saat sat覺n alma maceram eski kasa planet ocean al覺n覺r m覺?

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

saat sat覺n alma maceram eski kasa planet ocean al覺n覺r m覺?

Mesaj moy » 15 Ara 2017, 12:29

Arkadalar merhaba, yakla覺k 3 ayd覺r ciddi ciddi saat almay覺 planl覺yorum fakat iin i癟inden bir t羹rl羹 癟覺kam覺yorum bu konu hakk覺nda sizlerden bana fikir vermenizi istiyeceim. ok samimi bir yaz覺 olacak bu s羹re癟te yaad覺覺m stresi,s覺k覺nt覺lar覺,bakt覺覺m denedim saatleri sizlere yans覺tmaya 癟al覺aca覺m umar覺m s覺k覺lmadan okursunuz.

Saat merak覺m bilgim 繹nceden de az olsa vard覺 forumu hep okurdum ama yazmaya 癟ekinirdim. oysaki 15 y覺ld覺r forum ortamlar覺nday覺m
neyse
7000 tl lik b羹tce ile saat bakmaya balam覺t覺m tsfnin kurdu oldum kim ne sat覺yor tag en uygun nerden al覺n覺r 10.000 lik b羹t癟eye en uygun ne al覺n覺r vs

oris aquis small second ve oris pro pilot gmt aras覺nda kalm覺t覺m 2 saatte 癟ok g羹zeldi hatta foruma konu a癟m覺t覺m pek sallayan olmam覺t覺 ( bozuldum ama 癟akt覺rm覺yorum )癟ok beendim 45.5 mm dev gibi bir saat kendimde iri yar覺 olduum i癟in kolumda s覺r覺tmad覺 ama ben hep burday覺m dedi.
aquis i癟in ite budur ald覺m gitti dedim ama yap覺m gerei alacaim 羹r羹n羹n ak覺n覺 b.kunu arat覺r覺p 繹yle al覺r覺m 1 hafta 10 g羹n sonra al覺r覺m diyerek 癟覺kt覺m :)

Resim

Resim

7000 bin tl saate para veriyorsun marka bilinirlii 1 t覺k daha iyi olan birey mi baksam diye d羹羹ncelere dald覺m hemde aquisin bezelinin 癟al覺mas覺n覺 pek beenmedim birazda boluk vard覺 saa sola oynat覺nca kafamda soru iaretleri oldu (gerci bezeli ka癟 kere kullanaca覺m ben evde mutfaktan su almaya 羹enen adam覺m. insan yorgun doar dinlenmek i癟in yaar) ama olsun sonu癟ta 7000 tl vereceim bu para ile alaca覺m en kusursuz saati almal覺yd覺m.gerekirse uzerine eklemede yapard覺m 癟ok s羹k羹r b羹t癟ede bir k覺s覺tlama yoktu

o s覺ra bir saat癟ide kar覺ma
tag aquaracer calibre 16 black phantoma denk geldim tabiri caizse tank gibi bi saat titanyum kasa tekstil deri kar覺覺m覺 bilezik tam havai fiek denedim 癟ok diye oturdu koluma 43 mm di

Resim

癟ok bomba bir indirim ald覺m (羹r羹n pek terci edilmiyormu bunu sonradan 繹grendim jomashop chrono24 ve bir ka癟 saat癟iden fiyat dorulad覺m)
eim yapma etme bak armani ve diselin saatleri gibi duruyor desede beni ikna edemedi saat癟ide 癟al覺an arkadaa rica edip maaza d覺ar覺s覺nda incelemek istiyorum dedim saolsun k覺rmad覺lar fakat oda ne maazada spotlar覺n alt覺nda cillop gibi okunan index ve kollar avm nin 覺覺覺nda zor okunuyoru biraz moralim bozuldu olsun idare ederim derken vitrinde baka bir aquaracer cal 16 ya denk geldim bunun index ve kollar覺 beyaz oland覺

Resim

ite budur derken tekstil kay覺覺n sar覺 d覺k覺lerine tak覺ld覺m. 癟羹nk羹 hep kot,siyah polo yada t-shirt giyen biriydim mevsim ge癟ilerinde de puf yelek anlad覺n sen modeli :lol:. Hatta k覺z istemeye bile kot t-shirt gitmi adam覺m sar覺lar bozacakt覺 beni her ne kadar 31 ya覺nda olsamda bu saati tak覺nca kendimi andropoza girer girmez roadstar bir araba al覺p 羹st羹n羹 a癟覺p gezen 60 ya覺ndaki amcalar gibi his edecektim yada 60 ya覺ndan sonra tepesi kel olup sa癟覺n覺n arkas覺n覺 uzatan deri ceketli amcalar gibi ereti duracakt覺 bu kay覺la

Resim

siyah kadran indexli aquaracerin kay覺覺 ile change yap覺n hemen imdi alay覺m gideyim desemde kand覺ramad覺m.kendileri sipari a癟al覺m istediiniz kay覺覺 dediler fakat evde ki 3 tane tagdan kay覺 fiyatlar覺na ainay覺m yemezler :D
neyse dursun biraz d羹羹nelim dedik 癟覺kt覺k

eve geldik jomashop,chrono24,tsf zemberei boalm覺 saat gibiyim ordan oraya ordan oraya son incelediim taga bay覺ld覺m ama sar覺 dikilere tutuldum bir kere bir yandan blackphantoma tapt覺m fakat okumas覺 g羹癟t羹 癟覺ld覺racak konuma geldim

ertesi g羹n dedim moy hayat boyu u癟larda gezdin hep ceremesini 癟ektin ki 癟ekiyorsun hala gel bu sefer normal davran standart metal kay覺l覺 bir tane tag aquaracer cal 16 al. hemen inceledim yurt d覺覺 sitelerini vs yukar覺da incelediim titanyum modellere g繹re 1-1.500 tl daha uygun fiyatl覺 oda cezbetti beni.

d羹t羹k yollara gittim yukarda ki taglara bakt覺覺m saat癟iye 癟覺kart bakal覺m 癟elik bilezikli mavi aquaracer覺 dedim

Resim

saat g羹zel,standart 癟ok tercih edilen bir model banada yak覺t覺 dedim sar bunu al覺p gideyim fakat oda saatin fiyat覺 blackphantomdan 1.500 tl daha pahal覺 dedim aka yap覺yorsun resmi sitesinde olsun dier saat sat覺 sitelerinde olsun blackphantom daha pahal覺 desemde ikna edemedim sinirlendim almadan 癟覺kt覺m.
bir ka癟 farkl覺 yerden arat覺rd覺m her kez ayn覺s覺n覺 diyor.
orisi 6500 gibi bir fiyata alacakken biraz daha uzerine eklerim tag blackphantom al覺r覺m dedim 8000 tl ye 癟覺kt覺m ard覺ndan tam i癟ime sinen aquaracer i癟in oldu 9.500

kafamda deli sorular moycum 癟覺lg覺nm覺s覺n taga 9500 verene kadar marka bilinirlii daha iyi olan bir markay覺 tercih et gerekirse uzerine eklemede yapard覺m 癟ok s羹k羹r b羹t癟ede bir k覺s覺tlama yoktu
bu c羹mleyi yukarda da kullanm覺t覺m hat覺rlad覺n m覺 :D en b羹y羹k hata bu c羹mleyi kullanmak oldu

yine tsf jomashop,chrono24 vs dedim evet ben omega almal覺y覺m dedim ya b羹t癟ede s覺k覺nt覺 yok 癟ok 羹k羹r hem tagta neymi zaten evde 3 tane daha vard覺 alm覺ken bir t覺k 羹st羹n羹 almak mant覺kl覺yd覺.
d羹t羹k 繹zg羹r saatin yollar覺na
ayak 羹st羹 biraz sohbet ettik doma b羹y羹me G繹ztepe liyim ama evlendikten sonra ta覺md覺m. uzun zamand覺r da caddeye gitmemitim cadde bitmi dertletik biraz neyse.
kaptan bu ilerden 癟ok yoruldum bat覺r gemiyi demek 羹zereyim bana son fiyat ver al覺p gidecem dedim.

hemen bismillah paket siyah seamaster 300 m diver denedim i癟ilik cillop bilezik rahat kadran覺n siyah覺 efsane simsiyah kollar rahat
okunuyor birde superluminova varki evlere enlik fiyatta uydu bana tek s覺k覺nt覺 41 mm kolumda k羹癟羹k durdu.yada bundan 繹nce hep b羹y羹k 癟apta saatler denediim i癟in bana 繹yle geldi.

Resim

peinden speedmaster prof. moonwatch 癟elik bilezik denedim oda gayet g羹zeldi 42mm,kutusu,kutu i癟erii,k羹lt bir model oluu beni cezbetti
fakat tarz olarak sanki biraz daha dress watch kal覺yordu ve evdeki 3 tagta chronoluydu derken yine ite budur diyemedim.
Resim

ar覺ndan 45.5 mmlik planet ocean denedim
kasa boyutlar覺,kolumdaki hissi,kalitesi hereyi 癟ok g羹zeldi ite bu dedim fakat biraz inceledikten sonra bezelinin f羹me rengi olmas覺na tak覺ld覺m kadran覺 ise saki simsiyah deildi

Resim

birde bu kasadan sonra 43.5 mm lik bir model 癟覺km覺 onun bezeli simsiyah kadranla daha uyumlu duruyor fakat 45.5mm den 2000 tl pahal覺
fakat bende b羹t癟eyi daha fazla y羹kseltmek istemiyorum. 羹nk羹 b羹t癟e sabit kalmad覺k癟a g繹z羹m hep bir step daha yukar覺da oluyor ve iin sonu hulkta yada gmt masterda bitecek gibi geliyor ama bu ekilde sonu癟lanmas覺n覺da istemiyorum :D

bugun tekrardan gidip 3 omegay覺 da batan inceleyeceim sizce bu saatler i癟erisinde,繹zellikle son 3 omega ile ilgili yorumlar覺n覺z覺 almak istiyorum.
umar覺m sizi s覺kmayan bir yaz覺 olmutur salacakla kal覺n.
En son moy taraf覺ndan 15 Ara 2017, 13:17 tarihinde d羹zenlendi, toplamda 1 kere d羹zenlendi.
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Re: saat sat覺n alma maceram eski kasa planet ocean al覺n覺r m覺

Mesaj cash » 15 Ara 2017, 12:41

yaz覺 ne kadar uzun 繹yle ya oku oku bitmedi ama bence sonu癟 belli bu modeller i癟inde fiyat覺n覺 sonuna kadar hakeden model seamaster300 professional 2 y覺ld覺r her ortamda kullan覺yorum bence 10 numara saat. bu arada ne kadar fiyat ald覺n覺z 300 m i癟in.
Kullan覺c覺 avatar覺
cash

Ya: 42
Kay覺t: 25 Haz 2015, 18:11

Mesaj eraslani » 15 Ara 2017, 12:44

ok elenceli bir yaz覺:champ:
Bir癟ok noktada kendimi buldum diyebilirim.
"Bitsin art覺k u i alay覺m birini" haliyle al覺m yapmay覺n bence..Ne olacak biraz ge癟 olsun..
Birini sat覺n alana kadar b羹t癟e dahilindeki b羹t羹n saatler sizin say覺l覺r[emoji38]
Krono diver modellerden uzak durulmal覺 derim ahsen..
PO isabetli olur ancak boyutlar a癟覺s覺ndan biraz daha deneme yapmakta fayda var..

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
eraslani

Ya: 47
Kay覺t: 26 Oca 2012, 13:03

Mesaj bumega » 15 Ara 2017, 12:57

Bende s覺k覺lmadan okudum.
Zaten hepimiz uc asagi bes yukari bu sekilde saat al覺yoruz. [emoji2]
Tag in bahsettiginiz modellerini de alip kullanm覺 birisi olarak ben omega seamaster 300 m siyah derdim.
Boyutuna takilmamanizi 繹neririm g繹z 3 gunde alisiyor. F/P sahane bir 羹r羹n.
Kullan覺c覺 avatar覺
bumega

Ya: 41
Kay覺t: 04 Eyl 2017, 00:11

Mesaj Ground » 15 Ara 2017, 13:07

Rakamlarda yukar覺ya 癟覺kman覺n sonu yok ger癟ekten,

Omega Seamaster 300
Omega Speedmaster

ok iyi se癟enekler. zellikle speedmaster da kay覺 se癟eneklerinin 癟ok olmas覺 her deiimde farkl覺 saate d繹nmesi ciddi g羹zel.
Bu 2 se癟enek b羹t癟eyi 癟ok zorluyorsa,

Tag yerine Oris TSF fiyat performans a癟覺s覺ndan m羹kemmel durumda. Sat覺l覺k kald覺m覺 bilmiyorum. nceden garip bir furya vard覺.

Tapatalk kullanarak iPhone arac覺l覺覺yla g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
Ground

Ya: 42
Kay覺t: 17 Ara 2015, 02:48

Mesaj Cruciatus » 15 Ara 2017, 13:07

Yaz覺n覺z 癟ok elenceli. Ekis繹zlkte kaliteli bir entry okur gibi elendim.

Tag, belli baz覺 modelleri haricinde 覺s覺nabildiim bir marka deil maalesef. G繹rd羹羹mde bana hi癟bir ey hissettirmiyorlar. Monaco hari癟 hi癟bir modeline bak覺p da vay negzel saat yapm覺lar demiyorum.

Ama Omega 繹yle deil. Bir Omega fanboyu olma yolunday覺m san覺r覺m. 2 Omega saatim var ve ikisi de my preciousssssssss...

S繹z羹n 繹z羹 ben Omega diyorum. Binin 羹st羹ne vurun k覺rbac覺..

Kullan覺c覺 avatar覺
Cruciatus

Kay覺t: 18 Oca 2017, 13:49

Mesaj moy » 15 Ara 2017, 13:12

cash yazd覺:yaz覺 ne kadar uzun 繹yle ya oku oku bitmedi ama bence sonu癟 belli bu modeller i癟inde fiyat覺n覺 sonuna kadar hakeden model seamaster300 professional 2 y覺ld覺r her ortamda kullan覺yorum bence 10 numara saat. bu arada ne kadar fiyat ald覺n覺z 300 m i癟in.

cevap i癟in teekk羹rler.DM g繹nderdim :)

bumega yazd覺:uc asagi bes yukari bu sekilde saat al覺yoruz. [emoji2]
Tag in bahsettiginiz modellerini de alip kullanm覺 birisi olarak ben omega seamaster 300 m siyah derdim.
Boyutuna takilmamanizi 繹neririm g繹z 3 gunde alisiyor. F/P sahane bir 羹r羹n.

cevap i癟in teekk羹r ederim bugun tekrar gidip deneyeceim birde eim bayan g繹z羹 ile baks覺n bakal覺m :) bilek fotolar覺n覺da eklerim.

eraslani yazd覺:etli olur ancak boyutlar a癟覺s覺ndan biraz daha deneme yapmakta fayda

Maddi olarak deil fakat manevi olarak ciddi s覺k覺nt覺l覺 2 sene ge癟irdim asl覺nda saat alma fikri hi癟 akl覺mda yokken kendime hediye almak istedim hemde arat覺rma s羹recinde kafam覺 megul ediyor oyalan覺yorum iyi oluyor.
bug羹n denediim modellerin bilek fotolar覺n覺 konuya ekleyeceim :)
Sanayi olmadan ekonomi, ekonomi olmadan ba覺ms覺zl覺k olmaz.
Kullan覺c覺 avatar覺
moy

Ya: 38
Kay覺t: 10 ub 2015, 16:41

Mesaj castilla » 15 Ara 2017, 13:42

Bende ilk saat olarak tag heuer aldim saat merakimin basladigi zamanlarda , alirken cok begenerek almistim ama zaman gectikce tag heuer imaji gozumde
degisti.Seiko5 hamilton derken en sonunda submariner hulk alarak isi noktaladim:) Simdi diger saatleri satip rolexin yanina bir tane omega almayi dusunuyorum eger alicak olsam ben omega speedmaster tercih ederdim sizede aynisini tavsiye ediyorum

Kullan覺c覺 avatar覺
castilla

Kay覺t: 22 Oca 2017, 19:28

Sonraki

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 98 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners