Alpha Military Universal (24 Saat)

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Alpha Military Universal (24 Saat)

Mesaj dxmr12 » 07 Eki 2017, 01:05

Merhabalar öncelikle. 24 saatlik kadranı bir saat alma düşüncem vardı. Birkaç aydır internette Alpha firmasına rastladım.
Forumdan kendisiyle ilgili yazılan çizilen çoğu yazıyı okudum. Ve modelle ilgili pek bilgiye rastlayamayınca başlık açmaya karar verdim.
Sorularıma gelirsem.
1. Bu saatin kalitesi, mekanizması nasıldır?
2. 100-150 dolar bandında önereceğiniz başka bir model olur mu?
http://www.alpha-watch.com/details.php?myid=1088
Kullanıcı avatarı
dxmr12

Re: Alpha Military Universal (24 Saat)

Mesaj rolexcollector » 07 Eki 2017, 10:05

dxmr12 yazdı:Merhabalar öncelikle. 24 saatlik kadranı bir saat alma düşüncem vardı. Birkaç aydır internette Alpha firmasına rastladım.
Forumdan kendisiyle ilgili yazılan çizilen çoğu yazıyı okudum. Ve modelle ilgili pek bilgiye rastlayamayınca başlık açmaya karar verdim.
Sorularıma gelirsem.
Mekanizması çok uzun ömürlü olmayacaktır, fotoğraftan gördüğüm kadarıyla. Ancak 24 saat isteğinizi çözer ve bu paraya alınabilir diye düşünüyorum. Seiko 5 lere de bakın ama...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj kirpi » 07 Eki 2017, 11:25

düşünürseniz vostok komandirskie 24 hour modelleri var birkaç tane, ucuz segmentte ama mekanizması biraz daha kaliteli
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj KKarakuş » 07 Eki 2017, 11:45

Merhaba,

Mekanizma olarak klasik Çin mekanizmaları olduğu için ömrü ne kadar olur bu biraz şans meselesi.

24 Saat prensibine bağlı çalışan bir saat istiyorsanız yeni üretim Vostok'lara bakabilir ya da eski nesil Vostok 24 hours 'lara göz gezdirebilirsiniz.
Açıkçası eski nesil Vostok 24 Hours'lar bu linkteki ve yeni nesil Vostok'lardan daha estetik ve güzel duruyor diyebilirim. Tabii ki bu zevk herkeste değişmekte. :thumbup:

Örnek olarak eski nesil bir Vostok 24 hours ;

Resim
" İnsanlar hangi dünyaya kulak kesilmişse, öbürüne sağır..! " / İsmet ÖZEL
Kullanıcı avatarı
KKarakuş

Mesaj dxmr12 » 07 Eki 2017, 20:57

nzmokur yazdı:
dxmr12 yazdı:Merhabalar öncelikle. 24 saatlik kadranı bir saat alma düşüncem vardı. Birkaç aydır internette Alpha firmasına rastladım.
Sorularıma gelirsem.
Mekanizması çok uzun ömürlü olmayacaktır, fotoğraftan gördüğüm kadarıyla. Ancak 24 saat isteğinizi çözer ve bu paraya alınabilir diye düşünüyorum. Seiko 5 lere de bakın ama...

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Seiko 5 çok beğendiğim saatler arasında hatta fiyat/performans olarak bir numarada :)
Ama Seiko 5 de 24 Hours model göremedim. Benim gözümden kaçtıysa ve önerirseniz o da iyi bir seçenek olur.
Kullanıcı avatarı
dxmr12

Mesaj dxmr12 » 07 Eki 2017, 20:58

kirpi yazdı:düşünürseniz vostok komandirskie 24 hour modelleri var birkaç tane, ucuz segmentte ama mekanizması biraz daha kaliteli

Şimdi meranom.com dan bakınca fark ettim. Vostok Komandirskie 24 saat modelleri Alpha'dan 30 dolar daha ucuz.
Kullanıcı avatarı
dxmr12

Mesaj kirpi » 07 Eki 2017, 23:48

evet, 70 dolar için daha bilindik bir mekanizma(vostok amphibialarda kullanılan 2416nın 24 saat olan versiyonu 2431/2432) ama kadran istediğiniz gibi olmayabilir, yukarıdaki 24h raketa kadar estetik gözükmüyor
Kullanıcı avatarı
kirpi

Mesaj Ankthas » 08 Eki 2017, 02:07

Ben baya beğendim bu Alpha'nın tipini. Sandviç kadranı çok güzelmiş. Vostok mekanizması kadar güvenilir değildir ama çok kötü çıkacağını da zannetmiyorum, bence denemeye değer. Sadece boyutlarına baktım baya büyük ve ağır gözüküyor, bunu da göz önünde bulundurun alırken.
Deniz
Kullanıcı avatarı
Ankthas

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 181 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners