Click To Discover Maurice Lacroix Aikon Collection

Aran─▒zda Hi├ž B├Âyle Bir Saat G├Âren Oldu Mu?

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Aran─▒zda Hi├ž B├Âyle Bir Saat G├Âren Oldu Mu?

Mesaj mlm » 28 Eki 2017 21:34

Cengo :thumbup:
Hamilton ─░ntra-matic de ├žok g├╝zelmi┼č ger├žekten,

Resim

Resim
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mlm

Ya┼č: 36
Kay─▒t: 03 A─ču 2010 02:59

Tempus Saat Oris TSF Efsane Cuma % 50 ─░ndirimli Modeller

Mesaj bumega » 28 Eki 2017 22:16

Bu da burda dursun
Panzera ArtricResimResim

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bumega

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 04 Eyl 2017 00:11

Mesaj atoprak » 28 Eki 2017 22:23

asymptote yazd─▒:Tarif etti─činiz saat Junghans Max Bill:

Resim

Resim
Ancak b├╝t├ženizi hayli a┼č─▒yor maalesef. Bambino ├Ânerisi bu durumda isabetli. Bulabilirseniz Seiko'nun SARB031 modelini de d├╝┼č├╝nebilirsiniz. Bence Bambino'dan ├žok daha ba┼čar─▒l─▒ ve elbette biraz daha pahal─▒..
Resim

+1
├çok yerinde tavsiyeler olmu┼č.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
atoprak

Kay─▒t: 23 ┼×ub 2013 22:50

Mesaj akseli » 28 Eki 2017 23:13

Bir g├╝n gibi k─▒sa bir s├╝re i├žinde buraya b├Âylesine ┼č─▒k tavsiyelerin ard─▒ ard─▒na yaz─▒laca─č─▒n─▒ tahmin edemezdim do─črusu. Ger├žekten ├žok ┼ča┼č─▒rd─▒m, ma┼čallah─▒n─▒z var :)

├ľncelikle ├žok te┼čekk├╝r ederim ger├žekten zevk sahibi insanlars─▒n─▒z. Bununla birlikte bir de ├Âz├╝r bor├žluyum. Literat├╝re pek hakim de─čilim. Biraz ara┼čt─▒r─▒nca ├Â─črendim, mekanik saat kavram─▒ tahmin etti─čim ┼čey de─čilmi┼č. Ben akrebi yelkovan─▒ olan bir saati kastetmi┼čtim. Yani elektronik olmas─▒n istiyorum demek istemi┼čtim. Mekanik kelimesi kastetti─čim ┼čeyi a├ž─▒klar diye d├╝┼č├╝nd├╝m ama bamba┼čka bir anlama geliyormu┼č. Bunu ge├ž fark ettim.

Asl─▒nda bir adet mekanik saatim de varm─▒┼č. Bunu da yeni fark ediyorum. Dedemden kalan bir CITIZEN marka 4-039769 K seri numaral─▒ 21 jewels bir otomatik saat. San─▒r─▒m mekanik kavram─▒na uyuyor (Vay be dede sen neymi┼čsin :D )

Konuya d├Ânecek olursam, tavsiye etti─činiz saatler beni benden ald─▒. ├ľzellikle JUNGHANS MAX BILL tam tarif etti─čim saat. Hen├╝z ara┼čt─▒ramad─▒m ama radar─▒ma girdi. B├╝t├že olarak ORIENT BAMBINO san─▒r─▒m k─▒sa vadede ula┼č─▒labilir bir saat. Bir de ├žekim a├ž─▒s─▒ndan m─▒ bilmiyorum ama GLASSHUTTE de i├žimin ya─člar─▒n─▒ eritmedi de─čil. ┼×imdilik avcumu yalayarak kendimi avutmay─▒ tercih ediyorum.

Zaman ay─▒r─▒p da tavsiyeleriyle i├žimi k─▒skan├žl─▒kla dolduran t├╝m arkada┼člara te┼čekk├╝r ediyorum :D Bu arada HISLON markas─▒n─▒ size sormak istiyordum. Asl─▒nda sade ve ┼č─▒k bir ├žok ├╝r├╝n├╝ var ama san─▒r─▒m ├çin'de ├╝retim yapt─▒─č─▒ i├žin pek be─čenilmiyor. B├╝t├žeme ve zevkime yak─▒n ├╝r├╝nleri oldu─ču i├žin g├Âz ard─▒ edemedim. Bu konudaki yorumlar─▒n─▒z─▒ bekliyorum zahmet olmazsa. ┼×imdiden ├žok te┼čekk├╝r ederim.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
akseli

Kay─▒t: 27 Eki 2017 21:23

Mesaj Ankthas » 28 Eki 2017 23:30

Arkada┼č b├╝t├žesini sorusunda belirtti─či i├žin asl─▒nda kendisine tam uyacak olan Bauhaus stilindeki ├Ârnekleri vermedik. Bence Bambino ba┼člang─▒├ž i├žin iyi ilerde b├╝t├žesini artt─▒r─▒p bu tarz saatleri hedef koyabilir kendine.

Kadranda herhangi bir yaz─▒ bulunmayan saatler diyince benim akl─▒ma direkt B-Uhr'lar geldi ama b├╝t├že y├╝z├╝nden yazmam─▒┼čt─▒m:

https://www.laco.de/de/uhren/fliegeruhr-original/fliegeruhr-muenster
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 09 May 2017 19:29

Mesaj akseli » 29 Eki 2017 00:32

Tavsiyeleriniz do─črultusunda biraz ara┼čt─▒r─▒nca ┼ču arkada┼ča a┼č─▒k oldum: https://orientwatchusa.com/shop/mens-wa ... ac0000db0/
Grisi de ├žok g├╝zel ama bu hakikaten ba┼čkaym─▒┼č. Son anda caymazsam istikamet Japonya :D
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
akseli

Kay─▒t: 27 Eki 2017 21:23

Mesaj Ankthas » 29 Eki 2017 02:10

Hislon eskilerin efsane ─░svi├žre'li saat markas─▒yken ┼čimdi b├╝t├╝n ├╝r├╝nlerini ├çin'de ├╝retiyor(bu arada her ├žin mal─▒ saat ve mekanizma k├Ât├╝ demek de─čildir) ve art─▒k hi├žbir saatinde "Swiss Made" yazam─▒yor. Estetik olarak g├Âze ho┼č gelen ama uzun s├╝reli kullanamayaca─č─▒n─▒z, malzeme kalitesi k├Ât├╝ saatler malesef. Orient gibi bir markadan alaca─č─▒n─▒z saatler size bir ├Âm├╝r e┼člik edece─či gibi sizden sonraki nesillere de miras kalacakt─▒r. T─▒pk─▒ bir di─čer Japon saat markas─▒ Citizen gibi. Sirkeci'ye yeni saatinizi almaya gitmi┼čken dededen kalma Citizen'inizi de yan─▒n─▒za al─▒n ve bak─▒mlar─▒n─▒ yapt─▒r─▒n, ciddi bir aksilik yoksa ilk g├╝nk├╝ gibi ├žal─▒┼čacakt─▒r, ├ž├╝nk├╝ elinizdeki mekanik bir saat.

Be─čendi─činiz saat olduk├ža g├╝zel bir model, zaten siz arad─▒─č─▒n─▒z saati yazd─▒─č─▒n─▒zda forum ahalisi tek bir a─č─▒zdan Orient - Bambino diye h├╝cum etti ba┼čl─▒─ča. Forumda biraz daha tak─▒l─▒n saatler konusunda daha ├žok bilgi sahibi olduk├ža her konuda ufkunuz geni┼čleyecektir eminim. Sadece forumla da s─▒n─▒rl─▒ tutmay─▒n kendinizi internetten faydalan─▒n, mekanik saat nedir, Max Bill kimdir, Bauhaus ak─▒m─▒ nedir, saatte nas─▒l kullan─▒lm─▒┼čt─▒r b├Âyle b├Âyle yava┼č yava┼č size de zehri zerk edelim :)

https://www.google.com.tr/search?q=bauhaus+watch&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjTjZ7Wt5TXAhXrD8AKHQy2CZIQ_AUICigB&biw=1440&bih=765#imgrc=R2u8ybzlQmQEIM:
Deniz
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Ankthas

Ya┼č: 28
Kay─▒t: 09 May 2017 19:29

Mesaj facerlann » 29 Eki 2017 08:15

G├Ân├╝l isterdi ki, ┼č├Âyle bir ┼čey ├Ânerilsin; Resim
(I├žimi d├Âkmek istedim)
facerlann

Ya┼č: 19
Kay─▒t: 18 Tem 2017 16:48

Mesaj mturann » 29 Eki 2017 11:21

facerlann yazd─▒:G├Ân├╝l isterdi ki, ┼č├Âyle bir ┼čey ├Ânerilsin; Resim
(I├žimi d├Âkmek istedim)

Vay be :)
S├╝per
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
mturann

Kay─▒t: 13 Kas 2014 18:00

Mesaj asymptote » 29 Eki 2017 11:34

Onu benim ya┼č─▒ma geldi─činde sen alacaks─▒n facerlann.. ;) :thumbup:
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010 14:28

Mesaj facerlann » 29 Eki 2017 11:45

asymptote yazd─▒:Onu benim ya┼č─▒ma geldi─činde sen alacaks─▒n facerlann.. ;) :thumbup:

:) umar─▒m abi, heyecanland─▒m. Ka├ž ya┼č─▒ndayd─▒n─▒z :D
facerlann

Ya┼č: 19
Kay─▒t: 18 Tem 2017 16:48

Mesaj asymptote » 29 Eki 2017 11:55

facerlann yazd─▒:..umar─▒m abi, heyecanland─▒m. Ka├ž ya┼č─▒ndayd─▒n─▒z :D

89.. :lol:

Neyse, arkada┼č─▒n konusunu ┼čey etmeyelim.. :)
"Evrende en b├╝y├╝k ziyan, sorgulama yetene─čini yitirmi┼č bir beyindir." - A. Einstein
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
asymptote

Kay─▒t: 11 Ara 2010 14:28

├ľncekiSonraki

Tempus Saat Oris TSF Efsane Cuma % 50 ─░ndirimli Modeller

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Bing [Bot], Majestic-12 [Bot] ve 14 misafir

Click To Discover Claude Bernard Ladies Collections

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners