Aranızda Hiç Böyle Bir Saat Gören Oldu Mu?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Aranızda Hiç Böyle Bir Saat Gören Oldu Mu?

Mesaj akseli » 27 Eki 2017, 21:40

Merhabalar.
24 yaşında genç bir hukukçuyum. Klasik giyim tarzı olan bir erkeğim. Bu bağlamda klasik bir giyimle birlikte kullanabileceğim klasik bir saat arıyorum.

Sade ve mekanik bir saat olması çok önemli. Kronometre gibi ek özelliklerin hiçbirini istemiyorum. Tarih göstergesi ve hatta marka logosu bile olmasa olur. Hatta çok güzel olur. O derece bir sadelik meraklısıyım. İnce kasalı ve olabildiğince ince çerçeveli, tercihen deri kordonlu ve bombeli camlı bir saat arıyorum. Kasa yapısı da yuvarlak olmalı. Köşeli saatlerden hoşlanmıyorum.

Evladiyelik dedikleri türden bir saat arıyorum. Kendisini göstermeli ancak bu gösteriş sade bir zarafet içermeli. Yani meşhur Casio saatler gibi içinde bir sürü halka, bir sürü rakam, bir sürü gösterge barındırmamalı. Rakamlar Rumen rakamı olabilir.

Malzeme kalitesi açısından pek bilgi sahibi değilim. Ancak bombeli camlardan çok hoşlanıyorum. Yani cam kasa seviyesiyle aynı düzlemde değil de hafif göbekli olmalı. Ve böyle bir cama da tabii ki ince çerçeveli ince bir kasa yakışır.

Bütçe olarak maksimum 750 Liralık bir kapasitem var. Yakın zamanda İstanbul'a gideceğim ve sizlerin kıymetli tavsiyelerinizle birlikte Sirkeci'nin altını üstüne getireceğim. Bilinçli bir alışveriş olsun istiyorum.

Bu özelliklerde güzel ve kullanışlı bir saat gören, duyan, bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Şimdiden hepinize teşekkürler.

Not: İsviçre yöresini severim :)
Kullanıcı avatarı
akseli

Re: Aranızda Hiç Böyle Bir Saat Gören Oldu Mu?

Mesaj bumega » 28 Eki 2017, 18:39

Hoşgeldiniz
Umarim gönlunuzdeki saati bulursunuz.
Ben bu fiyat bandinda swiss made otomatik saat önermem ve bulabileceginizi de sanmam. Ikinci el dusunurseniz forumun ikinci el bölümünde cok temiz ve uygun fiyatli japon veya rus otomatik saatler bulabilirsiniz. Sıfır olarak da önerim seikonun bu modelidir. Iyi bir pazarlikla dediginiz rakama ulasabilirsiniz. Resim

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
En son bumega tarafından 28 Eki 2017, 19:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj facerlann » 28 Eki 2017, 18:54

Bu bütçeye benim bildiğim kadarıyla orient bambino var Resim camın dediginiz gibi kavisli olduğu resimde belli oluyordur diye tahmin ediyorum. Ama orientin logosu malum birde tarih penceresi var.
Kullanıcı avatarı
facerlann

Mesaj Ankthas » 28 Eki 2017, 18:56

Bence bu fiyata klasik tarz olarak Orient Bambino gider. Tarih komplikasyonu ve logosu dışında sade bir saat. Çok fazla çeşidi ve versiyonu var beğendiğiniz bir modelini bulursunuz diye düşünüyorum, Sirkeci'de 500 ila 700 lira arası sıfırlarını bulabilirsiniz:

https://www.google.com.tr/search?q=orient+bambino&ie=utf-8&oe=utf-8&gws_rd=cr&dcr=0&ei=laf0WfKbL8iV6AT2oIMw

Maalesef bütçenize uygun 2. el bile mekanik Swiss Made saat yok. Ancak antika markaların saatlerini bulabilirsiniz bu fiyatlara. Hislon, Nacar, Cortebert, Atomik, Technos bu markalara bakabilirsiniz.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj Ankthas » 28 Eki 2017, 18:57

facerlann yazdı:Bu bütçeye benim bildiğim kadarıyla orient bambino var Resim camın dediginiz gibi kavisli olduğu resimde belli oluyordur diye tahmin ediyorum. Ama orientin logosu malum birde tarih penceresi var.

aklın yolu bir :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Mesaj mc659 » 28 Eki 2017, 20:07

Bütçeyi biraz daha yükseltirseniz, kesinlikle pişman olmayacağınız ve yıllarca ömürlük kullanılabilecek tissot le locle modelini tavsiye ederim. Hukukçu olarak dress giyimi sıkça kullanacağınız varsayılırsa bu yönden de isabetli bir tercih olacağını söyleyebilirim. Belirttiğiniz fiyat seviyesinde ise ikinci el olarak tissot le locle bulabilirsiniz yine.
Kullanıcı avatarı
mc659

Mesaj cbmad » 28 Eki 2017, 20:21

Ben de tissot le loche veya visodate diyorum, bütçeyi biraz artırmanız kaydıyla veya forum ikinci el bölümünde takip ederseniz bütçeniz dahilinde olabilir.
Kullanıcı avatarı
cbmad

Mesaj asymptote » 28 Eki 2017, 20:26

Tarif ettiğiniz saat Junghans Max Bill:

Resim

Resim
Ancak bütçenizi hayli aşıyor maalesef. Bambino önerisi bu durumda isabetli. Bulabilirseniz Seiko'nun SARB031 modelini de düşünebilirsiniz. Bence Bambino'dan çok daha başarılı ve elbette biraz daha pahalı..
Resim
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 56 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners