Hangisi tercih edilmeli?

Hakkında Bilgi Almak İstediğiniz Saatleri Burada Sorabilirsiniz
Forum kuralları
Sayın Üyeler TSF'ye Hoş Geldiniz, Saat Danışma Platforumu Bölümünde Yeni Saatinizle İlgili Bütçe ve Marka/Model Bazlı Tavsiye ve Kullanıcı Tecrübesi Talebinde Bulunabilirsiniz. Düşünülen Kriterlerin Detaylı Olarak Belirtilmesi Üyelerin Daha Rahat Tavsiyelerde Bulunmasını ve Tecrübelerini Paylaşmalarını Sağlayacaktır. Lütfen Açtığınız Konulara Sadece X Model Yorumunuz Nedir Şeklinde Yazmayınız. Sorulan Saatin Model Fotoğrafı, Özellikleri ve Öncelikle Kendi Yorumlarınızı Ekleyerek Sorunuz.

İyi Forumlar Dileriz

TSF

Hangisi tercih edilmeli?

Mesaj Başaran » 03 Ağu 2017, 02:13

Merhaba arkadaşlar.
Orient star SDV02003W0 ile Seiko presage spb039j modelleri iki markanın aynı kulvarda olan iki saati.İki standart date olarak gerçekten çok güzel modeller.Bana Orient star daha ilgi çekici ve klasik bir takım elbise saati olarak tercih edilir geliyor.Siz ne düşünüyorsunuz acaba bu iki saatle ilgili.Fiyat performans,makine ve diğer sebepleri de göz önünde bulundurarak hangisini tercih edersiniz.
Kullanıcı avatarı
Başaran

Re: Hangisi tercih edilmeli?

Mesaj TSayiR » 03 Ağu 2017, 08:48

İki saatte çok kaliteli. İkisininde birbirinden bariz bir farki, bir üstünlügü yok, Ölcü olarakta, kalinlik olarakta nerdeyse ayni. Mekanik olarakta bir farki yok bence. Sadece Seiko'nun bu serisi gecmise saygi durusu olarak Laurel modelinin yeniden uretimi olarak geciyor. Aralarindaki farki belirleyen gördüğünüzde hangisini begendiyseniz o olacak. Ancak fiyatta en buyuk etkenlerden biridir ve sbp039 un ikinci eli forumda mevcut ve Tertemiz. Bence kacirmayin.

viewtopic.php?t=25864

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@WatchesTNC
Kullanıcı avatarı
TSayiR

Mesaj h3rmés » 03 Ağu 2017, 19:49

kesinlikle seiko bana göre. Ve evet forumda mükemmel fiyata ve temizlikte bulunuyor bence de kaçırmayın.
Gökhan
Kullanıcı avatarı
h3rmés

Mesaj Classy » 03 Ağu 2017, 22:36

Ben çok bilgili birisi değilim fakat Orient Star'a deri kordonlar daha yakışır bence.

Edit : Demek istediğim canınız sıkılırsa kordon değiştirme çeşitliliğiniz artar daha zengin olur.
Kullanıcı avatarı
Classy

Mesaj ozanxos » 03 Ağu 2017, 22:44

Forumda güzel bir fırsat var ben şahsen fırsat olduğu için seiko presage alırım ama ileriki dönemde de orient star ı eklemessem de aklım kalır. Seiko presage güzel saat ama orient stardaki o ağırlık bence presagede yok. Ama seikodaki ben bir klasiğim Edası da yabana atılacak cinsten değil.
Başta dediğim gibi fırsat Fiyat olduğu için seikoyu alır ilerki dönemde de koleksiyona orient star ı eklerdim :champ:

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Kullanıcı avatarı
ozanxos

Mesaj evsen81 » 29 Ağu 2017, 13:13

Sanki Seiko biraz önde :thumbup:
Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.
Kullanıcı avatarı
evsen81

Dön TSF Saat Danışma Platformu - Ask Your Next Watch

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 142 misafir

TSF Partner Brands & Medias
Ancon
Arnold & Son
Ateliers deMonaco
Audemars Piguet
Badollet Geneve
Bell & Ross
Breitling
Chopard
Concord
Gucci
Hautlence
Hublot
Linde Werdelin
Maîtres du Temps
Manufacture Royale
Oris
Parmigiani Fleurier
Snyper Geneve
Steinhart
Watchonista

Facebook  Twitter  Instagram  Youtube  RSS Portal    |    Gallery    |    Blog    |     Advertise / Reklam / Contact      

All brand names and trademarks are the property of their respective owners