Oris 65 ama boyutu küçük mü ?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Oris 65 ama boyutu küçük mü ?

Mesaj atoprak » 08 Eyl 2017, 15:52

Hellhound yazdı:
Mekanizma standart ETA. Modelin tasarımı, işçilik kalitesi, boyutları ve birçok kayışın yakışması modeli rakiplerinden öne çıkarıyor.

Kayış konusunda haklısınız .. internetteki fotoğraflarda da bi çok farklı kayış ile görsellemişler ve hepsi ile de gayet uyumlu...

Bu saati direk olarak görüp, en mantıklı fiyatları alabileceğim bir bayi biliyo musunuz ?
Reklam falan olur kaygısı oluşursa özel den de yazabilirsiniz.

Tekrar teşekkürler
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj Hellhound » 08 Eyl 2017, 16:42

atoprak yazdı:
Hellhound yazdı:
Mekanizma standart ETA. Modelin tasarımı, işçilik kalitesi, boyutları ve birçok kayışın yakışması modeli rakiplerinden öne çıkarıyor.

Kayış konusunda haklısınız .. internetteki fotoğraflarda da bi çok farklı kayış ile görsellemişler ve hepsi ile de gayet uyumlu...

Bu saati direk olarak görüp, en mantıklı fiyatları alabileceğim bir bayi biliyo musunuz ?
Reklam falan olur kaygısı oluşursa özel den de yazabilirsiniz.

Tekrar teşekkürler

Ankara Rotap'ta olması lazım. Diğer bayileri bilmiyorum.
gurmekokular
Kullanıcı avatarı
Hellhound

Mesaj atoprak » 16 Eyl 2017, 22:41

Merhaba,

Bu gün biraz baktım saatlere..

Tavfik Aydın da Longines legend diver ve mesh kayışlı vardı..aynı anda Oris 65 42mm de vardı.. ikisinide inceledim lakin Longines bana çok ışıklı ve parlak bir izlenim verdi... beğenemedim pek... Ortamın ışığındanmıdır nedir, oris te bana fazlaca ışıltılı ve biraz oyuncakımsı bir izlenim verdi... aslında bu izlenimi almamın nedeni başka...

Vitrinde MeisterSinger ler de vardı..hatta eşim Orisi pek beğenmeyip bana Meistersinger leri de gösterdi, neyse...

Orada firmanın tek diver i olan Saltora Meta X isimli bir modeli de vardı...kauçuk kaplama bir kayış ile geliyor... yan yana koydum Oris ile.. ezdi geçti ..bende bir gömlek daha iyi bir saat izlenimi bıraktı.. yalnız fiyatı da öyleydi.. liste fiyatı, Omega Seamaster lerin giriş modeli civarında 13k gibi... tabi indirim falan oluyor ama o rakkamlara çıkınca Seamaster alıp nokta koymakta var... Salthora Meta X güzel ama o paralar eder mi emin olamadım.. saat bu...

Resim
Kullanıcı avatarı
atoprak

Mesaj zpekbas » 16 Eyl 2017, 23:54

Resim

Bir fikir vermesi açısından 40mm lik oris imin fotosunu görmeni istedim. Çok keyifli inanılmaz güzel bir saattir bence. Çelik bilezikli modeller olduklarından daha büyük görünüyorlar bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
zpekbas

Mesaj atoprak » 17 Eyl 2017, 23:20

zpekbas yazdı:Resim

Bir fikir vermesi açısından 40mm lik oris imin fotosunu görmeni istedim. Çok keyifli inanılmaz güzel bir saattir bence. Çelik bilezikli modeller olduklarından daha büyük görünüyorlar bence.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Paylaşım için teşekkürler.. boyut olarak 40-42mm gerçekten ideal aslında... en azından chronograf olmayan saatler için diye düşünüyorum..
Oris 65 özellikle sizinki gerçekten orjinal ve değişik bir havası var lakin dün şu MeisterSinger işi biraz bozdu .. ama yinede emin olamıyorum.. belki bir fedakarlık yapıp üst segmente geçemk gibi bir düşüncemde yok değil..o noktada uzun yıllardan beri isterdiğim Omega Seamaster duruyor... bakalım 2-3 hafta daha araştırıp kendime doğum günü hediyesi yapıcam bişeyler :)
Kullanıcı avatarı
atoprak

Önceki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Majestic-12 [Bot] ve 43 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners