Click To Discover Maurice Lacroix Aikon Collection

Rolex Onerisi

Hakk─▒nda Bilgi Almak ─░stedi─činiz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kurallar─▒
Say─▒n ├ťyeler TSF'ye Ho┼č Geldiniz, Saat Dan─▒┼čma Platforumu B├Âl├╝m├╝nde Yeni Saatinizle ─░lgili B├╝t├že ve Marka/Model Bazl─▒ Tavsiye ve Kullan─▒c─▒ Tecr├╝besi Talebinde Bulunabilirsiniz. D├╝┼č├╝n├╝len Kriterlerin Detayl─▒ Olarak Belirtilmesi ├ťyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmas─▒n─▒ ve Tecr├╝belerini Payla┼čmalar─▒n─▒ Sa─člayacakt─▒r. L├╝tfen A├žt─▒─č─▒n─▒z Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir ┼×eklinde Yazmay─▒n─▒z. Sorulan Saatin Model Foto─čraf─▒, ├ľzellikleri ve ├ľncelikle Kendi Yorumlar─▒n─▒z─▒ Ekleyerek Sorunuz.

─░yi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Rolex Onerisi

Mesaj bumega » 26 Eki 2017 10:58

Bende bunu cok be─čeniyorum. Nazim beyin g├Âsterdi─činin farkli kadran rengi. Silikon kayistansa b├Âyle bir tercih daha uzun ├Âm├╝rl├╝ olucaktir. Resim

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bumega

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 04 Eyl 2017 00:11

Tempus Saat Oris TSF Efsane Cuma % 50 ─░ndirimli Modeller

Mesaj Salihizmir » 26 Eki 2017 16:42

Sevgili ivanko evet o saati gercekten cok dusundum ancak tam bir Fenerbah├že saati gibi geliyor:)Hasta besiktasliyim ama su aralar inan─▒lmaz degerli ye┼čil submarinerler temiz bir 116618 e hay─▒r demem takasta:)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Salihizmir

Kay─▒t: 19 May 2015 01:10

Mesaj Salihizmir » 26 Eki 2017 16:45

Bu arada sedir kullan─▒c─▒ adiyla yorum yapan arkadas hakkindada yorum yapmak istemiyorum o mesaj─▒ uygun g├Ârd├╝yse s─▒k─▒nt─▒ yok ben gercekten de─čerli forum ├╝yelerinden ve benden ya┼č├ža b├╝y├╝k abilerimden saat tecrubeleri ve fikirlerini almak icin soru sordum.Saatler g├Âsteri┼č ve sekil icin de─čildir saatlerin ruhu apayridir ben buna inaniyorum.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Salihizmir

Mesaj nzmokur » 26 Eki 2017 17:33

Salihizmir yazd─▒:Bu arada sedir kullan─▒c─▒ adiyla yorum yapan arkadas hakkindada yorum yapmak istemiyorum o mesaj─▒ uygun g├Ârd├╝yse s─▒k─▒nt─▒ yok ben gercekten de─čerli forum ├╝yelerinden ve benden ya┼č├ža b├╝y├╝k abilerimden saat tecrubeleri ve fikirlerini almak icin soru sordum.Saatler g├Âsteri┼č ve sekil icin de─čildir saatlerin ruhu apayridir ben buna inaniyorum.
Bravo. Biraz zenginin mal─▒ z├╝─č├╝rd├╝n ├ženesi meselesi olmu┼č

SM-G950F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
The best , or nothing..
Follow my instagram page : rolex.collector
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
nzmokur

Ya┼č: 35
Kay─▒t: 31 Mar 2010 23:14

Mesaj ivanko » 26 Eki 2017 18:24

Salihizmir yazd─▒:Sevgili ivanko evet o saati gercekten cok dusundum ancak tam bir Fenerbah├že saati gibi geliyor:) Hasta besiktasliyim ama su aralar inan─▒lmaz degerli ye┼čil submarinerler temiz bir 116618 e hay─▒r demem takasta:)

Bir Galatasarayl─▒ olarak ben de zaman─▒nda ayn─▒ sebepten almaktan vazge├žmi┼čtim. 116718 ye┼čil kadran gmt yi ├žok be─čeniyorum, fakat rakam d├╝┼č├╝n├╝ld├╝─č├╝nde tax free almak iyi olur gibi . Kos adas─▒nda Volakas var sahipleri Yunan vatanda┼č─▒ ─░zmirli abi karde┼čler. Tax free ile en iyi fiyatlar─▒ hep onlardan ald─▒m, akl─▒n─▒zda bulunsun.
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ivanko

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 02 Ara 2012 23:35

Mesaj ermansire » 26 Eki 2017 21:16

Seramik Daytona al─▒n o halde siyah beyaz
instagram.com/ermansire
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ermansire

Kay─▒t: 05 Ara 2012 14:47

Mesaj facerlann » 26 Eki 2017 22:10

┼×u rolex lerin her ┼čeyi g├╝zelde caseback inin neden cam olmad─▒─č─▒n─▒ hala anlamad─▒m. Arastirdim da, ama pek tatmin edici cevap bulamad─▒m
facerlann

Ya┼č: 19
Kay─▒t: 18 Tem 2017 16:48

Mesaj bumega » 26 Eki 2017 22:37

facerlann yazd─▒:┼×u rolex lerin her ┼čeyi g├╝zelde caseback inin neden cam olmad─▒─č─▒n─▒ hala anlamad─▒m. Arastirdim da, ama pek tatmin edici cevap bulamad─▒m
+1 Bende hep ayn─▒ ┼čeyi dusunurum

SM-G930F cihaz─▒mdan Tapatalk kullan─▒larak g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
bumega

Ya┼č: 34
Kay─▒t: 04 Eyl 2017 00:11

Mesaj Salihizmir » 26 Eki 2017 22:58

ermansire yazd─▒:Seramik Daytona al─▒n o halde siyah beyaz

Seramik daytona ya bayiliyorum zaten ancak malum karaborsa fiyat─▒na kar┼č─▒y─▒m ve bayilerdeki siralardan herkesin haberi vardir.─░nsanlarin s─▒ra bekleyip daha fazla para icin satmalar─▒n─▒ f─▒rsat├ž─▒l─▒k olarak g├Âr├╝yorum Ve bu y├╝zden bunlara prim vermemek icin 4K 5k Euro fazladan asla vermem:)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Salihizmir

Mesaj ermansire » 26 Eki 2017 23:18

Valla siyah beyaz ar─▒yorsan─▒z verin paras─▒n─▒ bekleyin derim.
instagram.com/ermansire
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ermansire

Kay─▒t: 05 Ara 2012 14:47

Mesaj Salihizmir » 26 Eki 2017 23:26

Rhodiumla g├Âr├╝┼čt├╝m di─čer saatlere kapora ald─▒klar─▒n─▒ ancak asla daytona icin almicaklarini cunku talep cok fazla Ve mahcup olucaklarini s├Âylediler.─░nsallah biterse denk gelip alabilirim ama imkans─▒z gibi:)
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
Salihizmir

Mesaj ivanko » 27 Eki 2017 00:19

facerlann yazd─▒:┼×u rolex lerin her ┼čeyi g├╝zelde caseback inin neden cam olmad─▒─č─▒n─▒ hala anlamad─▒m. Arastirdim da, ama pek tatmin edici cevap bulamad─▒m

2000-2014 y─▒llar─▒ aras─▒nda ├╝retti─či Cellini Prince modellerinde mekanizmay─▒ sergileyen casebackler ├╝retti. Kasa yap─▒s─▒na tam uyan, (dikt├Ârtgen kasaya diktd├Ârtgen mekanizma) iyi dekore edilmi┼č mekanizmas─▒na ra─čmen Rolex tarihinin en k├Ât├╝ satan modellerinden biri oldu ve yak─▒n zaman ├Ânce ├╝retimine son verildi.

Resim

Asl─▒nda Rolex markas─▒n─▒ l├╝ks saat segmentinde marka de─čeri olarak 1 numaraya oturtan da; 1926 y─▒l─▒nda patentini ald─▒─č─▒ Oyster (istiridye) Perpetual serisi; 1926 y─▒l─▒nda patentini ald─▒klar─▒, su ge├žirmezli─čine ve bir istirdyenin iki kabu─čunun birle┼čmesine atfen ad─▒n─▒ verdikleri kasalar─▒.─░lk ├╝retim y─▒llar─▒nda tarihi Panerai kasalar─▒na benzerken 1953 y─▒l─▒nda g├╝n├╝m├╝zde kullan─▒lan halini ald─▒.

Resim

Rolex Oyster serisi 1953 den g├╝n├╝m├╝ze m├╝┼čteri isteklerine de─čil marka de─čerlerine ba─čl─▒ olarak ├╝retildi. Oyster kasas─▒ tarihi boyunca limitli seriler, open heart diallar (mekanizma g├Âsteren kadran), alt─▒n,platin ve ├želik hari├ž di─čer materyallerden kasa, tourbillon mekanizma, tarih, ve kronomotre hari├ž komplikasyon (yachtmaster 2 de kullan─▒lan regata y─▒ bir kronometre t├╝revi olarak kabul edersek), bir olay─▒n an─▒s─▒na ├╝retilen saat (2014 Deepsea Deepblue James Cameron edition hari├ž) ve mekanizmay─▒ g├Âsteren caseback olarak ├╝retilmedi.

Resim

Y─▒llar i├žerisinde al─▒nan t├╝m bu operasyonel kararlar g├╝n├╝m├╝zde 100 metre uzaktan bile g├Ârseniz tan─▒yaca─č─▒n─▒z Oyster Perpetual kasas─▒n─▒ tarihin en ba┼čar─▒l─▒ ve ├žok satan ticari ├╝r├╝nlerinden biri haline getirdi. 2. el ald─▒─č─▒n─▒z bir Oyster Perpetual kasan─▒n da de─čerini korumas─▒ onun zamans─▒z bir klasik olmas─▒nda sakl─▒. M├╝┼čterisi zaman i├žerisinde demode olmayaca─č─▒na emin. Bu sayd─▒─č─▒m ├Âzellikleri ta┼č─▒yan tasar─▒mlar da g├╝n├╝m├╝zde modern klasikler olarak tarihde yerlerini ald─▒lar. Mesela Ferdinand Porsche imzal─▒ VW Kaplumba─čadan g├╝n├╝m├╝ze evrimle┼čen Porsche 911, Leica foto─čraf makinas─▒ veya 1908 den beri ├╝retilen ve t├╝m d├╝nyan─▒n severek giydi─či Converse Chuck Taylor sneakerlar.

Resim

Horoloji tarihine bakt─▒─č─▒m─▒zda yukar─▒da anlatt─▒─č─▒m marka prensiplerinden sapman─▒n felaketlerle sonu├žland─▒─č─▒n─▒ g├Âr├╝yoruz. 1990 lara kadar Horoloji d├╝nyas─▒n─▒n en ba┼čar─▒l─▒ firmalar─▒ndan biri olan, El Primero serileri gibi efsanevi saatler ├╝reten markan─▒n m├╝┼čteri isteklerine ve zaman─▒n ruhuna uygun saatler (Zenith Defy Extreme serisi) ├╝retme odakl─▒ CEO su Thierry Nataf elinde iflas─▒n e┼či─čine getirilmesi (1999 y─▒l─▒nda LVMH grubuna sat─▒┼č─▒yla sonland─▒) . G├╝n├╝m├╝zde de AP ve Panerai nin ayn─▒ yolda ilerledi─čini d├╝┼č├╝n├╝yorum.

Resim

Resim

Resim

Sonu├ž olarak, horoloji tarihi bize g├Âsteriyorki ; m├╝┼čterilerinin g├Âz├╝nde marka alg─▒s─▒n─▒ bozacak b├╝y├╝k bir de─či┼čiklik felaketle sonu├žlanabiliyor. 64 y─▒ld─▒r ufak dokunu┼člarla y├Ân verdikleri bir tasar─▒m─▒ mekanizma g├Âsteren cam kapak gibi b├╝y├╝k bir de─či┼čiklikle riske atacaklar─▒n─▒ ve sad─▒k kullan─▒c─▒lar─▒n─▒n tepkisini ├žekmeyi g├Âze alacaklar─▒n─▒ hi├ž sanm─▒yorum. Rolex son y─▒llarda bu tip m├╝┼čteri ve zaman─▒n trendine uygun tasar─▒mlar─▒n─▒ (bronz veya seramik kasa, temal─▒ saatler gibi) k├╝├ž├╝k karde┼či Tudor da ba┼čar─▒yla uyguluyor.

Umar─▒m yazd─▒klar─▒m biraz olsun soruna cevap olmu┼čtur.

Tapatalk kullanarak iPhone arac─▒l─▒─č─▒yla g├Ânderildi
Kullan─▒c─▒ avatar─▒
ivanko

Ya┼č: 44
Kay─▒t: 02 Ara 2012 23:35

├ľncekiSonraki

Tempus Saat Oris TSF Efsane Cuma % 50 ─░ndirimli Modeller

D├Ân TSF Saat Dan─▒┼čma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler ├ževrimi├ži

Bu forumu gezen kullan─▒c─▒lar: Hi├ž bir kay─▒tl─▒ kullan─▒c─▒ yok ve 33 misafir

Click To Discover Claude Bernard Collections

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners