$10-12K bütçe ile hangi seviye?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

$10-12K bütçe ile hangi seviye?

Mesaj ermansire » 18 Ağu 2017, 00:15

Arkadaşlar 2 seviye arasında kararsız kalmış durumdayım.

$10-12K civarı bütçeyi direk Rolex JLC Parmigiani Blancpain IWC GO tarzı bir saate mi yatırmalı, yoksa 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun diye biraz daha biriktirip 2. elden Şampiyonlar Ligine mi girmeli? Biliyorum çok genel soruyorum ama inanın aklımda belirgin bir model yok sadece kaşıntı var. Zaten CL gruplarına mecburen 4. torbadan girilecek.

Diğer bir opsiyon bu bütçeyi götür 3 tane cillop gibi vintage al.

Farklı önerilere de açığım. Siz olsanız ne yapardınız?
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Re: $10-12K bütçe ile hangi seviye?

Mesaj asymptote » 18 Ağu 2017, 00:40

ermansire yazdı:$10-12K civarı bütçeyi direk Rolex JLC Parmigiani Blancpain IWC GO tarzı bir saate mi yatırmalı, yoksa 3 kuruş fazla olsun kırmızı olsun diye biraz daha biriktirip 2. elden Şampiyonlar Ligine mi girmeli?

2. elden şampiyonlar ligine girmelisin bence. Sende diğer saatlerden var. Koleksiyona bir yenisini daha eklemek fazla bir şey katmayacak (aklında özel bir model yoksa). Ama aklın hep şampiyonlar liginde kalacak.. Şahsi görüşüm, ikinci el bir Patek almak, afford edebilen her ferdin üzerine farzdır.. ;)
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj Thevenin » 18 Ağu 2017, 02:17

Ben yine "butce" konulu suale takildim her zamanki gibi :D Es gecebilirsiniz.

Acik konusmak gerekirse, caps doneminde tamamen "sakin_ol_sampiyon.jpg"ye denk gelen bir durum.

Hem "belirgin bir model yok", hem de bir "butce" harfiyen "yatirilmaya" calisiliyor :D

Buradan mutlu bir sonuc almak pek gorulmus degil maalesef.

Tabii tercih meselesi, torbaya girilir, cikilir, "barcacekme.swf" ile devam edilir.

Ama kasinti icin Kilic Ali Pasa Hamami var bir kere, onun akabinde de kucuk surprizler yapilabilir :D
Thevenin
Kullanıcı avatarı
Thevenin

Mesaj Baran » 18 Ağu 2017, 04:07

Ben hamamdan sonraki küçük süprizleri merak ettim hocam :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
Baran

Mesaj afl » 18 Ağu 2017, 08:14

Bildiğim kadarıyla siz eski ve ilgili bir saat seversiniz. Theveninin dediği gibi bütçe şu, hangi saat alınırdan öte, sizin bilgi ve tecrübenizde, şu bütçeye bu saat mi, yoksa bütçe + $ a bu saat mi sorusu daha doğru sonuca gider diye düşündüm.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
afl

Mesaj ermansire » 19 Ağu 2017, 01:04

Vallahi açıkçası hiçbir ikilemim yoktu, aşağıda arz-ı endam eden saati alıp geçecektim. Sonra anlamadığım bir şekilde olay araba alma mantığına dönüştü, o parayı vermişken şu kadar daha koy bir üstünü al, e onu da vermişken bu kadar daha koy diye diye konu Patek'e FPJ'a falan geldi :lol:

Resim
instagram.com/ermansire
Kullanıcı avatarı
ermansire

Mesaj asymptote » 19 Ağu 2017, 02:12

Sol bilek kaşınıyorsa bu bir kriz habercisidir.. Bu durumda size dil altı öneriyoruz.. ;) :thumbup:
Resim
"Evrende en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini yitirmiş bir beyindir." - A. Einstein
Kullanıcı avatarı
asymptote

Mesaj khef » 19 Ağu 2017, 07:45

asymptote yazdı:Sol bilek kaşınıyorsa bu bir kriz habercisidir.. Bu durumda size dil altı öneriyoruz.. ;) :thumbup:
Resim

Asymptote, peki ya benim gibi sağ bileği kaşınanlara? :D

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
khef

Sonraki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 87 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners