Tissot Le Locle mi Seiko Presage SRPA13J mi?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Re: Tissot Le Locle mi Seiko Presage SRPA13J mi?

Mesaj kaganok » 15 Ağu 2017, 19:01

le locle her ne kadar ikonik olmussa da illa Tissottan olacaksa bu sene cikan chronometer sertifikali 'ballade' modeline bakin derim.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Kullanıcı avatarı
kaganok

Mesaj Assos » 15 Ağu 2017, 20:07

SeiKinetic yazdı:
eraslani yazdı:
hozburun yazdı:Hem incelik, hem mekanizma hem de arka kapak gravürleri nedeniyle tercihim Tissot olurdu :champ:

Resim

http://urun.n11.com/moda11/tissot-le-lo ... lsrc=aw.ds
Yanlış biliyorsam beni düzeltin lütfen.
Bu tissot modellerinde kullanilan arka kapaklar çelik değil, plastik benzeri bir malzemeden yapilmış..kasaya herhangi bir vidalamayla da tutturulmuyor..Kanırtarak çıt açılıyor (benzer durumlar ttouch saatimde de bu şekildeydi,pil değişiminde görünce soğudum saatten)..
Ayni dönemde visodate ve seiko premier saatim vardi.Kasa kalitesi ve tokluk hissi olarak seiko birkaç gömlek üstün net olarak.

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Le Locle konusunda yanılıyor olmalısınız hocam. Arka kapak da kasanın geri kalanı gibi 316L çelik. Ancak belirttiğiniz üzere vidalı değil, fakat 'çıt' açılandan da değil. Pres kapak.

Konunun sorusuna gelecek olursak, bu ikili arasından tartışmasız Le Locle... Farklı Presage seçenekleri eklenirse (örn.SPB039), o zaman seçimde kaymalar yaşanabilir. O da Laurel mirasından ve 6R15'den ötürü (A13'te 4R35-36 mevcut). Le Locle gerçekten fiyatının ötesinde bir tasarıma ve mirasa sahip. Fiyatı o seviyelerde tutmak için yapılan 'malzemeden çalma' durumları doğal olarak mevcut (örn.kadran üzerindeki roma rakamlarının materyali gibi) ancak rahatsız edici ya da göze batan detaylar değil. Gerek gerek hissi, gerek oturaklılığı ve dengesi, gerek tartışmasız tasarım üstünlüğü gibi sebeplerden dolayı, Le Locle benim için bu karşılaştırmanın tartışmasız galibi olur. Kadran ve ışık oyunları da cabası. Açıkçası SRPA13'te büyük bir tasarım sorunu ve dengesizlik olduğunu düşünüyorum. 39.2mm olsa da (Le Locle'den 0.1mm daha dar) o dengesiz 42mm, ortada kalmış, ne amaçla yapıldığı belirsiz soğuk bir dressy saat hissi veriyor. Tabii son tercih sizindir. Genel anlamda ikisi de üzmez, ikisi de pişman etmez. Doğru kullanımda ikiside on yıllarca size eşlik eder. Birisi Tissot, diğeri Diesel değil sonuçta. Belki Visodate'i de ekleyebilirsiniz seçeneklere. Kısacası Le Locle diyorum şahsen.

Teşekkür ederim.
Kullanıcı avatarı
Assos

Mesaj Umutt » 15 Ağu 2017, 22:20

Tsayir, khef, eraslani çok teşekkürler değerli arkadaşlar, 45 mm ölçüden ötürü benim için de tamamen hedef dışı oldu bu model
Kullanıcı avatarı
Umutt

Mesaj eraslani » 16 Ağu 2017, 00:17

Seikinetic :champ:
Yanılıyor olmam muhtemel tabii..
Bahsettigim t touch saatte bu durumu görünce yaptiğım kısa araştirma beni bu sonuca götürdü..Elime aldığım saatlerin hissiyati da bunu doğruluyor..Press kapağın kapanma şekli,çıt ise açılma şekli :)

SM-G930F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Kullanıcı avatarı
eraslani

Mesaj Assos » 16 Ağu 2017, 13:30

Bunlar dışında merak ettiğim tissot le locle nin veya seikonun orjinal kayışlarının fiyatı nedir?
Kullanıcı avatarı
Assos

Önceki

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 52 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners