Raymond Weil Freelancer Chronograph Hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Raymond Weil Freelancer Chronograph Hakkında

Mesaj atoprak » 25 Eki 2017, 17:30

Arkadaşlar merhaba,

Bir saat arayışındayım ve yabancı bir kaç sitede ciddi indirime girmiş bu modeli gördüm.

Resim

Mekanizma olarak Valjoux 7750 kullanıyor.. mod seviyesini bilmiyorum ama bu fiyat bandında oldukça geçerli bir makine diye biliyorum.
İndirim li fiyatı vergiler hariç 1000USD civarında... vergileriyle 1200USD olur ....

Marka bilindik bir marka ama sanırım pek tutulmuyor sanırım nedeni genel olarak biraz pahallı olması olabilir diye düşünüyorum. Türkiyede indirimsiz hali 14K deniyor... indirimle 8K civarındaymış... Çılgın fiyat... olmaz yani ....

Yurt dışı sitedeki maliyeti ile (4500TL gibi olduğunu kabul ederek) bana mantıklı gibi gözüküyor... siz ne dersiniz ?

Tecrübe etmiş veya dünya gözüyle incelemiş arkadaşlar var mı?

Özellikle kullanışlılık konusunda yorumlarınız da önemli... bileğim 7.5inch ... bu saat 42mm diye geçiyor... çok büyük saat sevmiyorum ama bana zaten büyük gelmez, problem yaşatmaz diye düşünüyorum.

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
atoprak

Re: Raymond Weil Freelancer Chronograph Hakkında

Mesaj ÜmitYüksel » 25 Eki 2017, 17:33

Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Mesaj Ground » 25 Eki 2017, 18:16

asuspc yazdı:http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=203&t=26826#axzz4wUyf1BbV

bu ilandaki olmazmı

+ 1 hem de çok güzel olur bence..

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Ground

Mesaj bumega » 25 Eki 2017, 20:22

Raymond weil cok kaliteli saatler ureten guzel bir marka olmasina ragmen ülkemizde bilinirligi maalesef biraz zayif. Reklam ve distributor kaynaklı oldugu kanaatindeyim. Ama ürettiği saatler hem uzun omurlu hemde şık prestijli modeller. Gecmis yillarda kullandığım icin kutusundan craftsmanship denilen üretim son vidalamasina kadar herseyiyle goz dolduran markalardan biri. Ancak dediginiz gibi fiyatlar biraz yuksek olunca tuketici de hakli olarak daha bilinir daha prestijli gördükleri markalara yonleniyorlar. Ozellikle nabucco serisiyle horolojik manada zirve yapan markanin yurtdışı imaji bizdekinden daha yuksek durumda. The Great Ghaspy filminde Leonardo DiCaprionun kolundaki saat de bu markadır. Gosterdiginiz model de firmanın iyi serilerinden biri ve 7750 makine ile geliyor ki bu artik prestijli ve rüştünü ispat etmis bir caliper. Diger arkadaşlarımin dedigi gibi forumda ikinci eli olan model de cok guzel ve istediginiz modele yakin. Tercih edilip gonul rahatligi ile kullanilacak swiss markalardan biridir diyebilirim son soz olarak.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
bumega

Mesaj tt59 » 25 Eki 2017, 20:23

asuspc yazdı:http://forum.saatforumu.com/viewtopic.php?f=203&t=26826#axzz4wUyf1BbV

bu ilandaki olmazmı

+1

Çok doğru bir seçim olur,sıfır niyetine alabilirsiniz ;)
Kullanıcı avatarı
tt59

Mesaj atoprak » 25 Eki 2017, 21:05

bu ilandaki olmazmı

Üstat, olmasına olur, çok ta mantıklı olur da ben estetik olarak pek ısınamadım o modele, yoksa gayet mantıklı ... Roma rakamları iile barışamıyorum bir türlü..
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj atoprak » 25 Eki 2017, 21:07

bumega yazdı:Raymond weil cok kaliteli saatler ureten guzel bir marka olmasina ragmen ülkemizde bilinirligi maalesef biraz zayif. Reklam ve distributor kaynaklı oldugu kanaatindeyim. Ama ürettiği saatler hem uzun omurlu hemde şık prestijli modeller. Gecmis yillarda kullandığım icin kutusundan craftsmanship denilen üretim son vidalamasina kadar herseyiyle goz dolduran markalardan biri. Ancak dediginiz gibi fiyatlar biraz yuksek olunca tuketici de hakli olarak daha bilinir daha prestijli gördükleri markalara yonleniyorlar. Ozellikle nabucco serisiyle horolojik manada zirve yapan markanin yurtdışı imaji bizdekinden daha yuksek durumda. The Great Ghaspy filminde Leonardo DiCaprionun kolundaki saat de bu markadır. Gosterdiginiz model de firmanın iyi serilerinden biri ve 7750 makine ile geliyor ki bu artik prestijli ve rüştünü ispat etmis bir caliper. Diger arkadaşlarımin dedigi gibi forumda ikinci eli olan model de cok guzel ve istediginiz modele yakin. Tercih edilip gonul rahatligi ile kullanilacak swiss markalardan biridir diyebilirim son soz olarak.

Yorumunuz için teşekkürler.
Ben kutulamasında çok özel bir şey göremedim (bir açılış videosu vardı youTube da) ama pekte takılmıyorum kutusuna... veya daha o kadar bu işin içinde değilim diyim. Sanırım indirimli fiyatına karşı pek bir rakip yok gibi..
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj ÜmitYüksel » 26 Eki 2017, 09:40

bumega yazdı:Raymond weil cok kaliteli saatler ureten guzel bir marka olmasina ragmen ülkemizde bilinirligi maalesef biraz zayif. Reklam ve distributor kaynaklı oldugu kanaatindeyim. Ama ürettiği saatler hem uzun omurlu hemde şık prestijli modeller. Gecmis yillarda kullandığım icin kutusundan craftsmanship denilen üretim son vidalamasina kadar herseyiyle goz dolduran markalardan biri. Ancak dediginiz gibi fiyatlar biraz yuksek olunca tuketici de hakli olarak daha bilinir daha prestijli gördükleri markalara yonleniyorlar. Ozellikle nabucco serisiyle horolojik manada zirve yapan markanin yurtdışı imaji bizdekinden daha yuksek durumda. The Great Ghaspy filminde Leonardo DiCaprionun kolundaki saat de bu markadır. Gosterdiginiz model de firmanın iyi serilerinden biri ve 7750 makine ile geliyor ki bu artik prestijli ve rüştünü ispat etmis bir caliper. Diger arkadaşlarımin dedigi gibi forumda ikinci eli olan model de cok guzel ve istediginiz modele yakin. Tercih edilip gonul rahatligi ile kullanilacak swiss markalardan biridir diyebilirim son soz olarak.

İlk defa Ankamall'da Nabucco'yu gördüğümde hasta olmuştum.Almak için bayağıda pazarlık yapmıştım.Ama o zamanlar da ne yazık ki fazla tutulmuyor dedikleri için hep içimde uhde olarak kalmışır.
Kullanıcı avatarı
ÜmitYüksel

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Orhanate ve 75 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners