma dürtüsü harekete geçti mi sürekli bir arayış içinde oluyorum, ancak şu sıralar ölçüyü biraz kaçırdım, buraya sorduğumda yukarıda yazdığım gibi aslında Seiko gibi bir markanın içime sinecek bir modelini alıp zaten bütçemi aşacaksam böyle bir ürünle aşmak daha mantıklı geliyordu, ama kararsız kararsız vitrinlere bakarken gördüğüm Skagen'in, ya da Wesse'nin ürünlerini de bir şekilde alma hissini bastıramadım :) bahsettiğim Skagen saati amazon üzerinden (eğer sürpriz bir ekstra vergi vb. çıkmazsa) tüm vergiler dahil 383 TL'ye denk gelecek şekilde alabilme imkanı doğunca onu aldım, bir 10 gün kadar sonra teslim edilmesini bekliyorum. Bu saati sipariş verdikten hemen sonra da birkaç yıl önce bir AVM'de deneyip kolumda şık durduğunu farkettiğim, ama bir Casio'ya o kadar para verilmez diye almadığım bir saatin (Casio'nun fiyat yelpazesi geniş olsa da Casio bende nedense hep kaliteli, ama ucuz modelleriyle akla gelen bir marka hissi uyandırıyor) bir mağazada birkaç yıl önce gördüğüm bu fiyattan daha ucuza düştüğünü görünce alsam mı almasam mı kararsızlığındayken refleksle mağazayı aradım, ve daha ucuza verip veremeyeceklerini sordum, ve tahmin edeceğiniz gibi o ürünü de almış bulundum :) (bu arada bu daha kaliteli ve ona göre de fiyatı daha yüksek olan bir saat alabilme şansını ortadan kaldırıyor, çünkü bu iki ürüne verilen tutar zaten önemli bir yekün tutuyor)
Buraya kadar olanlar saat merakı olanların belki yapacağı birşey, ama işin iyice suyunun çıktığı nokta bu kısa sürede nette/gerçek mağazalarda saat bakmaya başlamışken bir mağazada canlı gördüğüm ve 1.500 TL'ye ancak düştükleri bir Casio'yu (aynı modelin başka rengini) nette 830 TL'ye görünce bir de onu "hele bir gelsin bakalım, belki geri gönderirim" diyerek almam oldu :) (bu ikinci aldığım Casio bendeki diğer Casio'ların aksine metal kordon, nispeten daha oturaklı duruyor, ama netice itibariyle yine Casio, bu 3 saati toplasan aslında bir Seiko almış olmanın verdiği hissi vermiyor, bu modelden modele değişcek bir olgu gibi olsa da özenli bir kıyafetin tamamlayacısı olarak kullanmak istediğimde Seiko her zaman daha ağır basıyor, bu saatlerin toplamından belki biraz daha fazla vererek tek bir "bana göre" üst düzey saat alsam, çoğu zaman çekmecede dursa, aadece ihtiyaç duyduğumda kullansam o duyduğum ihtiyacı karşılayacağını biliyorum, ama kolumda bir Casio sanki gindelik hayatta belki çok daha sık kullanacağom, ama resmi veya benim anlayışıma göre daha özenli bir kıyafetin tamamlayıcısı olarak kullanmak istediğimde o duruma tam uyum sağlamayacak gibi geliyor...
Bu kadar gevezelik yaptım, sadece yazmak istedim, kusura bakmayın, aslında en mantıklısı sadece o Skagen'i, o da o fiyata bulabildim diye alıp beklemekti, eğer uygun bir fırsat olursa daha kaliteli bir saat almaktı, ama şimdi bu aldığım 2 Casio'yla bastırılmamış bir kaliteli saat dürtüm, bir de cebimden epey bir eksilenim oldu... Hayırlısı olsun... :)
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj utabev » 03 Oca 2018, 22:01

Skagen saati çok uygun fiyata almışsınız şimdiden hayırlı olsun..İnceliği ve çizgileri ile şık saatler ben beğeniyorum..Siz zaten ne istediğini çok iyi bilen ve bunu çok iyi ifade eden bir yapıdasınız bu yazılarınız okunduğunda bariz olarak hissediliyor.
Zaten insan Rolex bile alsa bir süre sonra ondanda sıkılıyor..Bence saatin maddi değerinden çok saatin vasfıda önemli..Onu önemli kılan özellikleri olmalı mesala bir Seiko saatin japon üretimi olması yada ona konulan lakaplar gibi Bambino,Sumo,Samurai v.b. Böyle özel bir saat ve üzerinde zaman içinde bırakılacak yaşanmışlık izleri...
Bırak inceldiği yerden kopsun..! Gün gelir en sağlam yerinden kopar.Canın Yanar..
Kullanıcı avatarı
utabev

Mesaj barkodd » 10 Oca 2018, 14:24

teşekkür ederim mesajlarınız için, saatler geldi, Skagen beklediğim gibi, ne çok kaliteli hissi var, ne de özellikli bir saat, ancak yine de şık, fiyatını (ve geldiği yeri de :) ) düşününce onu zaten geri göndermeyi düşünmüyordum, Casio'nun görselleri de aşağıda, saatin kadranı bence oldukça güzel, ama mavi'den nedense parıl parıl parlaması gibi bir beklentim var (görseller sizi yanıltmasın, normalde gömleğim de çok koyu bir lacivert, sadece ışık yansımasıyla değil sanırım telefonun kamerasının beyaz dengesiyle alakalı olsa gerek renkler olduklarından bayağı bir canlı çıkıyorlar fotoğraflarda), saate yine bol ışık altında biraz dikkatle bakınca kadran çok güzel duruyor,hafif hareketle ışığın açısı değişince solar panelin ortasındaki iki halkanın etrafında daha koyu mavi-eflatunumsu yansımalar belli oluyor, ki bu saate ayrı bir güzellik katıyor, ama tabi kordonun standart metal kordon olması, hem kadranın genelindeki hem içindeki halkalardaki o maviliğin ve ayrıca renk geçişlerinin yanal açılardan belli olmaması gibi etkenlerle dışarıdan bakılınca pek kendini belli eden bir saat değil (Skagen'in pas geçilmesi mümkün değil, hemen dikkat çekiyor, Casio'yuysa özel olarak izlemek lazım :) )
Saati genel olarak beğenmekle beraber geri verip vermeme konusunda biraz tereddütte kaldım, saat defterini kapatacak olsam alıcam ama 2 gün sonra bu sefer Oris veya Seiko'nun çok beğendiğim, kafamda netleştirdiğim, almayı istediğim, ancak fiyat yüzünden alamadığım modellerini ya kendilerine göre uygun fiyatlara görüp (ya da kendime göre bir çılgınlık yapıp) almak istersem bu durum bu saate boşuna para vermişim gibi hissettirir :)

Resim
Resim

Resim
Resim
Resim
En son barkodd tarafından 10 Oca 2018, 15:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj barkodd » 10 Oca 2018, 14:55

bu arada, gözüme kestirdiğim Oris modelleri şu aşağıdaki arkadaşlar, fiyatları 5.000 civarı, hesaplı bulunsa ne kadar hesaplı sayılır, zaten orası da tartışılır, ama bunlala ilgili yine de uygun fiyatlar gören olursa haber verirse sevinirim :)
Resim
Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj siyahpena » 10 Oca 2018, 15:06

bu kurlarla hesaplı oris ancak ve ancak 2.elde olur. onuda sürekli takip etmeniz gerekir

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
siyahpena

ÖncekiSonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 151 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners