Seiko saat hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko saat hakkında

Mesaj erdagozonur » 15 Eki 2017, 10:27

İyi günleri.İyi forumlar
Seiko nun snzg15 modeli ile snzg13 modeli arasında anlamlı bir fark var mıdır?
Nato kayışla kullanmak istiyorum ama Snzg13 hep metal kordonlu gördüm internette kafamı karıştırdı bir fikir alayım dedim
İkisi de nato kayışla kullanılabilir mi?
Kullanıcı avatarı
erdagozonur

Re: Seiko saat hakkında

Mesaj Ankthas » 15 Eki 2017, 13:44

Selamlar, bu iki saat her şeyiyle aynı saat aslında, tek fark snzg15 "sandblasted" dediğimiz daha matlaştırılmış bir kasaya sahip. snzg13 modeli ise bir kısmı polished(parlatılmış) bir kısmı ise brushed(fırçalanmış) kasaya sahip. Bunlar sonradan kasaya yapılan işlemlerle elde ediliyor bu yüzden mekanizma, kullanılan malzeme kalitesi vs aynı iki saatte de. Kısacası yapacağınız tercih kendi kişisel zevkinize hitap eden modeli almak olacaktır. İkisi de hem nato, hem çelik bilezik hem de her türlü deri kayışla kullanılabilir. Ben olsam snzg13 modelini alırdım çünkü saate uygun çelik bilezik bulmak biraz zor olabiliyor halbuki nato hem ucuz hem de hepsi standart bütün saatlerle uyumlu, yeterince boynuz uzunluğu varsa. Yine de iki modeli de bileğinizde deneyin beğendiğinizi alın derim :thumbup: şimdiden hayırlı olsun :champ:
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: myh ve 56 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners