Rolex GMT Master II 116713LN Çelik Altın hakkındaki görüşle

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Rolex GMT Master II 116713LN Çelik Altın hakkındaki görüşle

Mesaj Umutt » 20 Ağu 2017, 22:38

Arkadaşlar hepinize merhaba,

Submariner 16613LB ile bünyeme giren Rolex zehirinden ne yaparsam yapayım kurtulamıyorum. Açıkçası insan biraz da benim kararsızsa Rolex dünyasında kaybolmak işten bile değil.

116710 BLNR, 116613LB den sonra bu sıralar gmt master 2 çelik altın 116713LN fena halde aklımı kurcalıyor. Buna karşılık aklımda soru işaretleri var. Bir taraftan kadran ve bezeldeki kombinasyonu bir estetik harikası gibi görürken, bir yandan da günlük kullanım için çok frapan ve iddialı durabileceğine dair soru işaretleri taşıyorum. Taktığımca, bulunduğum ortamda çok fazla göz yorarmıyım diye çekiniyorum.

Siz ne dersiniz, bu modeli nasıl buluyorsunuz, başta Rolex sever forum üyeleri olmak üzere görüşlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.

Hepinize güzel günler güzel zamanlar dilerim,

Umut

Resim
Kullanıcı avatarı
Umutt

Re: Rolex GMT Master II 116713LN Çelik Altın hakkındaki görü

Mesaj Fatih28 » 21 Ağu 2017, 00:00

Valla hocam görsel açıdan ilk aldığınız 16613LB'den sonra bence bu hiçte iddialı bir model değil bence çok daha gösterişsiz ve sade...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Fatih28

Re: Rolex GMT Master II 116713LN Çelik Altın hakkındaki gör

Mesaj SeiKinetic » 21 Ağu 2017, 01:28

Fatih Bey'in de belirttiği üzere, 613LB'ye göre sönük kalacaktır. Sönük de denilmemeli aslında, daha az gösterişli denilebilir. Ancak yine de size katılıyorum; dikkat çekici bir model. Yer yer yorucu da olabilir. Şahsen, bu modeli düşünüyor isem 613LB'yi elden çıkarıp öyle edinirdim. Ya da üçüncü Rolex olarak Coke düşünülebilir; Sea-Dweller, Datejust gibi farklı serilere bakılabilir.
Tutto ha una maniera.
Kullanıcı avatarı
SeiKinetic

Mesaj Caner1983 » 21 Ağu 2017, 08:10

Sari- siyah kombinasyonu hiç kullanmadim ama hem ilerleyen zamanlarda sıkacak gibi hem de yaşı bir 10 yıl ileri atıyor gibi frapanlığı ise tartışılmaz zaten
Bir diğer konuda mercek bana göre dj ve day-date dışında yakıştıramıyorum olmuyor
Rolex’s don’t tick-tock
Kullanıcı avatarı
Caner1983

Mesaj cash » 21 Ağu 2017, 09:27

şu aralar rolexte yeni kasa sea-dweller çok albenili duruyor bi deneyin bence..
Kullanıcı avatarı
cash

Mesaj darksilence » 21 Ağu 2017, 22:09

Sayın kuyur farkında mısınız hiç iyi bir yorum yok :D
"As the Years Go Passing By..."
Kullanıcı avatarı
darksilence

Re: Rolex GMT Master II 116713LN Çelik Altın hakkındaki görü

Mesaj Umutt » 22 Ağu 2017, 01:14

Fatih28, Seikinetic,Caner1983,Cash, Darksilence hepinize teşekkür ederim değerli arkadaşlar. Darksilence nin dediği gibi hiç iyi bir yorum yok :)))

Aslında çok da sürpriz olmadı benim için, cidden frapan bir model. Gösterişliliği biraz ölçüyü açıyor gibi özellikle günlük kullanım için. Bu anlamda, Caner1983 ün yaş ile kurduğu ilişkiye de hak vermemek elde değil.

Buna karşılık halen çok da estetik buluyor bir tarafım. Özellikle bezeldeki parlak sarı ve siyah uyumuna hayran kaldım. Yine de şu an için doğru bir seçim olmayacak sanırım. Hepinize tekrar teşekkür ederim paylaşımlarınız için.

Esen kalın.
Kullanıcı avatarı
Umutt

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 154 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners