Omega Speedmaster Reduced Automatic Chronograph Yorum

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Omega Speedmaster Reduced Automatic Chronograph Yorum

Mesaj kilimanjaro » 26 Oca 2018, 00:09

mermertaş yazdı:Reduced coax değildir. Eta 2892 üzerine Dubois depraz kronograf modülü takılmıştır. Bu nedenle de krono tuşları ile tepe aynı hizada değildir.

Her ne kadar reduced modeli daha çok sevsem de, maalesef moonwatch ile alakasız bir saat

VIA_F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

https://www.omegawatches.com/watch-omeg ... 385001001/

Bunu ben reduced sanmıştım.
Ne kadar farklı olursa olsun, sana ait olmayana tenezzül etme , ve ne kadar basit olursa olsun senin olandan asla vazgeçme

Ernesto Che GUEVARA
Kullanıcı avatarı
kilimanjaro

Mesaj mermertaş » 26 Oca 2018, 07:09

kilimanjaro yazdı:
mermertaş yazdı:Reduced coax değildir. Eta 2892 üzerine Dubois depraz kronograf modülü takılmıştır. Bu nedenle de krono tuşları ile tepe aynı hizada değildir.

Her ne kadar reduced modeli daha çok sevsem de, maalesef moonwatch ile alakasız bir saat

https://www.omegawatches.com/watch-omeg ... 385001001/

Bunu ben reduced sanmıştım.
Değildur :)

Şu anda üretilmiyor reduced diye tabir ettiğimiz saat bildiğim kadarıyla

Kullanıcı avatarı
mermertaş

Mesaj omerkutay » 27 Oca 2018, 00:33

Arkadaşlar ben saat konusunda çok amatörüm ve kullandığınız terimlerin çoğunu anlamamaktayım rica etsem açıklayıcı ve öğretici olabilme durumumuz varmı :) ben otomatik olsun istiyorum
klimanjaronun bilgisi dahilinde reduced olan otomatik co-axial mekanizmaya sahip ve çapı 38 mm sanırım.Moonwatch ise kurmalı lemania mekanizma ve çapı 42 mm olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız
sizce kurmalı olanın mekanizması dahamı iyi? birbirlerine üstün gelen yönleri nedir? birde bu saat 1970 lerdede üretilmiş 2000li yıllardada hangisi daha makbul olur? eski üretimlermi yeni üretimlermi? eskilerle yeniler arasında netür farklar var?
Kullanıcı avatarı
omerkutay

Omega Speedmaster Reduced Automatic Chronograph Yorum

Mesaj Noodles » 27 Oca 2018, 13:48

omerkutay yazdı:Arkadaşlar ben saat konusunda çok amatörüm ve kullandığınız terimlerin çoğunu anlamamaktayım rica etsem açıklayıcı ve öğretici olabilme durumumuz varmı [emoji3] ben otomatik olsun istiyorum
klimanjaronun bilgisi dahilinde reduced olan otomatik co-axial mekanizmaya sahip ve çapı 38 mm sanırım.Moonwatch ise kurmalı lemania mekanizma ve çapı 42 mm olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız
sizce kurmalı olanın mekanizması dahamı iyi? birbirlerine üstün gelen yönleri nedir? birde bu saat 1970 lerdede üretilmiş 2000li yıllardada hangisi daha makbul olur? eski üretimlermi yeni üretimlermi? eskilerle yeniler arasında netür farklar var?

Bu biraz zevk meselesi. Kurmalı saat kullanmak herkese göre bişey değil, neticede iki günde bir kurmanız gerekiyor, ve kimi insanlar çağımızda bunu demode ve kullanım zorluğu olarak görüyor. Ben iki versiyonu da kullandım. Mekanizma olarak iki saat de sizi üzmeyecektir. Ancak Reduced güncel bir model değil. Şu an üretilmiyor yani. Ayrıca Moonwatch'ın kadran hizalamasi ve kolları görsel olarak daha güzel bence. Moonwatch çeşitli evrimlerden sonra bu güne geldi ve bence safir camlı versiyonuyla en harika halini aldı. Bilezik kalitesinde de ciddi farklar söz konusu, Moonwatch lehine tabii ki.

Şahsi fikrim 100% Moonwatch lehinedir. Nacizane tavsiyem ikisini de canlı olarak deneyin, ve kesinlikle acele karar vermeyin.
Kullanıcı avatarı
Noodles

Mesaj omerkutay » 31 Oca 2018, 21:56

Noodles yazdı:
omerkutay yazdı:Arkadaşlar ben saat konusunda çok amatörüm ve kullandığınız terimlerin çoğunu anlamamaktayım rica etsem açıklayıcı ve öğretici olabilme durumumuz varmı [emoji3] ben otomatik olsun istiyorum

Bu biraz zevk meselesi. Kurmalı saat kullanmak herkese göre bişey değil, neticede iki günde bir kurmanız gerekiyor, ve kimi insanlar çağımızda bunu demode ve kullanım zorluğu olarak görüyor. Ben iki versiyonu da kullandım. Mekanizma olarak iki saat de sizi üzmeyecektir. Ancak Reduced güncel bir model değil. Şu an üretilmiyor yani. Ayrıca Moonwatch'ın kadran hizalamasi ve kolları görsel olarak daha güzel bence. Moonwatch çeşitli evrimlerden sonra bu güne geldi ve bence safir camlı versiyonuyla en harika halini aldı. Bilezik kalitesinde de ciddi farklar söz konusu, Moonwatch lehine tabii ki.

Şahsi fikrim 100% Moonwatch lehinedir. Nacizane tavsiyem ikisini de canlı olarak deneyin, ve kesinlikle acele karar vermeyin.

Hocam moonwatch ta otomatik varmı :)
Kullanıcı avatarı
omerkutay

Mesaj rolexcollector » 31 Oca 2018, 22:40

omerkutay yazdı:
Noodles yazdı:

Hocam moonwatch ta otomatik varmı :)
Reduced versiyonu otomatik.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj omerkutay » 04 Şub 2018, 00:12

Teşekkür ederim bilgi için..
Kullanıcı avatarı
omerkutay

Mesaj omerkutay » 04 Şub 2018, 00:19

Teşekkür ederim bilgi için..
Kullanıcı avatarı
omerkutay

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 85 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners