Omega De Ville Co Axial Chronometer Steel on Steel

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Omega De Ville Co Axial Chronometer Steel on Steel

Mesaj sedir » 18 Nis 2010, 11:26

Avatarımda resmini gördüğünüz Omega için düşünceleriniz nelerdir. Beğendiğim model çelik kasa çelik bilezik olanı. " Omega'dır, iyidir" den öte görüşleri merak ediyorum. Benim çok hoşuma gitti ve bütçeme göre çok pahalı olmasına rağmen yine de erişilebilir (bir gün bir çılgınlık yaparsam!) bir fiyatı var. Ayrıca metal bilezik sanki bir deri kayış gibi işlenmiş diye düşünüyorum. Mekanik mekanizmasının üstünlük ve dezavantajlarını bilmiyorum. Sadece dış görünüş olarak beğendim. Sitede bu saatle ilgili bir görüş bulamadım. Sizler ne diyeceksiniz merak ediyorum.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Re: Omega De Ville Co Axial Chronometer steel on steel

Mesaj Clk » 18 Nis 2010, 11:38

Co-Axial mekanizma ile ilgili gerekli bir cok bilgi asagida ki linkte islenmisti.

viewtopic.php?f=49&t=1658

Saat üzerinde Co-Axial 2500 mekanizma var. Bu mekanizma Omega firmasinin Co-Axial sistemini kullanarak ürettigi ilk mekanizma ve 1999 yilindan beri piyasada. 48 saat güc reservli, 27 tasli ve 28.800 A/h'lük bir mekanizma.

De Ville serisi zaten Omega markasinin en cok begeni toplayan modellerinden bir tanesi. Birde üzerine Co-axial teknolojisi eklenince neden olmasin demekten baska bir secenegimiz kalmiyor.

Eger halen acik olan bir nokta olursa yardimci olmaya haziriz.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Mesaj Modern60 » 18 Nis 2010, 20:01

Katılıyorum clk. Söylenecekleri en anlaşılır bir şekilde özetlemişsin. Kuşkusuz tavsiye edilebilecek bir saat.
Kullanıcı avatarı
Modern60
Contributor

Mesaj Frax » 18 Nis 2010, 21:55

Büyük bir fotoğrafını koyayım da bileziğin muhteşemliği anlaşılsın :)

Resim

Model olarak harike bir saat benim fikrime göre.
Kullanıcı avatarı
Frax

Mesaj sedir » 19 Nis 2010, 13:32

Sağ ol Frax 1. Ben de resim koymak istemiş ama henüz ilgili bölümü inceleyip nasıl resim eklendiğini bulamamıştım (gerçi halen de incelediğim söylenemez ya, nasılsa saatlerimin resimlerini eklerken arayıp bulurum). Benim yerime sen yapmışsın. Teşekkür ederim.
Vakit nakittir.
Kullanıcı avatarı
sedir

Mesaj fedpeh » 19 Nis 2010, 13:43

herkeze merhaba, bu saatin aynisi kadranı füme renkli olan var. ancak alırken metal bilezikli olanı yoktu ve deri olarak aldım
metal bileziği nereden bulabilirim.
Kullanıcı avatarı
fedpeh

Mesaj Clk » 19 Nis 2010, 13:48

fedpeh merhaba, öncelikle Omaga saatini güle güle, iyi günlerde kullanmani dilerim. Metal bilezigi Omaga bayisinden almak bence en mantikli cözüm olacaktir. Internetten alabilecegin rünlerin sahte olma olasiligi yüksek oldugu icin en garanti cözüm yolu bu diye düsünüyorum.

Yasadigin sehri belirtirsen belki daha detayli yardimci olabiliriz.

Not: Tanisma bölümünde kendin ile ilgili bir iki kelime paylasabilirsen seviniriz.
TÜRK'üm!!! Ülkem TÜRKIYE CUMHURIYETI, bayragim TÜRK BAYRAGI ve milli icecegim RAKI'dir...
Kullanıcı avatarı
Clk

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Google [Bot] ve 147 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners