Seiko Velatura Sahipleri Sahte Model Bilgi

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko Velatura Sahipleri Sahte Model Bilgi

Mesaj sentez42 » 28 Eki 2017, 22:02

Herkese merhaba sevgili arkadaşlar.

Sizlerden Valentura ile ilgili önemli bir konuda yardım almam gerekiyor. Bir arkadaştan saat alıyorum. Valentura spc005 olduğunu söyledi model kodunun (ben 007 biliyordum değilmiş.). Yalnız bir detay kafamı karıştırdı. Birden çok detay hatta yeni farkettim sabah saatlerinde hiç farketmemiştim ve hatta alıp takasta kullanmayı da düşündüm ama detayları farkettim ve içime kurt düştü. Siz saat kurtlarından içimdeki kurdu rahatlatmanızı istiyorum. Aşağıda saatin fotoğrafı mevcut (spc005 model). Ben birkaç detay sayacağım bilgili arkadaşlar lütfen beni yönlendirebilir mi?

1) Bu saatin siyah kadranlı olup silikon kordonlu versiyonu, beyaz kadranlı olup metal kordonlu versiyonu var ama beyaz kadranlı ve siyah silikon kordonlu versiyonunu bulamadım. Eğer varsa lütfen uyarın.
2) Bu saatin beyaz kadran versiyonunda üst göstergeye dikkat ederseniz siyah kırmızı siyah mavi şeklinde devam ediyor. Ama googledan baktığımda siyah kırmızı beyaz mavi şeklinde gidiyor.
3) En önemli detay ise bu saatin bezel kısmı. Valentura bu modelde tamamı metal bezel bulamadım. Bezel metal - siyah karışık var benim gördüğüm. Yani bezelin o çıkıntı kısımları siyah, gerisi metal şeklinde bulduğum tüm modeller. Seiko valenturanın bu modelinde bezel kısmının aynen fotodaki gibi tamamen metal renk olan versiyonu var mıdır bu konuda bilgi sahibi arkadaşlar bana yardımcı olursa çok sevinirim.

Resim
Resim
Kullanıcı avatarı
sentez42

Re: Seiko Valentura Sahipleri Bu Saat Replika mı?

Mesaj EnderE » 28 Eki 2017, 22:28

1 bu modelin çok replika si var
2 replika da saat 12 yönündeki gösterge krono salise fonksiyonu yapıyor yani tam tur durmadan dönüyor . İdin kısadır krono çalışınca replika olduğunu anlıyorsunuz

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj mlm » 28 Eki 2017, 22:35

Merhaba. Velatura piyasada en çok replikası bulunan Seiko modeli denebilir. Sizin de belirttiğiniz detaylar nedeniyle saatin replika olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Velatura'nın bu kombinasyonda satılan bir modeli bulunmuyor.

SPC005 ve SPC007;

Resim
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj sentez42 » 28 Eki 2017, 23:19

Daha önce üretilen model kodu daha değişik bir versiyonu olma ihtimali çok düşük yani ?
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj mlm » 28 Eki 2017, 23:22

Kronografı çalıştırdığınızda EnderE'in belirttiği durum oluşuyorsa saatin replika olduğunun neredeyse kesin kanıtı diyebiliriz.
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj sentez42 » 29 Eki 2017, 00:04

mlm yazdı:Kronografı çalıştırdığınızda EnderE'in belirttiği durum oluşuyorsa saatin replika olduğunun neredeyse kesin kanıtı diyebiliriz.

Aslında o mesajı tam anlamadım sayılır. Orada birden fazla fonksiyon var. Krono kısmını çalıştırınca o gösterge sürekli dönüyorsa replika mı doğru mu anlamışım?
Kullanıcı avatarı
sentez42

Mesaj mlm » 29 Eki 2017, 00:06

Aynen
Instagram:
watchtron
anatoliastraps
Kullanıcı avatarı
mlm

Mesaj EnderE » 29 Eki 2017, 00:43

Araba sürerken yazınca oto düzeltme yazıyı katletmiş biraz . 12 yönündeki mini ibre aşağı bakıyor fark ettiniz mi ? Normalde orada bir yazı yok ki onun orada ne işi var değil mi ?

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 141 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners