TAG Heuer Men's Link Calibre S Chronograph Automatic Watch

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

TAG Heuer Men's Link Calibre S Chronograph Automatic Watch

Mesaj sedir » 27 Nis 2010, 22:54

Yukardaki başlık amazon'un internet sitesinden aynen kopyalanmıştır.
Otomatik, kronometre fonksiyonlu, duyunca insanın içini ısıtan, fiyatı ise el yakmayan (çok kalender bir meşrebe sahibimdir) bir saat olsun diye amazon'a isteklerimi sayıp bir de baktım ki yukardaki başlıkla birlikte swiss-automatic olarak özellik belirtilmiş Tag Heuer Link Calibre S için 3200 değil de 1775 USD ister.
Ondan sonra Tag Heuer'in resmi internet sitesinden saati biraz inceledim. İnteraktif bir sayfa hazırlamışlar. Önce saat ve kronometre fonksiyonlarının ilginç çalışma şekli dikkatimi çekti. Aynı kolların hem saat hem kronometre olarak kullanımı çok hoşuma gitti. Saatin genel görünümü de beğenimi kazanmıştı ki birden dikkatimi saniyenin ilerlemesi çekti. Her saniyeyi bir tek harekette zıplayarak gidiyor. Yani quartz bir saat olmalı. Ondan sonra teknik detayları okuduğumda saatin mekanizması için "elektro-mekanik" ifadesini kullandıklarını gördüm.
Ne demek şimdi bu? Bana öyle geliyor ki (tabii ki yanılıyor olabilirim, onun için bu satırları yazıyorum) bu açıkça bir quartz saat. Ancak ilginç kronometre fonksiyonu nedeniyle bu durumu ifade edebilecek bir ifade uydurulmuş.
Fikirlerinizi öğrenmek istiyorum.
1. Bu saat otomatik sınıfta mı, quartz mı, her ikisi mi, hiçbiri mi?
2. 1775 USD için ne diyorsunuz?
3. Muhteremi nasıl bilirsiniz?
4. Bana dur düşün mü dersiniz, kim tutar seni Allah'ın sediri mi?

Bu da vesikalık resmi:
Resim

Uploaded with ImageShack.us
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Re: TAG Heuer Men's Link Calibre S Chronograph Automatic Watch

Mesaj Frax » 28 Nis 2010, 00:10

İlginç bir biçimde ne pilli ne de otomatik değil diye bir ifade gördüm.Ben safkan mekanik bir saat olduğunu sanmıyorum bunun başka bir iş var içinde :)

Ayrıca bir başka sitede "Hybrid Automatic" şeklinde geçtiğini de gördüm...

Saat dünyası dergisinde elektro mekanik kronograf şeklinde tanımlanmış. Saniyenin 100'de 1'ini ölçebiliyormuş...
En son Frax tarafından 28 Nis 2010, 00:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj Modern60 » 28 Nis 2010, 00:32

Bir baktım da bu kalibrede kuartz makine kullanılmış ama kronograf sisteminde mekanik modül var. Bu yüzden mekanik elektronik deniyor.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Modern60 » 28 Nis 2010, 00:37

Daha basit açıklamak gerekirse, pilli kuvartz bir saatin üzerine, mekanik kronograf modülü konmuş gibi. Mekanik saatlerin üzerine de kronograf modülü konur ya, işte onun gibi bir şey.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj sedir » 28 Nis 2010, 06:37

Kadranı, akrep ve yelkovanı olan her saatin içinde (quartz veya mekanik kurmalı ya da mekanik otomatik) mutlaka hareket ileten mekanik bir aksam oluyor. Galiba bunun dışına çıkan tek saat şekli quartz dijital saatler. En azından şeffaf kasalı Swatch'lardan gördüğüm kadarıyla yaptığım genel ayrım böyle. Dolayısıyla bu elektromekanik tabirini ben kandırmaca buldum. :x Yaptıkları bazı mekanik geliştirmeler olsa bile saatin zamanı hesaplayan kısmı quartz mı değil mi? Cevap quartz olduğuna göre, demek ki maksat satış olunca herkes hileyi mübah görüyor. :!:
moderno60 açıklama için teşekkürler. ;)
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj Clk » 28 Nis 2010, 07:31

Ben ikinci soruyu cevaplayayim :) 1775 USD super fiyat
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj sedir » 28 Nis 2010, 09:05

clk yazdı:Ben ikinci soruyu cevaplayayim :) 1775 USD super fiyat

Otomatik ifadesini görünce ben de "süper" diye düşünmüştüm. Ama quartz olduğunu öğrenince düşüncemi geri aldım. Bakınmaya devam!
Önerileriniz alınır:
Çelik kasa ve bilezik, bileziği özenli, mekanik otomatik (ikinci tercih kurmalı), saat dışında ilave bir fonksiyon gören, kendine özgü bir çizgisi olan, bakınca diğer saatlerden ayırdedilen, adı ve kendisi güzel bir saat...
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 184 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners