Click To Discover Maurice Lacroix Aikon Collection

Sinn 104 ST mi Oris Artix Complication Moonwatch m覺 ?

Hakk覺nda Bilgi Almak 襤stediiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar覺
Say覺n yeler TSF'ye Ho Geldiniz, Saat Dan覺ma Platforumu B繹l羹m羹nde Yeni Saatinizle 襤lgili B羹t癟e ve Marka/Model Bazl覺 Tavsiye ve Kullan覺c覺 Tecr羹besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D羹羹n羹len Kriterlerin Detayl覺 Olarak Belirtilmesi yelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas覺n覺 ve Tecr羹belerini Paylamalar覺n覺 Salayacakt覺r. L羹tfen A癟t覺覺n覺z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir eklinde Yazmay覺n覺z. Sorulan Saatin Model Fotoraf覺, zellikleri ve ncelikle Kendi Yorumlar覺n覺z覺 Ekleyerek Sorunuz.

襤yi Forumlar Dileriz

TSF

Sinn 104 ST mi Oris Artix Complication Moonwatch m覺 ?

Mesaj atoprak » 28 Eki 2017 22:59

Arkadalar,

Forum da bir ka癟 bal覺k a癟m覺 olabilirim (evet 繹yleyim) :) lakin hepsi iyi niyetimden ...

Yeni bir saat almak 繹zellikle belli bal覺 markalar i癟in T羹rkiyeden olduk癟a b羹y羹k bir problemmi ... Yurtd覺覺 fiyatlar覺 ve T羹rkiyeyi kar覺lat覺r覺nca, 繹zellikle taksitli al覺m vs yap覺lmayacaksa, yurt d覺覺ndan bir f覺rsat denk getirip almak daha mant覺kl覺 ...

T羹rkiyeden temiz, 2nci el bir se癟enei bir kenarda tutarak, son g羹nlerde tak覺ld覺覺m, benzer fiyatlara al覺nabilecek iki model aras覺nda siz olsan覺z hangisini se癟erdiniz... genel olarak rahat (癟ok spor deil, smart casual gibi diyelim) giyinen biriyim.. bir ka癟 farkl覺 saatim de var ama genel kullan覺m覺m bu saatler 羹zerine olacak gibi ...

1- Oris Artix Moonphase Complication

Resim

2- Sinn 104 ST

Resim

Sinn bildiimiz fiyatlara al覺n覺yor (1100euro gibi) ancak Oris in liste fiyat覺 olduk癟a y羹ksek .. ge癟en hafta Konyal覺da 9k civar覺na b覺rakt覺lar ama yurt d覺覺nda Sinn ile benzer maliyete bulunabiliyor.

G繹nl羹m daha nadir bulunmas覺ndan dolay覺 Sinn e kay覺yor ama Oris bo deil... iyi bir model ve asl覺nda o da fazla bilekte yok ... (san覺r覺m bu fiyatlara chrono modeller tercih ediliyor, ondan olabilir...)

Siz olsan覺z hangisini tercih ederdiniz ?
Kullan覺c覺 avatar覺
atoprak

Kay覺t: 23 ub 2013 22:50

Tempus Saat Oris TSF Efsane Cuma % 50 襤ndirimli Modeller

Re: Sinn 104 ST mi Oris Artix Complication Moonwatch m覺 ?

Mesaj khef » 29 Eki 2017 08:32

Oris'i 癟ok daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Konyal覺'y覺 boverin. :thumbup:

Asl覺nda k覺yaslama yapmak i癟in doru bir ikili deil fakat bu iki bambaka saat aras覺nda tercihim Sinn olur. :thumbup:
Kullan覺c覺 avatar覺
khef

Ya: 36
Kay覺t: 07 Mar 2014 13:02

Mesaj mucadeleci » 29 Eki 2017 09:43

Kesinlikle Sinn..
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Kay覺t: 23 Kas 2011 07:18

Mesaj Hellhound » 29 Eki 2017 11:02

K覺yaslanan saatler khef'in de bahsettii gibi hem kullan覺m alan覺 olarak hem de komplikasyon olarak birbirlerinden olduk癟a uzaklar.

Rakipten ba覺ms覺z olarak Oris'in tasar覺m olarak 癟abuk s覺kabilecek, pek de optimal bir model olmad覺覺n覺 s繹yleyebilirim. Kollar覺n tarihi kesmesi, moonphase yerleimi vs bana g繹re facia...

Sinn 104 ST, U1 modeli ile birlikte al覺nabilecek en yak覺覺kl覺 羹癟 kollu Sinn modelleri aras覺nda yer al覺yor. Derinlemesine merakl覺 tayfa i癟in g羹n g繹stergesi tart覺mal覺 olsa da toolwatch kategorisinde tercih edilebilecek olduk癟a baar覺l覺 bir model 104 ST. 襤lgili referansa hem Sinn'in H eklinde balant覺l覺 metal bileziini hem de aftermarket mesh bilezikleri 癟ok yak覺t覺r覺yorum.

Son olarak Sinn 104 ST'nin Oris kar覺l覺覺 olarak Big Crown ProPilot Day Date modelini de inceleyebilirsiniz. 104 ST'ye spor tarafa, Artix Moonwatch'a dress tarafa yak覺n dersek Big Crown ProPilot i癟in ikisinin ortas覺 olan giyim tarz覺n覺z Smart Casual'a daha uygun diyebiliriz.
gurmekokular
Kullan覺c覺 avatar覺
Hellhound

Kay覺t: 14 Au 2014 15:42

Mesaj atoprak » 29 Eki 2017 11:44

khef yazd覺:Oris'i 癟ok daha uygun fiyata bulabilirsiniz. Konyal覺'y覺 boverin. :thumbup:

Asl覺nda k覺yaslama yapmak i癟in doru bir ikili deil fakat bu iki bambaka saat aras覺nda tercihim Sinn olur. :thumbup:

Yok, Konyal覺 felaketti zaten. yle fiyat olmaz, Kar覺m 羹zerime y羹r羹yecekti :)

Evet, 癟ok denk saatler deiller, tarzlar覺da farkl覺 ki ben zaten oris in bu modelini d羹羹nm羹yordum, as覺l hedefim 65 lerdi lakin bunun yurt d覺覺ndaki iyi fiyat覺 iki modeli fiyat endeksinde yaklat覺rd覺.

San覺r覺m Oris in bu modelinin 羹retimi birmi, sitesinde g繹remedim. Ondan d羹m羹 olabilir fiyat覺
Kullan覺c覺 avatar覺
atoprak

Mesaj atoprak » 29 Eki 2017 11:55

Hellhound yazd覺:K覺yaslanan saatler khef'in de bahsettii gibi hem kullan覺m alan覺 olarak hem de komplikasyon olarak birbirlerinden olduk癟a uzaklar.

Rakipten ba覺ms覺z olarak Oris'in tasar覺m olarak 癟abuk s覺kabilecek, pek de optimal bir model olmad覺覺n覺 s繹yleyebilirim. Kollar覺n tarihi kesmesi, moonphase yerleimi vs bana g繹re facia...

Sinn 104 ST, U1 modeli ile birlikte al覺nabilecek en yak覺覺kl覺 羹癟 kollu Sinn modelleri aras覺nda yer al覺yor. Derinlemesine merakl覺 tayfa i癟in g羹n g繹stergesi tart覺mal覺 olsa da toolwatch kategorisinde tercih edilebilecek olduk癟a baar覺l覺 bir model 104 ST. 襤lgili referansa hem Sinn'in H eklinde balant覺l覺 metal bileziini hem de aftermarket mesh bilezikleri 癟ok yak覺t覺r覺yorum.

Son olarak Sinn 104 ST'nin Oris kar覺l覺覺 olarak Big Crown ProPilot Day Date modelini de inceleyebilirsiniz. 104 ST'ye spor tarafa, Artix Moonwatch'a dress tarafa yak覺n dersek Big Crown ProPilot i癟in ikisinin ortas覺 olan giyim tarz覺n覺z Smart Casual'a daha uygun diyebiliriz.

stat deerli yorumlar覺n覺z i癟in teekk羹rler.

S覺k覺lma konusundaki yorumunuz ayr覺ca k覺ymetli lakin bu konu nedrnse Oris i d羹羹n羹nce i癟 g羹d羹sel olarak akl覺ma tak覺lm覺t覺.

Tesad羹fen Oris i denediim g羹n ayn覺 yerde ProPilot da denedim. Bilezikli haldeydi. Bana biraz a覺r gibi geldi bilezii, belki saatte a覺rd覺, tam doru deerlendirme yapam覺yor olabilirim ancak H bilezikli Sinm de a覺r m覺 hissettirir bana ? A覺rl覺覺na en olarak bana fazla sade bir tasar覺m izlenimi verdi. Yani derler ya i癟inde biey yanmas覺 laz覺m, o olmad覺.

Tekrar s羹rekili tak覺m elbiseye d繹ner ve Sinn (veya bu modeller ) kal覺n gelirse ayr覺 bir dress watch alaca覺m.
Kullan覺c覺 avatar覺
atoprak

Mesaj asymptote » 29 Eki 2017 12:28

Elbette Sinn.. :thumbup:

Halihaz覺rda b繹yle bir sloganlar覺 var m覺 bilmiyorum ama adamlar覺n yerinde olsam kendi i癟 pazar覺m i癟in 繹yle bir slogan gelitirirdim:

Es ist Sinnvoll eine Sinn zu kaufen! (It makes sense to buy a Sinn watch.. ;) )
"Evrende en b羹y羹k ziyan, sorgulama yeteneini yitirmi bir beyindir." - A. Einstein
Kullan覺c覺 avatar覺
asymptote

Kay覺t: 11 Ara 2010 14:28

Mesaj mlm » 29 Eki 2017 13:19

Oris Artix optik olarak g繹z羹me 癟irkin geldi desem abartm覺 olmam san覺r覺m. Sinn 104 ST bence fazlaca gereksiz g羹n penceresine ramen 癟ok daha yak覺覺kl覺 ve giyim tarz覺n覺za uyacak bir model. Kasa-boynuz tasar覺m覺n覺 ise ayr覺ca 癟ok beendim.
Kullan覺c覺 avatar覺
mlm

Kay覺t: 03 Au 2010 02:59

Mesaj mucadeleci » 29 Eki 2017 15:18

Bende kendi i癟 pazar覺m i癟in, "Bu saat i癟inize 'Sinn'ecek" diye bir slogan ile reklam yapard覺m....
aka aka, yapmazd覺m :lol: :lol: :lol:
Zamana and olsun ki.....
Kullan覺c覺 avatar覺
mucadeleci

Kay覺t: 23 Kas 2011 07:18

Mesaj seastar1000 » 29 Eki 2017 15:36

Valla Sinn104 mukemmel se癟im Ben Turk覺ye s覺tes覺 uzer覺nden almak 覺sted覺m olmad覺 Umar覺m al覺r takars覺n覺z
Kullan覺c覺 avatar覺
seastar1000

Kay覺t: 17 Nis 2011 19:46

Mesaj atoprak » 29 Eki 2017 15:38

seastar1000 yazd覺:Valla Sinn104 mukemmel se癟im Ben Turk覺ye s覺tes覺 uzer覺nden almak 覺sted覺m olmad覺 Umar覺m al覺r takars覺n覺z

Neden olmad覺? zel bir nedeni yoksa paylaabilir misiniz ?
Kullan覺c覺 avatar覺
atoprak

Mesaj bumega » 29 Eki 2017 15:58

Bu iki saat dostlarin da dedigi gibi oldukca farkli alternatifler. Burdan yola cikarak da aslinda baska modeller de begenebileceginizi varsayabiliriz ve biraz daha zamanin bu seciminizi olgunlastiracagini dusunebiliriz.
Bu modeller icin fikir belirtmek gerekirse oris bir moonphase saatin nasil olmamasi gerektii konusunda tasarim dersi vermis diye dusunuyorum ki ben tam bir moonphase asigiyimdir. Cabuk sikilacaginizi dusunuyorum bende.
Sinn e gelecek olursak guzel bir toolwatch ve bence de en guzel sinn modellerinden birisi. Fiyati kalitesine orantili bir model. Komplikasyonlu modelleri icin fiyat bazen ucsa da bu modelde dogru orant覺 salam覺lar. Tasarim da uzun 繹m羹rl羹 cabuk g繹z yormayacak 覺k bir k覺vamda. Gun penceresi gereksiz yer tutsa da sinn rakibinden cok daha yak覺覺kl覺. Farkli bir moonphase orneklemek icin su modeli g繹sterelim. Resim

SM-G930F cihaz覺mdan Tapatalk kullan覺larak g繹nderildi
Kullan覺c覺 avatar覺
bumega

Ya: 34
Kay覺t: 04 Eyl 2017 00:11

Sonraki

Tempus Saat Oris TSF Efsane Cuma % 50 襤ndirimli Modeller

D繹n TSF Saat Dan覺ma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler 癟evrimi癟i

Bu forumu gezen kullan覺c覺lar: Hi癟 bir kay覺tl覺 kullan覺c覺 yok ve 33 misafir

Click To Discover Claude Bernard Ladies Collections

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners