Seiko 5 Sports Almak İstiyorum Tavsiye Lütfen

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Seiko 5 Sports Almak İstiyorum Tavsiye Lütfen

Mesaj Redliner » 24 Nis 2010, 13:04

Arkadaşlar hepinize selamlar. Forumda yeniyim ve 3-4 gündür sürekli hem bu forumu hemde yabancı forumları inceliyorum. Gördüğüm kadarıyla saat hayranlığı sadece bana özgü değilmiş bunu anlamak güzel :) Ben şu ana kadar mekanik otomatik bir saat kullanmadım ama şu an bu tarz bir saat almak istiyorum ve giriş seviyesi için seiko 5 sports (7S36) kalibreyi hem tarz hem kullanım bakımından güzel buldum. Fakat bazı endişelerim var. Bu seiko 5 ler (7S36) günde +-20 sn kadar sapma yapabiliyormuş. Bu da haftada en az 2-3 dakika geri kalma yada ileri gitme demektirki benim için büyük bir sapma. Ama saatide çok beğendim ve şu an ekstra bir saate ayırabileceğim bütçem 400-500 TL kadar ve bu fiyat aralığındaki tek otomatik saat bu. Birde swatch chrono otomatik var oda çok güzel ama hem 30m wr hemde kasa plastik olduğu için ona pek yanaşmak istemiyorum. Forumdan bir arkadaşımız seiko 5 sports almış ve yazıda yazmış hakkında okuyunca çokta hoşuma gitti ama o 1 haftada toplam 20 sn sapma olduğunu yazmış. Bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla...
Kullanıcı avatarı
Redliner

Re: Seiko 5 Sports almak istiyorum yardım lütfen

Mesaj Clk » 24 Nis 2010, 13:24

Merhaba Baris, aramiza hosgeldin. Kendini tanisma bölümünde tanitirsan seviniriz.

Hatasiz calisan otomatik saat yok. Dolayisi ile otomatik bir saat alirken bu tip hata paylarini kabul etmek gerekiyor. +/- 20 saniye her Seiko5 icin verilmis bir deger degil. Bu bilgi sadece Seiko5 saatlerin bu kadar fazla hata yapabilme sansini belirtmek icin verilmistir. Demek istedigim bir Seiko5 günde 8 saniye sapma ile calisirken digeri 20 saniye sapma yapabilir. Bunun baslica nedeni seri üretimden kaynakli hassasiyet problemleri ki, bu yine ayarlanabilecek bir durum. Sonucta Seiko5 fiyati ile her zaman ilk seceneklerden birisi olabilecek bir saat ama piyasada yalniz degil.

600 YTL civarina da yuksek kaliteli otomatik saatler var. Bu saatler ile ilgili bilgi almak icin ACY saat ile temasa gecebilirsin.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Redliner » 24 Nis 2010, 13:41

İlginiz için teşekkür ederim. Bende ortalama bir değer gibi düşünmüştüm ilk başta ama. Benim şansıma gider -20 lik sapma yapan çıkar :) şaka bir yana. Dediğim gibi bir otomatik saat almak istiyorum ve seiko ilk tercihlerim arasında. Anladığım kadarıyla biraz daha araştırma yapmam lazım. Eğer az bir fiyat farkıyla daha iyi bir saat alınabiliyorsa zorlarım kendimi. Görüşmek üzere iyi saatler :)
Kullanıcı avatarı
Redliner

Mesaj Frax » 24 Nis 2010, 13:45

Orient daha uygun fiyat olarak.Onlara da bakabilirsin.Şimdi burada doğrudan model öneremiyorum çünkü çok seçenek var :)
Kullanıcı avatarı
Frax

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 60 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners