Hangisini Önerirsiniz Mdv 106 vs Vostok Amphibia vs Vostok K

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mesaj hb8 » 06 Ara 2017, 12:35

Merhaba max 250-400 aralığındaki diver saatlerinden hangisini önerirsiniz ?
Aklımdakiler :
Casio Mdv 106 (+tasarımı güzel ama -quartz)
Vostok Amphibia (+özgün ve +otomatik)
Vostok Komandirskie (+özgün , +otomatik , +daha ucuz ama -su dayanıklılığı az, -dışına biraz ses veriyormuş diye okudum, ne kadardır sesi bilmiyorum)
Kullanıcı avatarı
hb8

Re: Hangisini Önerirsiniz Mdv 106 vs Vostok Amphibia vs Vost

Mesaj rtalhaustun » 07 Ara 2017, 09:36

hb8 yazdı:Merhaba max 250-400 aralığındaki diver saatlerinden hangisini önerirsiniz ?
Aklımdakiler :
Casio Mdv 106 (+tasarımı güzel ama -quartz)
Vostok Amphibia (+özgün ve +otomatik)
Vostok Komandirskie (+özgün , +otomatik , +daha ucuz ama -su dayanıklılığı az, -dışına biraz ses veriyormuş diye okudum, ne kadardır sesi bilmiyorum)
Eğer daha önce otomatik denemediyseniz ve merakınız var ise Vostok alın derim. Ben de şuan 2 tane komandirskie var ancak denildiği kadar bir ses vermiyor. Ses olarak Swatch 5 ise Komandirs. 2'dir. Ama diver dediğiniz için bir Amphibia almanızı tavsiye ederim. Bilek çapınız nedir?
in love w/ Cartier
Kullanıcı avatarı
rtalhaustun

Mesaj Ankthas » 07 Ara 2017, 11:56

Kesinlikle Vostok Amphibia :thumbup: Amphibia'ların en büyük artısı belki de moddinge çok açık olmaları. Meranom sitesinden parçaları edinmek de oldukça kolay. Bu yüzden tasarımını istediğiniz şekilde kendiniz değiştirebilirsiniz saatin. Fiyat olarak da Komandirskilerle çok fark yoktu en son. Ayrıca Komandirskileri diver diye niteleyemeyiz pek. Alternatif olarak diver Seiko 5'lere ve 2. el Orient - mako'lara bakabilirsiniz
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj hb8 » 07 Ara 2017, 13:02

Yanıtlarınız icin çok teşekkür ederim. Bilek boyutumu bilmiyorum ama Casio yu deneme fırsatım olmuştu. Biraz büyüktü ama kötü durmamıştı bileğimde. Vostoklar dediğiniz gibi bir adim önde mekanizmaları ve modlanmaları nedeniyle. Vostok icin Türkiye de bezel bulabileceğimi bilsem kesin Vostok derdim.
Kullanıcı avatarı
hb8

Mesaj Ankthas » 07 Ara 2017, 13:06

Bezelleri Vostok saatlerinin satış sitesi olan Meranom.com sitesinden temin edebilirsiniz. Fiyatları 6 ila 14 dolar arasında değişiyor. Saatinizle birlikte bezel, kordon, arka kapak vs her türlü ürünü getirtebilirsiniz. 20 dolar üstü kargo da ücretsizdi diye hatırlıyorum. Bence incelemenizde fayda var:

https://meranom.com/en/
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj hb8 » 07 Ara 2017, 13:09

Çok teşekkür ederim. Önerdiğiniz kasa/kadran var mi amphibian icin ?
Kullanıcı avatarı
hb8

Mesaj Ankthas » 07 Ara 2017, 14:25

Ben şahsen ince bilekli biri olarak 420 kasa mavi Scuba Dude kullanıyorum ve çok çok memnunum. Talha arkadaşımızın dediği gibi bilek kalınlığı kasa seçimi için çok önemli. 420, 710 ve 090 en ikonik kasa modelleridir Amphibialar için. Nispeten yeni bir kasa modeli olan 120'yi ben baya bir tuttum açıkcası. Klasik 420 kasanın biraz daha irileşirilmiş hali, normal bir diver bezeli ve ister nato ister çelik bilezikle çok güzel görüneceğini düşünüyorum:

https://meranom.com/en/amphibian-classic/120/vostok-watch-amphibian-classic-120512.html

Şu başlıkta pek çok örneğini görebilirsiniz Vostok saatlerinin. Meranom'un stok fotoğraflarından saatlerle ilgili pek izlenim alabilmek mümkün değil malesef:

http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=198&t=7914#axzz50UEzK3MB
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Ankthas » 07 Ara 2017, 14:39

Şimdi google'da gezinirken gördüm de biri dediğim şeyi yapmış direkt:
Resim

Bu da saatin ne kadar farklı kombinasyonlar yapmaya müsait olduğunu göstermek için bir örnek(sayfanın sonları):
http://www.thewatchforum.co.uk/index.php?/topic/94938-amphibia-mod/&page=4
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Sonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 74 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners