ORİENT SEU07005BX Yardım

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

ORİENT SEU07005BX Yardım

Mesaj AliSyn » 16 Ara 2017, 20:43

Merhaba değerli tsf üyeleri resimde gördüğünüz orient saati değerli bir forum üyesinden aldım.Yanlız takvimin nasıl ayarlandığı konusunda bir fikrim yok alt takvimin mantığını anladım ayarladım ama üst tarafı bir türlü çözemedim [emoji848].Bilgisi olan değerli forum üyelerinden yardım bekliyorum.ResimResim

ONEPLUS A5000 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.
Kullanıcı avatarı
AliSyn

Re: ORİENT SEU07005BX Yardım

Mesaj AliSyn » 19 Ara 2017, 17:57

Hiç kullanan veya bilgisi olan yokmu koca forumda.

Haksızlık karşısında eğilmeyiniz. Çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.
Kullanıcı avatarı
AliSyn

Mesaj KKarakuş » 19 Ara 2017, 19:48

Merhaba,

Eski nesil Rus Perpetual Calendar saatlerinden kullandım fakat Orient'in yeni nesillerinde alt disk nasıl hareket ediyor onu bilmiyorum.

Yarın bir kaç saatçiye uğrama durumum var. Bu modeli de görebilirsem bilgi edinip buradan sizlere yazarım. ;)

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj Başaran » 19 Ara 2017, 19:59

Bu saati bende hep merak etmişimdir.Youtube'de mutlaka videosu vardır.Gúle güle kullanın.
Kullanıcı avatarı
Başaran

Mesaj AliSyn » 20 Ara 2017, 00:12

@KKarakuş büyük hayır işlersiniz.Tepenin üstündeki dügmeye basinca alt ve ust takvim hareket ediyor.alt takvim ornegin ayın 13 nün hangi gune denk geldigini gosteren takvim yani rakamlar sabit günler altlatiliyor.Üstte ise ay ların adı sabit 1 ile 31 arasindaki rakamlar altlatiliyor iste ust tarafin nasil bir takvim oldugunu cozemedim.

Kullanıcı avatarı
AliSyn

Mesaj KKarakuş » 20 Ara 2017, 22:39

Tekrardan merhaba,

Bugün saatçileri gezerken sizin saatinizi de inceleme fırsatı buldum.

Perpetual Calendar modellerinde saat 2 yönündeki pompalı takvim tuşuna basarak ayarlama yapılıyor. Alt ve üst tarihleri ve günleri gösteren takvim diski zaten aynı anda dönmeye başlıyor, buna zaten vakıfsınızdır. Geriye ise sadece bu aya göre (december) gün ve ay tarihlerini denk getirmek ;) :thumbup:

Eğer işin içinden çıkamazsanız youtube da birden fazla inceleme videosu bulunmakta. :thumbup:
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj AliSyn » 20 Ara 2017, 23:25

KKarakuş yazdı:Tekrardan merhaba,

Bugün saatçileri gezerken sizin saatinizi de inceleme fırsatı buldum.

Perpetual Calendar modellerinde saat 2 yönündeki pompalı takvim tuşuna basarak ayarlama yapılıyor. Alt ve üst tarihleri ve günleri gösteren takvim diski zaten aynı anda dönmeye başlıyor, buna zaten vakıfsınızdır. Geriye ise sadece bu aya göre (december) gün ve ay tarihlerini denk getirmek ;) [emoji106]

Eğer işin içinden çıkamazsanız youtube da birden fazla inceleme videosu bulunmakta. [emoji106]
Sayın KKarakuş cevabınız için teşekkür ederim.December yani bu aya hangi rakamı 1-31 arası hangisinin denk gelmesi gerek.Üstteki takvim ayın kaç çektiğinimi göstermiş oluyor?

Kullanıcı avatarı
AliSyn

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 111 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners