Mathis Montabon MM-17 Mekanizma Bilgi ve Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Mathis Montabon MM-17 Mekanizma Bilgi ve Yorum

Mesaj mhmmet66 » 05 Eki 2017, 18:02

Arkadaşlar merhaba öncelikle forumda yeniyim her hangi bir kusurum olursa affola.

Benim 3-4 senedir gerçek anlamda aşk yaşadığım bir saat var diyebilirim bu saatin fiyatının yüksek olması nedeniyle bu hayalimi bir süreliğine erteledim. Saatin resmi şirketine mail yoluyla ulaştım ve bana saat konusunda %85 lik bir indirim sunarak 1790€-%85 yani 358€ saati alabileceğim söylendi gerçekten buna çok sevindim ve hemen kabul ettim daha sonra saati uzun uzun yabancı forumlarda araştırdım gördüğüm yorumlar kesin olmamasına karşın bi miktar beni üzdü bu saatler yüksek etiket fiyatı ile şişirilmiş çin menşeli saatler diye okudum yorumlarda fakat gerçek mi değil mi bilmiyorum o yüzden mekanizmadan anlayanları konuya bekliyorum teşekkürler.

Saati almayı hâlâ ilk gün ki gibi çok istiyorum ama sizce bu fiyata değer mi beni senelerce götürmesini istiyorum. Bu saati keşfedişim dayımın oğlunun kolunda gördüğüm ana dayanıyor. Kendisi bu saati 5 senedir kullanıyor 2-3 kere bozulmuş şuana kadar ama şuan tıkır tıkır çalışıyor.

Teknik ve Detaylar:
Model-No: MM-17
paslanmaz çelik kasa IP siyah
paslanmaz çelik bileklik
otomatik kalibreli Mathis Montabon MM-17
40 mücevher
Çizilmeye dayanıklı safir cam
kutu çapı 44 mm
yükseklik 15 mm
5 ATM su geçirmez
bileklikle birlikte ağırlık 212g
Tavsiye edilen perakende satış fiyatı 1.790 EURO

https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq ... k3BclJ.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq ... DCnlix.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq ... FbtFrO.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq ... aaL8om.jpg
https://imagizer.imageshack.us/v2/320xq ... mtCq0c.jpg

Evet saatin görselleri yukarda lütfen inceleyip bana görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim :)

Not: Saatin markası ünlü sanatçı tarafından çin menşeili uzak durulması geren saatler yayınlanan kara listede yok.
Kullanıcı avatarı
mhmmet66

Re: Saat mekanizma hakkında bilgisi olan lütfen konuya gelsi

Mesaj atoprak » 05 Eki 2017, 22:12

Merhaba,

Bence uzak durun, bana fazlaca çakma bir marka gibi gözüktü :) ... bütçeniz bu civardaysa Seiko, Tissot veya Hamilton gibi markaların modellere erişebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj asymptote » 05 Eki 2017, 22:38

Benim kayınçoda da var aynısından, beş para etmez!..
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj rolexcollector » 05 Eki 2017, 22:54

Gidip otomatik bir seiko alın, sakın bulaşmayın.
Bu saat max 50 usd lik bir saat.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Re: Mathis Montabon MM-17 Mekanizma Bilgi ve Yorum

Mesaj SeiKinetic » 06 Eki 2017, 11:48

İndirimli halinin bile yarı fiyatına daha kaliteli ürünler mevcuttur. Kim veriyor bunlara 1700-1800€ paraları yahu, kafayı yememek elde değil. Ayrıca ilk baktığım sitede fiyatını indirimsiz şekilde 250€ olarak gördüm. 150€ civarı bir fiyat olsa idi, heyecan olsun diye denenebilirdi. Ancak +300€ fiyatlara düşünülmemeli bence.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj mhmmet66 » 06 Eki 2017, 16:46

atoprak yazdı:Merhaba,

Bence uzak durun, bana fazlaca çakma bir marka gibi gözüktü :) ... bütçeniz bu civardaysa Seiko, Tissot veya Hamilton gibi markaların modellere erişebilirsiniz.

Merhaba, bu saati gerçekten çok istiyorum saati bi süre kullanma zamanım oldu ve o andan itibaren bu saati çok istiyorum Seiko ve diğer markalar elbet çok güzel markalar fakat benim ilgimi çekmiyor :)
Kullanıcı avatarı
mhmmet66

Re: Mathis Montabon MM-17 Mekanizma Bilgi ve Yorum

Mesaj mhmmet66 » 06 Eki 2017, 16:49

SeiKinetic yazdı:İndirimli halinin bile yarı fiyatına daha kaliteli ürünler mevcuttur. Kim veriyor bunlara 1700-1800€ paraları yahu, kafayı yememek elde değil. Ayrıca ilk baktığım sitede fiyatını indirimsiz şekilde 250€ olarak gördüm. 150€ civarı bir fiyat olsa idi, heyecan olsun diye denenebilirdi. Ancak +300€ fiyatlara düşünülmemeli bence.

Bilemiyorum usta yani bu saat senelerdir çok ilgimi çekiyor ama açıkçası elimde kalmasından korkuyorum eğer bir sorun olursa 2 yıl garantisi var
Kullanıcı avatarı
mhmmet66

Mesaj mhmmet66 » 06 Eki 2017, 16:51

asymptote yazdı:Benim kayınçoda da var aynısından, beş para etmez!..

Kayınçonuz kaç senedir kullanıyor? Memnun mu? Birde mümkünse fotoğrafını isteyebilir miyim?
Kullanıcı avatarı
mhmmet66

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 100 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners