IWC Pilot's Watch Mark ve Tavsiye

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

IWC Pilot's Watch Mark ve Tavsiye

Mesaj EfeSay » 27 Eyl 2017, 12:12

Merhabalar,

Foruma yeni üye oldum. 23 yaşındayım ama klasik bir tarzım var. Kahverengi kayışlı saat almayı düşünüyorum gerek yaşım gerek ekonomik durumum sebebiyle asıl istediğim saati alma şansım yok önümüzdeki 10 sene boyunca.

Şuan 3 tane saatim var. İlk saatim olan tissot t-sport modeli nereden baksanız 10 senelik saat. Bu saat yerine başka bir saat arıyorum. Aklımda IWC pilot's mark le petit prince modelini düşünüyorum. Kahverengi kayış mavi içi olanı. Yada omega deville co-axial chrono modelini düşünüyorum. Model numarası Omega 424.13.40.20.02.002 . Bir yandanda fiyat hakkında fikrim yok gidipte hiç sormadım ama hublot classic fusion black magic modeline bayıldım. Ama kahverengi saat ihtiyacım var hublot ların fiyatı hakkında bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

Açıkçası bir saatten beklentilerim aldığım zaman çocuğuma bırakabilcek, uzun ömürlü saatlere bakıyorum. Ama pek bir fikrim yok. Şuan maurice lacroix pontos chronograph ve rolex submariner date saatim var.

Saat benim için hafif ve ince olmalı.(luminor nasıl olduysa beğendim kalın olmasına rağmen) Bunları göz önünde bulundurarak. Önerebilceğiniz kahverengi kayışlı saat modellerini tavsiye edebilirmisiniz ?

Beğendiğim kahverengi olarak luminor panerei 8 days modeli ve zenith elite ultra thin modelini beğeniyorum.

Iwc nin beğendiğim modelinin içindeki mekanizmasının eta olduğunu okudum. Bilgili biri değilim saat konusunda ama uzun ömürlü olmadığını markanın kendi mekanizması olmadığını okudum. Bunun hakkında ve omega nın o modeli hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

Fiyat olarak şuan tam bir fikrim yok ama 15bine kadar olarak düşünüyorum. ( 2.el konusunda pek fikrim yok o yüzden uzak duruyorum)

Şimdiden yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
EfeSay

Re: IWC Pilot's Watch Mark ve Tavsiye

Mesaj EfeSay » 28 Eyl 2017, 10:19

Konu açma kurallarını bilmediğim için sonradan fotoraf yükledim.

https://imgur.com/a/KJbBw

https://imgur.com/a/ylmoh

Önizlemeli fotoraf kodunu bilmedigim için upload edip linkini koydum :)
Kullanıcı avatarı
EfeSay

Mesaj EfeSay » 28 Eyl 2017, 10:22

https://www.iwc.com/en/watch-collections/pilot-watches/iw327004-pilot-s-watch-mark-xviii-edition-le-petit-prince-.html

https://www.omegawatches.com/watches/de-ville/prestige/co-axial-395-mm/42413402002002/

fotoraf upload etmeme rağmen burda önizlemeli paylaşamadım. İnternet sitelerinin linkini koydum. Fotoraf imgur a uploaddan sonra burda img koduyla görünmediler. Anlatırsanız bir dahakine öyle paylaşım yaparım.

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
EfeSay

Mesaj EnderE » 28 Eyl 2017, 12:00

Iwc pilot chronolar mekanizma nedeni ile kalın saatlerdir . İnce chrono istiyorsanız el primero lu bir zenith işinizi çözer . Aşağıda iki saatinde farki gorun diye resimini koyuyorum (sizin sorduğunuz iwc resimdekinin mavi kadran ve kahve kayısli olanı , kasaları aynıdır ) .

Siz zenithde gönlünüze göre bir rengini seçersiniz
ResimResim

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj EfeSay » 28 Eyl 2017, 13:23

EnderE yazdı:Iwc pilot chronolar mekanizma nedeni ile kalın saatlerdir . İnce chrono istiyorsanız el primero lu bir zenith işinizi çözer . Aşağıda iki saatinde farki gorun diye resimini koyuyorum (sizin sorduğunuz iwc resimdekinin mavi kadran ve kahve kayısli olanı , kasaları aynıdır ) .

ResimResim

bahsettigim iwc le petit prince edition diye geçendi. kahve kayış mavi kadran olan, kalınlığı açısından uygun bir model o. Zenith in elite ultra thin modelini beğendim ama kahve kayışlı olan bir model göremedim ve fiyatları nedir fikriniz varmı? ultra thin elite modelinin ve sizin fotoraftaki önerdiğiniz modelin. chrono24 den bakıyorum saatlere ve rangeler çok fazla 11bine olan saat 15binede var mesala, türkiye fiyatlarıyla aşağı yukarı aynı fiyatları olan nasıl karşılaştirabilirim chrono24 den.

Zenith in mekanizmaları kendi mekanizmasıymış. Ama iwc nin dediğim modelin eta makine kullanılıyormuş. Saat olayına yabancı birisi olarak, eta makine nin tercih edilmek istenmesinin sebepleri nelerdir ?
Kullanıcı avatarı
EfeSay

Mesaj Umutt » 28 Eyl 2017, 13:35

Hocam söylediğiniz modelin yakın zamanda kutu açılışını yapmıştım, aşağıda bir kaç bilek fotosu da paylaştım.

Saatler ile ilgili teknik bilgisi çok ileri düzeyde olan arkadaşlar var forumda ama ben beginner seviyesinde bir kullanıcı olarak özetle şunları paylaşabilirim; İwc bu modelinde, kalitesi ve dayanıklılığı uzun yıllardır kanıtlanmış valjoux 7750 mekanizma kullanıyor, zaman tutuşu gayet iyi, diğer bir avantajı da Eta nın bir çok mekanizması gibi parçasının kolay bulunması ve genel olarak tamir ve bakımının hem bilinir ve hem de kolay olması.

Iwc forumda, elit marka konumlaması ve yüksek fiyat skalasına karşılık bir çok modelinde Eta kullandığı için zaman zaman eleştirilen bir marka, ama bunun dışında genel olarak marka tarihçesi,kalitesi ve estetiği yönünden yeterince saygın bir marka olduğunu ve bu modelin de ayrıca markanın f/p modeli olarak görüldüğünü söyleyebilirim. Saatten, şahsen benim bir kullanıcı olarak aldığım keyif muazzam.

Buna karşılık Ender Hocamın bahsettiği Zenith, horoloji dünyasında efsanevi bir model ve ayrıca markanın da ikonik bir modeli. Inhouse mekanizmasj ve kadrandaki detay işçiliği ile çok özel bir model. Eğer ince bir chrono arıyorsanız kesinlikle çok iyi bir seçim olacaktır.

Karar sizin, ben bir saat meraklısı ve horoloji sevdalısı olmaktan öte bir saat kullanıcısıyım. Saat seçimlerimde modelin tarihçesi ve mekanizmanın teknik özellikleri, komplikasyonları vs.. dense estetik kaygılar ve değerini korumasını biraz daha ön planda kalıyor. Buna göre benim tercihim iwc olurdu.

ResimResimResim
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj EnderE » 28 Eyl 2017, 22:29

EfeSay yazdı:
EnderE yazdı:Iwc pilot chronolar mekanizma nedeni ile kalın saatlerdir . İnce chrono istiyorsanız el primero lu bir zenith işinizi çözer . Aşağıda iki saatinde farki gorun diye resimini koyuyorum (sizin sorduğunuz iwc resimdekinin mavi kadran ve kahve kayısli olanı , kasaları aynıdır ) .

ResimResim

bahsettigim iwc le petit prince edition diye geçendi. kahve kayış mavi kadran olan, kalınlığı açısından uygun bir model o. Zenith in elite ultra thin modelini beğendim ama kahve kayışlı olan bir model göremedim ve fiyatları nedir fikriniz varmı? ultra thin elite modelinin ve sizin fotoraftaki önerdiğiniz modelin. chrono24 den bakıyorum saatlere ve rangeler çok fazla 11bine olan saat 15binede var mesala, türkiye fiyatlarıyla aşağı yukarı aynı fiyatları olan nasıl karşılaştirabilirim chrono24 den.

Zenith in mekanizmaları kendi mekanizmasıymış. Ama iwc nin dediğim modelin eta makine kullanılıyormuş. Saat olayına yabancı birisi olarak, eta makine nin tercih edilmek istenmesinin sebepleri nelerdir ?
Kalınlık kıyaslamasıni bu resimde daha net görebilirsiniz . 7750 mekanizma kullanan bir çok elit marka var mesela resimdeki tag ama genel olarak ben o mekanizmayı kalın buluyorum .ResimResim

Ender Erdogan / Eski Kullanıcı Adı Forestsoul
Kullanıcı avatarı
EnderE

Mesaj EfeSay » 30 Eyl 2017, 13:00

Zenith 03.2170.4613 El Primero Synopsis Silver Dial & Hands 40mm

su saati çok beğendim açıkcası. Chrono24 de bulabiliyorum sadece. rotap saati aradığımda geri dönüş yapıcaklarını söylediler araştırmamız gerekiyor elimizde yok dediler. Gördüğüm kadarıyla yurtdışından sipariş edilebiliyor. Nasıl bir process var vergilendirme gümrük gibi konularda ve belli başlı siteler vardır diye düşünüyorum. Bilgilendirebilirmisiniz ?

Teşekkürler
Kullanıcı avatarı
EfeSay

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 152 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners