ML Pontos Chronographe Hakkında

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

ML Pontos Chronographe Hakkında

Mesaj atoprak » 01 Eki 2017, 14:37

Arkadaşlar merhaba,

Daha öncede bir diver seçimi ile ilgili konu açmıştım (Oris 65 ile ilgiliydi) lakin aklıma aslında chronographe saatlerde takıldı ve bir kaç model gözüme çarptı. Aslında sonum bir SpeedMaster olacak gibi lakin ilk aşamada ona atlamadan önce bir alt segmentte bir saat bakmak istedim.

Malum saatçilerden birinde ML nin Pontos serisinin modelini vitrinde gördüğüm kadarıyla beğendim.
Mekanizması, bilindik, iyi bir mekanizma diye biliyorum.
Markada özellikle fiyat performans olarak olrak başarılı bir marka diye aklımda kalmış.

Siz ne dersiniz ? Şu anda 9k TL civarına alınabiliyor.
Daha sonra satmak istersem değer kaybı ne seviyede olur ?

Benzer fiyat aralığında alternatif önerilere açığım, sadece diver chronographe olmasın ve bileziği matlaştırılmış olanları tercih ederim. Çok ışıltılı, göze bakan ve 44mm den büyük ve partılı modelleri tercih etmiyorum.

Ne dersiniz ?

Resim

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
atoprak

Re: ML Pontos Chronographe Hakkında

Mesaj anywhere » 01 Eki 2017, 14:56

Speedmaster tavsiye edecektim, zaten hedefinizde olduğunu belirtmişsiniz. Bence 9 bin TL çok büyük bir meblağ bu model için. İkinci elde yaşayacağınız değer kaybı bence yüksek olacaktır. Bu bütçeyle en iyisi, iyi fiyatlı bir Speedmaster ilanı için bekleyin (geçtiğimiz günlerde forumda 8750 TL'ye satışa çıkarılan bir Speedmaster vardı) veya bütçenizi biraz daha artırın ve yine ikinci el ilanlarındaki Speedmaster'lara yönelin.
Kullanıcı avatarı
anywhere

Mesaj rolexcollector » 01 Eki 2017, 15:49

Forumda shichinin bildiğim kadarıyla satacak speedy sini. İletişime geçin derim tertemiz saat

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
The best , or nothing..
Instagram : rolex.collector
Kullanıcı avatarı
rolexcollector

Mesaj EnderE » 01 Eki 2017, 21:11

Pontoslarin sıfırı saat saat te 6000 kusurdu ay başı , ikinci elde ise 4000 belki veren olur .

SM-T800 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj EnderE » 01 Eki 2017, 21:14

Birde bunları çeliği çok ağır oluyor o yüzden pontos s lerin yanında nato da veriyorlar . Şahsen ben bu yüzden nato ile kullanmıştım , geneldede normal pontoslari alanlari deri kayıs ile takarken görüyorum

Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj atoprak » 01 Eki 2017, 22:08

anywhere yazdı:Speedmaster tavsiye edecektim, zaten hedefinizde olduğunu belirtmişsiniz. Bence 9 bin TL çok büyük bir meblağ bu model için. İkinci elde yaşayacağınız değer kaybı bence yüksek olacaktır. Bu bütçeyle en iyisi, iyi fiyatlı bir Speedmaster ilanı için bekleyin (geçtiğimiz günlerde forumda 8750 TL'ye satışa çıkarılan bir Speedmaster vardı) veya bütçenizi biraz daha artırın ve yine ikinci el ilanlarındaki Speedmaster'lara yönelin.

Korktuğum başıma geldi :)
Böyle bir yorum alacağımı tahmin etmiştim :)
Ama belkide haklısınız...
Bu modeli ya daha ucuza almalıyım, veya bu bütçeye gayet temiz bir bir SpeedMaster denk getirmeliyim ki.. bence mümkün gibi..
Başka alternatif öneriniz olur mu, yoksa bu sınıfın prensi SpeedMaster mi ?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj atoprak » 01 Eki 2017, 22:13

EnderE yazdı:Pontoslarin sıfırı saat saat te 6000 kusurdu ay başı , ikinci elde ise 4000 belki veren olur .

Merhaba,

Emin misiniz, lakin S&S nin internet sitesinde %25 indirimli fiyatı 9K dan biraz fazla .. & binlere inmesi için ciddi indirim gerekiri .. 6 binlerde olsa alınabilir diye düşündüm,

Bu arada kayış ile ilgili mesajını benim için çok kısmetli lakin, dürüst olmak gerekirse, çok saatim oldu ama neredeyse her seferinde deri kayış tercih ettim ... derdim ağırlıktan çok şık olmasıydı ancak onunda bildiğiniz handikapları var.. Ağırlık, tahmin ettiğim bir konu .. ama ne kadar ağır olur .. orasını sanırım kullananlar pay biçer..

Bu saat zaten n ispetenkalın, geniş (mekanizma faktörü sanırım) .. haliyle kasa olarak ağır .. ama bilezikte ağırsa çekilmez hale mi geliyor ?
Ben şimdi gidip taksam, evet ağır gibi hissederim ama bir yandandan alışırım da derim.. tabi sonra "ağır bu" deyip, kayış değişimine veya hatta saat değişimine gitmekte var.
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj anywhere » 01 Eki 2017, 22:49

atoprak yazdı:
anywhere yazdı:Speedmaster tavsiye edecektim, zaten hedefinizde olduğunu belirtmişsiniz. Bence 9 bin TL çok büyük bir meblağ bu model için. İkinci elde yaşayacağınız değer kaybı bence yüksek olacaktır. Bu bütçeyle en iyisi, iyi fiyatlı bir Speedmaster ilanı için bekleyin (geçtiğimiz günlerde forumda 8750 TL'ye satışa çıkarılan bir Speedmaster vardı) veya bütçenizi biraz daha artırın ve yine ikinci el ilanlarındaki Speedmaster'lara yönelin.

Korktuğum başıma geldi :)
Böyle bir yorum alacağımı tahmin etmiştim :)
Ama belkide haklısınız...
Bu modeli ya daha ucuza almalıyım, veya bu bütçeye gayet temiz bir bir SpeedMaster denk getirmeliyim ki.. bence mümkün gibi..
Başka alternatif öneriniz olur mu, yoksa bu sınıfın prensi SpeedMaster mi ?

Teşekkürler

Kronograf için bana göre bu fiyatlara en uygun oturan saat Speedmaster. Benzer fiyat aralığında Omega Seamaster 300M'i inceleyebilirsiniz. İkinci elde, sizin bütçeniz civarında seyrediyor. Bir de Tudor Heritage Black Bay var, tabi onu ikinci elde 9 bin TL'nin altına almanız mümkün.
Kullanıcı avatarı
anywhere

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 161 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners