Otomatik ve Kronometreli Saat

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Otomatik ve kronometreli saat

Mesaj Modern60 » 18 Nis 2010, 20:28

Haklı olabilirsiniz ama uluslararası fake ya da imitation diye geçer. Ama ben de buralarda hep repli,ka diye duyuyorum ama mesela eterna-matic bir heritage replikadır. Bunun gibi, Tissot 1952 Chronometer bir replikadır. Ama bunların da imitasyonları var. Zamanla biz de umarım kelimeleri değiştirebiliriz.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Clk » 18 Nis 2010, 20:36

Bizde ayni yanlisi yapiyoruz modern60. Ancak, Türkiye'de imitasyonlarin bilinen ismi replika. Reproduction anlamina gelen Replica kelimesini, ayni sattiklari saatler gibi dolandirarak satan imitasyon ürün camiasinin isi bu :)
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Zemberek » 18 Nis 2010, 20:55

Peki "sahte" desek? Uygun mudur? :)
Kullanıcı avatarı
Zemberek

Mesaj Clk » 18 Nis 2010, 20:57

:D Kullanan karakterler gibi demek istiyorsun :D
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Zemberek » 18 Nis 2010, 20:58

Aynen :D.
Kullanıcı avatarı
Zemberek

Mesaj sosyalcan » 18 Nis 2010, 21:19

Burada bir soru sordum bunun üzerine bir sürü yorum yaptınız bunların çoğuna katılıyorum ama bir de şöyle düşünün 5000dolarlık saati bir kişi alabielcek gücü yok , ve böyle bir şeye en azından taklit de olsa sahip olmak istiyor. Bu gerçekten çok eleştirilebilecek bir durum mu? Omeg arolex gibi firmalrın koydukları kar marjını da ele alalım . Bu tür saatlere herkes taksın demiyorum ama öneğin Rolex bahreynde türkiyenin % 40 altına fiyata satılırken bunları da sorgulamamız gerekir.
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj sosyalcan » 18 Nis 2010, 21:31

Bu arada şu gerçeği de unutmayalım hiç bir taklit orjinalin yerini tutmaz , o yüzden konumuza dönelim Mido önerisi yapan arkadaşlar var. ben izmirde hiç rastlamadım.
Kullanıcı avatarı
sosyalcan

Mesaj Frax » 18 Nis 2010, 21:47

İzmirde Mido satıcısı yok.Pırlant ta Oris var.Tissot bayisi zaten karşıyakada fazlasıyla mevcut.Bu iki markaya bir bakınız.
Kullanıcı avatarı
Frax

ÖncekiSonraki

• Similar topics
    Cevaplar
    Görüntüleme
    Yazar

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 158 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners