Seiko ssc571p vs SSC487P2 lacivert veya siyah renk secimi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Seiko ssc571p vs SSC487P2 lacivert veya siyah renk seci

Mesaj Serkan1216 » 24 Kas 2017, 21:33

İyi dilekleriniz icin teşekkürler arkadaşlar saati değiştirdim. Laciverti aldım . Bu saati güzel yapan lacivert olanıdır siyahina isinamadim bir türlu . Bakır rengi gördüm ama ya bana hitap etmedi yada ben beğenmedim bunu gördükten sonra bilemiyorum
Kullanıcı avatarı
Serkan1216

Mesaj Serkan1216 » 24 Kas 2017, 22:41

Birde şunu sormak istiyorum siyah olan saatin şarj seviye göstergesinin ibresi hep full deydi aldığım günden beri. Fakat bu yeni aldığım da şarj göstergesinin ibresi yarım da hiç yükselmedi sorun mu var acaba şarj etmiyor mu? Şarj ibresi uzun suredemi yükseliyor . Solar saat daha önce hiç kullanmadigim için bilmiyorum . Siyahtada anlamadım . Bilgi verirseniz bilen arkadaşlar çok sevinirim bu konuda ?
Kullanıcı avatarı
Serkan1216

Mesaj barkodd » 17 Ara 2017, 15:54

Merhabalar
Öncelikle hayırlı olsun, bu saati internetten görsem hiç beğenilecek bir saat olmadığını düşünürüm, ancak magazada canlı görünce benim de oldukça hoşuma gitti, ve bileklerim ince olmasına rağmen büyüklüğüne rağmen güzel olduğunu düşünüyorum, ve özellikle kordonundaki ve kadranındaki rengin mavi değil gece mavisi gibi olması, saatin vitrinde spor saat gibi dururken koldaki ağır duruşuyla hem spor hem klasik giyime oldukça uygun olduğunu düşünüyorum, siyahını canlı görmedim (ancak görsem de fikrim değişmezdi sanıyorum) bakır bezelli olandansa sizin aldığınız fosforlu sarı gibi duran akrep-yelkovanı ve saatin geri kalanı arasındaki renk uyumuyla bence çok başarılı, ve bence sizin seçiminiz de kesinlikle isabet olmuş.
Sorunuz konusunda bilgim yok, ancak siz saati nerden aldınız/kaça aldınız diye sorabilir miyim, mağaza 3.222 TL'den en son 2.400'e indi, bense internette abt saatten 1.467 TL'ye sipariş verdim n11 üzerinden (ki aslında 1.219 TL'ye 1 ay önce satıldığı olmuş yine aynı satıcıdan), acaba abt saat konusunda bilgisi olan var mı, saat için tekrar beklemeli miydim, daha ucuza alan/gören ya da fiyatın arada artıp azalmasına şahit olan belki vardır diye soruyorum? (Telefonda konuştuğum abt saat çalışanı garantili ve orijinal ürün olduğunu, kendilerinin zaten aydın saatin sitesinde de göründüğü üzere internet yetkili satıcılarından olduklarını, ürünün ayrıca teşhir vb. olmadığını da belirtiyor, insan saati çok sevince inanası geliyor :) )
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj Ankthas » 17 Ara 2017, 20:55

Doğrudur ABT saat Seiko yetkili satıcılarındandır, içiniz rahat olsun. Saat gelince görmek isteriz kolunuzda bakalım dediğiniz kadar var mıymış :P hayırlı olsun, size güzel zamanlar göstersin.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj barkodd » 18 Ara 2017, 15:41

teşekkür ederim, fotoğraflarda o kadar güzel çıkacak mı bilmiyorum ama ürün canlı olarak görününce şık ve yüksek kalite hissi veren bir ürün gibi duruyor (saati sadece 10 dakika bol ışıklı mağaza ortamında gören biri olarak abartıyor da olabilrim :) ), gelince fotoğraf atarım
yalnız ürünü her ne kadar mağaza fiyatına göre oldukça hesaplı almış olsam da daha 1 ay önceki 1.219'luk fiyatı düşününce acaba yine acele mi ettim diye düşünmüyo diilim, abt saat çalışanı her ne kadar klasik satış taktiği olarak yakın zamanda zam geleceğini söylüyor olsa da (ki sanırım bu yeni yılla beraber olması beklenen bir şey olur) yılbaşında ürüne yine en azından n11 gibi sitelerin kendi kampanyalarıyla yine daha hesaplı fiyatlarla rastlarsam pek hoş olmayacak benim için (bekleyeyim desem hem topu topu 2 haftalık süreyi bile beklemek zor geliyor, hem de abt saatte şu an 1650 TL olarak görünen ürün gerçekten daha da zamlanır mı, tam emin olamıyorum) keşke n11 yılbaşı kampanyasının ne olacağını hemen açıklasa :)
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj Ankthas » 18 Ara 2017, 16:26

Yılbaşından sonra fiyatların artacağı aşikar, bence saatinizin keyfini sürün bunları düşünmeyin :thumbup:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj barkodd » 18 Ara 2017, 18:07

saat kargoya bugün verilmiş zaten, yeni yılda fiyatlarda minik de olsa bir artış olması muhtemel, ama yılbaşı haftasonunda black friday gibi ekstra avantajlı bir kampanya olursa şu 2 haftada beklemediğime üzülürüm... neyse, hayırlısı artık :)
Kullanıcı avatarı
barkodd

Mesaj barkodd » 20 Ara 2017, 11:10

saat elime ulaştı, saat hakkında söylediklerimin bir kısmını (önemli bir kısmını) geri alıyorum :)
saat parlak ışıklı mağaza ortamında çok şık gerçekten, hem kordonun tatlı bir gece mavisi-mor arasında gidip gelen bir rengi varmış gibi görünüyor, hem kadranının rengi ışığın vuruş açısına göre lacivert-siyah arasında gidip geliyor, hem akrebin tonu kadran üzerinde güzel bir tezat oluşturuyor. Gün ışığındaysa kordonun rengi sanki mat-petrol yeşiline çalan lacivert gibi görünüyor, kadrandaki lacivert neredeyse tamamen siyah gibi duruyor, fosforlu olan akrebin sarısıysa vasat duruyor. Saati ilk aldığımda acaba başka bir renk kodu mu var diye tereddüt etmedim değil, yan odadaki nispeten daha ışıklı ortama geçtiğimdeyse saat mağazada hatırladığıma yakın gibi geldi, görüntü ışıktan çok etkileniyor, ancak yine de mağazada gördüğüm gibi kesinlikle değil, ayrıca mağazada üzerimde ceket + kaşe kaban varken denediğimde sırıtmadığını düşündüğüm saat bu sefer oldukça spor geldi, yani klasik kıyafetlerle kullanımı sınırlı olur. Bundan bir önceki Seiko saatimin bundan çok daha şık olduğunu, hem spor hem klasik kullanıma çok daha uygun olduğunu saati bu görüşümde net olarak anladım :)
yine de geri gönderip göndermeme konusunda kararsızım, bakalım

Resim

Resim

Resim

Resim

https://www.flickr.com/photos/11863855@N06/39146052102/in/photostream/

https://www.flickr.com/photos/11863855@N06/39172821371/in/photostream/
Kullanıcı avatarı
barkodd

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 28 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners